• Autoritatea Nationala pentru Turism
  • Liqui Moly
  • PROFESSIONAL PHOTO SERVICE
  • Enduro for Romania

Red Bull Romaniacs hard enduro rallye - 2010

 

Day 2 results + overall

Pro

Rank

No.

Name

Nat.

Bike

Day - 1

Day - 2

Day 3

Day 4

DQ

Summary

1

2

BIRCH Chris

NZL

KTM

8:06:31

7:38:24

 

 

 

15:44:55

2

1

LETTENBICHLER Andreas

DEU

BMW G 450 X

9:48:48

6:45:51

 

 

 

16:34:39

3

14

JARVIS Graham

ENG

SHERCO 300

7:25:51

9:44:55

 

 

 

17:10:46

4

4

BOLTON Paul

ENG

KTM

10:12:37

7:09:54

 

 

 

17:22:31

5

18

GUTZEIT Jade

RSA

KTM 300

10:15:08

7:19:59

 

 

 

17:35:07

6

3

SEYDOUX Lionel

SWZ

KTM 300

10:14:51

7:46:19

 

 

 

18:01:10

7

8

FORSTER Gerhard

DEU

BMW G450X

12:01:54

7:50:43

 

 

 

19:52:37

8

20

LJUNGGREN Joakim

SWE

HUSABERG 450

14:52:34

7:15:50

 

 

 

22:08:24

9

5

CURTIS Darryl

RSA

KTM 300

15:31:46

7:55:23

 

 

 

23:27:09

10

7

BRANDAUER Erich

AUT

Husaberg FE 570

15:37:33

9:11:16

 

 

 

24:48:49

11

9

GYENES Emanuel

ROU

KTM 300 EXC

16:05:02

8:44:32

 

 

 

24:49:34

12

11

BLAZUSIAK Taddy

POL

KTM 250 EXC

12:47:05

DNS

 

 

 

12:47:05

 

10

VAN NIEKERK Riaan

RSA

KTM 300

17:28:44

DNF

 

 

X

17:28:44

 

12

ENÖCKL Lars

AUT

KTM 250 EXC

17:30:59

DNF

 

 

X

17:30:59

 

6

FAJA BELTRAN Melcior

ESP

GAS GAS 250

17:45:02

DNS

 

 

X

17:45:02

 

17

SCHRÖDER Daniel

DEU

KTM 300 EXC

18:01:29

DNF

 

 

X

18:01:29

 

13

EIGL Klaus

AUT

BETA 450 R

18:37:37

DNF

 

 

X

18:37:37

 

16

WALCH Hannes

AUT

GAS GAS

19:52:17

DNF

 

 

X

19:52:17

 

21

MARTINJAK Klaus

AUT

GAS GAS

20:48:10

DNF

 

 

X

20:48:10

Expert

Rank

No.

Name

Nat.

from

Day - 1

Day - 2

Day 3

Day 4

DQ

Summary

1

118

BROUGHTON Adrian

NZL

Yeah right

10:45:31

6:54:27

 

 

 

17:39:58

2

100

LEINER Thomas

DEU

i lupi

10:27:50

8:09:56

 

 

 

18:37:46

3

113

KUNERT Tommy

DEU

Team ilupi

11:34:49

8:21:48

 

 

 

19:56:37

4

134

WILHOLT Martin

GER

CARISMATIC TEAM

14:00:59

7:13:55

 

 

 

21:14:54

5

101

HERRMANN Stefan

DEU

MTB ACADEMY

11:57:00

10:03:53

 

 

 

22:00:53

6

111

DUMOULIN Michel

BEL

ENDUROAD.be-FMRacing.ro

15:39:25

7:11:41

 

 

 

22:51:06

7

116

BOYER Nicolas

FRA

nicolas moto organisation

15:20:25

8:31:44

 

 

 

23:52:09

8

114

BORDET Frederic

FRA

nicolas moto organisation

15:20:22

8:33:48

 

 

 

23:54:10

9

106

PRODAN Marko

HRV

terra x-dream

15:43:49

8:16:57

 

 

 

24:00:46

10

128

HARPA Cristian Paul

ROU

MOTO CLUB HAITA DEVA

15:13:42

8:47:59

 

 

 

24:01:41

11

117

FRATILA Paul

ROU

moto club haita deva

15:50:30

8:45:14

 

 

 

24:35:44

12

119

NUTTALL Dean

AUS

RnD Australia

16:37:32

8:14:00

 

 

 

24:51:32

13

131

HERBIG Denis

DEU

Zap - Racing

17:12:26

7:56:04

 

 

 

25:08:30

14

124

BRICHARD Oliver

AUT

Brichard

17:18:35

9:32:14

 

 

 

26:50:49

15

103

BERLINGIERI Pascal

BEL

belgium bulls

17:13:31

9:38:10

 

 

 

26:51:41

16

126

EPTING Rolf

DEU

BMW-TOURATECH Racing

17:13:10

10:11:12

 

 

 

27:24:22

17

120

OOSTHUYSEN Stefan

RSA

South Africa

17:25:46

11:08:00

 

 

 

28:33:46

18

125

POINARD Alexandre

FRA

Nicolas Moto Organisation

17:28:00

11:10:34

 

 

 

28:38:34

19

129

ROUX Iwan

RSA

South Africa

17:11:48

13:29:59

 

 

 

30:41:47

20

138

MANOLAS KONSTANTINOS

GRE

MANOLAS

17:10:56

13:38:35

 

 

 

30:49:31

21

109

BODE Gregor

DEU

ZAP- Racing

17:14:12

14:14:47

 

 

 

31:28:59

22

135

CSAKI Ferenc

HUN

OUTRIDERS

16:48:14

14:48:51

 

 

 

31:37:05

23

139

KRUPTSCHAK Jürgen

AUT

Endurojunkies

17:15:51

14:32:14

 

 

 

31:48:05

24

133

BOISSY Patrick

FRA

Patrick Moto

17:13:34

14:52:07

 

 

 

32:05:41

25

136

KINGSTON Jon

ENG

team tomate

17:28:32

15:13:21

 

 

 

32:41:53

26

137

HERNANDEZ REYES Ignacio

ESP

team tomate

17:40:39

15:12:32

 

 

 

32:53:11

27

104

MEYER Colin

RSA

n/a

18:25:13

15:23:44

 

 

 

33:48:57

28

127

PATON Anthony

RSA

PRIVATE

18:31:07

15:20:23

 

 

 

33:51:30

29

132

GILLESPIE Gavin

RSA

Team ZA

17:41:44

16:19:47

 

 

 

34:01:31

30

107

KAISER Robert

AUT

PowerBar Europe Team Elite

17:52:13

17:00:38

 

 

 

34:52:51

31

130

HOSTETTLER Ernst

CHE

Sennerei Eriz

17:24:42

17:28:24

 

 

 

34:53:06

32

108

BIERI Christian

SWZ

Racing Team Sennerei Eriz

17:26:42

17:27:29

 

 

 

34:54:11

33

122

SCHWEINGRUBER Peter

CHE

Aschis Rennerei Eriz

17:27:42

17:26:55

 

 

 

34:54:37

34

123

BROWN Michael

RSA

TEAM ZA

18:12:10

18:08:47

 

 

 

36:20:57

35

110

ROWLEY Ian David

ENG

BMW-TOURATECH RACING

17:17:13

DNS

 

 

 

17:17:13

36

102

KRONPASS Manuel

DEU

Team RiMoTec / EnduroRom

17:23:12

DNS

 

 

 

17:23:12

37

121

RAUSCHER Johannes

AUT

Actionbike Racing

18:02:40

DNS

 

 

 

18:02:40

38

112

SENKALAYCI Sakir

TUR

Team Türkiye

18:06:16

DNS

 

 

 

18:06:16

Expert Team

Rank

No.

Name

Nat.

Team

Day - 1

Day - 2

Day 3

Day 4

DQ

Summary

1

200

CYPRIÁN Zdenek

CZE

Bodro Racing Czech

9:00:20

6:58:03

 

 

 

16:00:21

1

201

VOLNÝ Martin

CZE

Bodro Racing Czech

9:02:18

6:57:56

 

 

 

16:00:21

2

216

GUSTAFSSON Niklas

SWE

Östra xriders

15:35:15

8:18:44

 

 

 

23:53:59

2

217

KARLSSON Jonas

SWE

Östra xriders

15:35:11

8:18:42

 

 

 

23:53:59

3

204

VARGA Ákos

HUN

KTM GYÖR

14:38:43

10:04:04

 

 

 

24:44:25

3

205

PETER Nagy

HUN

KTM GYÖR

14:39:02

10:05:23

 

 

 

24:44:25

4

206

JOHNSTON Gavin

SCO

Team scotland

17:33:49

9:30:50

 

 

 

27:04:54

4

207

WINTHROP Leslie

SCO

Team scotland

17:34:00

9:30:54

 

 

 

27:04:54

5

220

BABES Cristinel

ROU

ENDUROSTORE

16:34:32

10:34:58

 

 

 

27:09:34

5

221

RADUCU Calin

ROU

ENDUROSTORE

16:34:36

10:34:54

 

 

 

27:09:34

6

208

PYTHOUD Michel

SWZ

DB MX TEAM

17:15:38

10:19:42

 

 

 

27:35:20

6

209

DOUTAZ Mathieu

SWZ

DB MX TEAM

17:15:32

10:19:39

 

 

 

27:35:20

 

218

DIRNBERGER Erich

AUT

Zauberberg Racing 45+

17:20:32

DNF

 

 

X

17:20:32

 

219

EDER Albert

AUT

Zauberberg Racing 45+

17:20:23

DNF

 

 

X

17:20:32

 

212

LIBUDA Oliver

DEU

Team Sturm Thüringen

17:20:50

DNF

 

 

X

17:20:50

 

213

BRUEHL Thomas

DEU

Team Sturm Thüringen

17:20:38

DNF

 

 

X

17:20:50

 

222

FREYLER Peter

AUT

Zauberberg Racing 38+

17:21:55

DNF

 

 

X

17:22:14

 

223

SCHLAF Stefan

AUT

Zauberberg Racing 38+

17:22:14

DNF

 

 

X

17:22:14

 

202

VULLIET Francois

FRA

Enduro 74

17:49:46

DNF

 

 

X

17:49:50

 

203

JEAN-LUC Thevenod

FRA

Enduro 74

17:49:50

DNF

 

 

X

17:49:50

 

214

ROSE Tim

ENG

LTD

18:38:45

DNF

 

 

X

18:38:52

 

215

WARNES Tim

ENG

LTD

18:38:52

DNF

 

 

X

18:38:52

 

210

TARA Ioan

ROU

Dunca expeditii

19:57:11

DNF

 

 

X

19:57:22

 

211

DUNCA Romeo

ROU

Dunca expeditii

19:57:22

DNF

 

 

X

19:57:22

Hobby

Rank

No.

Name

Nat.

from

Day - 1

Day - 2

Day 3

Day 4

DQ

Summary

1

341

NEAGA Lucian

ROU

Velox Racing

9:10:19

4:16:31

 

 

 

13:26:50

2

302

ANGELE Hermann

DEU

EFG Team ILUPI

9:32:33

4:24:38

 

 

 

13:57:11

3

339

GERGELY János

HUN

pannonenduro

10:44:00

4:04:47

 

 

 

14:48:47

4

303

LINDTNER Martin

AUT

Big Balls and Fire

13:04:29

3:57:21

 

 

 

17:01:50

5

312

KOLLIST Riho

EST

Estonian Extreme

13:39:46

4:41:44

 

 

 

18:21:30

6

311

FEHRMANN Marc

DEU

Flachlandtiroler

13:42:52

5:05:04

 

 

 

18:47:56

7

325

GKLAVAS Andreas

GRE

Moto Mag Greece

14:33:28

5:03:09

 

 

 

19:36:37

8

351

ASTLINGER Thomas

AUT

XPROTECT

14:51:36

4:56:47

 

 

 

19:48:23

9

317

EALES Robin

DEU

mtb-academy.de

14:46:37

5:26:59

 

 

 

20:13:36

10

320

AVRAMESCU Eduard Razvan

ROM

Extreme Adventure Buzau

16:10:02

4:17:35

 

 

 

20:27:37

11

328

RIOS Felipe

PER

Peru

15:48:44

4:53:02

 

 

 

20:41:46

12

321

PHILIPP Paul

CAN

Freak

15:18:11

5:29:45

 

 

 

20:47:56

13

330

WALCH Florian

AUT

Polizeimotorsport Tirol

15:24:22

5:28:43

 

 

 

20:53:05

14

352

ELESER Thomas

AUT

MSC-Riesa

16:00:51

4:55:16

 

 

 

20:56:07

15

342

KAMPER Helmut

AUT

Kamper Stahlbau

15:55:25

5:02:01

 

 

 

20:57:26

16

300

IGELSTRÖM Mats

SWE

Speed Man Racing

13:43:08

7:50:10

 

 

 

21:33:18

17

309

TYSON Glenn

USA

Colorado Xtreme

15:58:35

5:53:59

 

 

 

21:52:34

18

338

GIBSON Eric

USA

ZA

16:22:49

5:50:14

 

 

 

22:13:03

19

326

SCHRÖDER Maximilian

DEU

PS Laser Racing Team

17:23:21

5:02:39

 

 

 

22:26:00

20

327

RUSTAD Knut-William

NOR

Redneck Racers

17:15:45

5:42:25

 

 

 

22:58:10

21

313

SUHR Volker

DEU

PS Laser Racing Team

17:31:55

5:38:33

 

 

 

23:10:28

22

316

CRIVOIRUC Victor

ROU

Uregent Team

17:24:43

5:49:19

 

 

 

23:14:02

23

319

KLEIVA Evaldas

LTU

Birzai

18:15:59

4:59:18

 

 

 

23:15:17

24

347

GREVER Andreas

DEU

Team Carismatic

18:56:40

4:32:01

 

 

 

23:28:41

25

337

LAURENTIU Nedelcu

ROU

urgent team

17:44:26

5:45:16

 

 

 

23:29:42

26

308

KLEIN Stefan

DEU

ADAC Pfalz-KTM Musch

17:17:54

6:30:37

 

 

 

23:48:31

27

335

WUYTACK Danny

BEL

The Belgian Bulls

18:08:08

6:11:18

 

 

 

24:19:26

28

301

PEXA Daniela

AUT

Sherco Austria

18:40:37

6:05:15

 

 

 

24:45:52

29

305

BERTALAN Péter

HUN

Bepe

19:46:18

5:04:23

 

 

 

24:50:41

30

310

TüFEKçI And

TUR

Team Turkiye

17:40:13

7:12:34

 

 

 

24:52:47

31

349

RAICH Sigi

AUT

pixel

20:09:41

5:00:56

 

 

 

25:10:37

32

344

JIRESCH Thomas

AUT

www.ig-gatsch.at

18:40:26

6:48:24

 

 

 

25:28:50

33

350

CEASAR Ionel

ROU

x-cape bacau

18:31:10

7:10:14

 

 

 

25:41:24

34

314

SWINARSKI Maciej

POL

MotoSyberia.com

19:06:19

6:35:39

 

 

 

25:41:58

35

324

ZINNAGL Michael

AUT

Michael Zinnagl

18:44:42

7:04:08

 

 

 

25:48:50

36

333

VAELE Jean Paul

BEL

The Belgium Bulls

19:57:45

5:58:42

 

 

 

25:56:27

37

322

PALIOKAS SARUNAS

LTU

LT Enduro

20:00:00

6:00:49

 

 

 

26:00:49

38

334

VENEZIA Antonio

ITA

Team Ilupi AMC Kempten

14:50:17

11:28:37

 

 

 

26:18:54

39

340

BLASY Sebastian

AUT

coconut film

18:58:46

7:42:32

 

 

 

26:41:18

40

331

SIVICKAS Vygintas

LTU

Sr.Kramtukas LETC

20:00:00

7:01:52

 

 

 

27:01:52

41

315

SCHRÖDER Jürgen

DEU

PS Laser Racing Team

20:52:04

6:09:58

 

 

 

27:02:02

42

336

TUNA Kaan

TUR

Turk

20:23:44

6:59:50

 

 

 

27:23:34

43

304

SCHOLL Thomas

DEU

MES Team Micha`s enduroshop

18:55:14

8:33:00

 

 

 

27:28:14

44

318

BEKTAS Selcuk

TUR

Team Turkiye

20:52:09

7:11:05

 

 

 

28:03:14

45

307

KOLERSKI Miroslaw

POL

MotoSyberia.com

20:00:00

8:36:47

 

 

 

28:36:47

46

306

SCHÖNBORN Alexander

DEU

Team Touratech

20:00:00

9:10:23

 

 

 

29:10:23

47

329

AKBIYIK Tanrikut mete

TUR

Rider TR Team

20:00:00

12:30:16

 

 

 

32:30:16

48

345

BUDIA MONTERADE Pablo

ESP

Mundooffroad

17:00:59

DNS

 

 

 

17:00:59

 

332

ALTING Hero

DEU

Team Carismatic

18:39:35

DNS

 

 

X

18:39:35

 

346

GRINO GERARD

ESP

Mundooffroad

18:53:12

DNS

 

 

X

18:53:12

 

323

VANHEES Pancho

BEL

Marlous Onder De Douche DAM Racing

20:00:00

DNF

 

 

X

20:00:00

 

348

KANTAR Kemal

TUR

Kemal Kantar

20:00:00

DNS

 

 

X

20:00:00