• Autoritatea Nationala pentru Turism
  • Liqui Moly
  • PROFESSIONAL PHOTO SERVICE
  • Enduro for Romania

Red Bull Romaniacs hard enduro rallye -  2009

Prolog - time trial qualifications

Hobby Team class

Rank

No

Name

Nation

Team

fastest

1

509

MAIN Richard

GBR

Blagg Roofing

0:02:08

2

505

NYBERG Lars

SWE

Speedman racing

0:02:11

3

532

RAUCH Reinhard

DEU

Furchenadel

0:02:12

4

533

FRATILA Paul Nicolae

ROU

Patrick Moto

0:02:13

5

523

GRINDBERG Robert

SWE

Swedish Armed Forces

0:02:17

6

510

PATSTONE Keith

GBR

Blagg Roofing

0:02:19

7

536

LACH Jaromir

CZE

Bodro Racing

0:02:21

8

529

HEINZE Stefan

DEU

H&R MC Ohrdruf

0:02:22

9

500

KOHLMAIER Peter

AUT

OMMA Old Men MX Assoc

0:02:25

10

504

IGELSTROEM Mats

SWE

Speedman racing

0:02:25

11

535

BRAZINA Oldrich

CZE

Bodro Racing

0:02:25

12

508

BLAGG Darren

GBR

Blagg Roofing

0:02:33

13

517

BRIEGER Arco

DEU

Team Passtscho

0:02:34

14

542

CERNATESCU Alexandru

ROU

Crazy Bike M.C. Sibiu

0:02:36

15

534

RADUCU CALIN

ROU

Patrick Moto

0:02:37

16

501

NESUTA Peter

AUT

OMMA Old Men MX Assoc

0:02:37

17

544

HARPA Paul cristian

ROU

haita

0:02:40

18

512

ZEILER Jurgen

AUT

MSC-Schrems

0:02:43

19

520

MATHIEU Moise

FRA

Memento Mori Riders

0:02:44

20

514

OTIL Dani

ROU

TIPTIL Team

0:02:45

21

513

NAGY Cristian

ROU

TIPTIL Team

0:02:47

22

522

RAUSCHER Johannes

AUT

actionbike racing

0:02:48

23

537

BURNS Steve

USA

in da weeds

0:02:49

24

530

RAUCH Knut

DEU

H&R MC Ohrdruf

0:02:54

25

541

GROZA Felician

ROU

Crazy Bike M.C. Sibiu

0:02:54

26

527

PIEPER Andreas Carlo

DEU

Dare Devils GAS GAS

0:02:57

27

526

WIMMER Franz

AUT

Offroadgang I

0:03:00

28

502

STOERMER Marco

DEU

Flachlandtiroler

0:03:00

29

519

ALAIN Steinhoff

FRA

Memento Mori Riders

0:03:05

30

518

RADTKE Joerg

DEU

Team Passtscho

0:03:14

31

503

JORDAN Anton

DEU

Flachlandtiroler

0:03:17

32

521

FORSTNER Thomas

AUT

actionbike racing

0:03:20

33

524

KOLLMANN Vanja

SWE

Swedish Armed Forces

0:03:20

34

540

SANDU Sorina

ROU

Cofain 699 / GTS

0:03:33

35

528

SCHOLL Thomas

DEU

Dare Devils GAS GAS

0:03:38

36

511

POETZL Karl

AUT

MSC-Schrems

0:03:42

37

531

GORNY Karsten

DEU

Furchenadel

0:03:43

38

525

REITERER Andreas

AUT

Offroadgang I

0:03:47

39

545

VULLIET Regis

FRA

Saga des Freres

0:04:26

40

539

PEXA Daniela

AUT

Cofain 699 / GTS

0:04:41

41

546

VULLIET Etienne

FRA

Saga des Freres

0:05:19

42

543

GRECU Paul

ROU

haita

0:07:31

43

506

BENDLER Jessica

DEU

SES Racing Girls

0:08:58

44

507

LANGENBACH Marion

DEU

SES Racing Girls

0:11:19

45

538

DE MEILLAC Peter marc

USA

in da weeds

DNF

Expert Team class

Rank

No.

Name

Nation

Team

fastest

1

203

VOLNY Martin

CZE

Bodro Racing Czech

0:01:18

2

200

KIRSCH Joe

LUX

Enduro de Luxe

0:01:20

3

202

CYPRIAN Zdenek

CZE

Bodro Racing Czech

0:01:27

4

217

SMITH Alexander

USA

Team USA

0:01:33

5

214

MANOLIDIS George

GRE

Dirty Brothers

0:01:34

6

218

GARBACEA Alex

ROU

Vectra racing team

0:01:36

7

201

KIRSCH Jeff

LUX

Enduro de Luxe

0:01:38

8

215

KINONAS George

GRE

Dirty Brothers

0:01:41

9

210

PYTHOUD Michel

SWZ

Team Gruyere

0:01:45

10

204

DUNCA Romeo

ROU

Motoverde Timisoara

0:01:46

11

219

ROMEO Duicu

ROU

Vectra racing team

0:01:49

12

211

RAPHAEL Sciboz

SWZ

Team Gruyere

0:01:54

13

216

DENISON Chris

USA

Team USA

0:01:57

14

208

OTT Alexander

DEU

Bad Boys

0:02:24

15

209

PINTAL Thomas

DEU

Bad Boys

0:02:39

16

205

VULLIET Francois

FRA

Motoverde Timisoara

0:02:44

Pro

Rank

No.

Name

Nation

Bike

fastest

1

10

LETTENBICHLER Andreas

DEU

BMW G450X

0:36,73

2

1

JARVIS Graham

GBR

sherco

0:37,30

3

6

DESPRES Cyril

FRA

KTM

0:38,65

4

18

GALINDO ARBONES Xavier

ESP

250 exc ktm

0:38,80

5

16

BOLTON Paul

GBR

KTM EXC

0:39,27

6

2

FORSTER Gerhard

DEU

BMW

0:40,19

7

9

BRANDAUER Erich

AUT

Husaberg Fe 570

0:40,21

8

4

SEYDOUX Lionel

SWZ

KTM 250

0:40,95

9

7

HAPP Dieter

AUT

HUSABERG

0:42,48

10

19

FAJA BELTRAN Melcior

ESP

Gas Gas

0:43,04

11

3

BIRCH Chris

NZ

KTM 300

0:43,07

12

15

ZAVALA Jesus

MEX

Husqvarna 250 WR

0:46,68

13

8

CURTIS Darryl

RSA

2009 KTM 300

0:48,99

14

14

LEITNER Johann

AUT

GAS GAS

0:49,90

15

12

EIGL Klaus

AUT

KTM

0:50,13

16

11

LEWIS Jimmy

USA

Husaberg FE 390

0:51,55

17

5

CUTHBERTSON Shane

CAN

Husaberg FE 570

0:52,02

18

17

BERGLUND Thomas

SWE

KTM 200

0:56,98

19

13

RESALAND WIIK Joar

NOR

yamaha wr 250

1:04,26