• Autoritatea Nationala pentru Turism
  • Mitas 3D 2017
  • Liqui Moly
  • PROFESSIONAL PHOTO SERVICE
  • Enduro for Romania

Jump to results:

  1. Pros
  2. Expert Single
  3. Expert Team
  4. Hobby Single
  5. Hobby Team

Prolog results 2013

Pro class

Rank BiB Competitor Nat. Motorbike
1 13 Paul Bolton GBR KTM 250 EXC
2 3 Jonny Walker GBR KTM 300 EXC
3 38 Ben Hemingway GBR BETA 300 RR
4 1 Graham Jarvis GBR HUSABERG TE 300
5 16 Alfredo Gomez ESP HUSABERG TE 300
6 27 Dan Hemingway GBR BETA RR
7 34 Xavi Leon ESP OSSA EXPLORED 280
8 39 Sergi Leon ESP HUSABERG
9 2 Andreas Lettenbichler DEU HUSQVARNA 300 WR
10 23 Alex Van den Broek NLD KTM 300 EXC
11 22 Wade Young ZAF HUSABERG 300
12 36 Pierre Pallut FRA KTM 300 EXC
13 32 Thomas Hostinsky SVK HUSABERG
14 25 Ivan Cervantes Montero ESP KTM 250 XC
15 4 Chris Birch NZL KTM 300 EXC
16 5 Melcior Faja ESP KTM 250 EXC
17 10 Scott Bouverie ZAF KTM 300 EXC
18 41 Cristobal Guerrero Ruiz ESP KTM 250 XC
19 24 Miha Spindler SVN SHERCO SE300i
20 15 Lars Enöckl AUT KTM 300 EXC
21 21 Erich Brandauer AUT KTM Freeride 350
22 29 Matthieu Gagnoud FRA TM Racing France
23 7 Altus De wet ZAF HUSQVARNA TE 310
24 35 Gustavo Luis Pellin BRA KTM 350 EXC
25 11 Jesus Zavala MEX HUSABERG TE 300
26 12 Harry Neumayr AUT KTM 300 EXC
27 33 Andrew Noakley GBR KTM 300 EXC
28 26 Adrian Broughton NZL KTM 300 EXC
29 18 Paulo Miranda PRT HUSABERG TE 300
30 37 Gabriel Lister Butler DOM HUSABERG TE 250
31 20 Martin Volny CZE BETA 300
32 31 Benny Menzel DEU HUSABERG
33 40 Erasmo Klering BRA KTM 250 EXC
34 28 Albert Garcia Alonso ESP KTM 250 EXC
35 19 Chris Warwick AUS HUSABERG 300
36 17 Jurgen van den Goorbergh NLD KTM 300 EXC
37 30 Fabio Mores BRA KTM 450 EXC
38 8 Rienk Tuinstra NLD HUSABERG 300
39 9 Philipp Scholz DEU KTM 250 EXC

Expert

Rank BiB Competitor Nat. Team / Sponsor
1 161 Luke Copestake GBR Desert Rose Racing
2 130 Pascal Berlingieri BEL Belgium - Teneriffe Bulls
3 118 Benjamin Diesel AUT Contiger Energy
4 107 Rene Dietrich DEU Team MOTOX Magazine
5 191 Sven Capelli AUT Enduroclub Oberland Vorarlberg
6 112 Marcel Teucher DEU MX-Point.de - Team Enduro
7 121 Reini Rauch DEU acgarmisch-partenkirchen
8 123 Inaki Gomarin ESP Mundo Offroad
9 117 Stefan Herrmann DEU MTB ACADEMY
10 115 Marko Prodan HRV Tarco Racing/Helohaus Team
11 193 Bradley Evans AUS Bunbury KTM
12 186 Andreas Maier AUT MSC Mattighofen
13 104 Ethan Depiazzi AUS Bunbury Husaberg
14 183 Wilfried Schmidtmayr AUT Team Bmw Wien
15 100 Tommy Kunert DEU Ilupi/ Motorrad Pohlenz
16 129 Eddie Findling DEU Team Hornik / HMH-Mineralöle
17 106 Emanuel Gyenes ROU Dementor KTM
18 102 Mark Delautour NZL Goldentyre NZ 1
19 178 Sebastian Wolter DEU Team MOTOX Magazine
20 103 Paul Cristian Harpa ROU Haita Deva
21 159 Brandon Petrie ZAF FDBR Racing
22 101 Stefan Schrock ITA SCUDERIA DOLOMITI
23 173 Robert Lietz AUT Lietz Sport
24 136 Byron Neu CAN Redwillo consulting
25 114 Michel Dumoulin BEL Enduroad team
26 195 Andrew Jeffries AUS RPH Racing
27 126 Greg Delautour NZL Goldentyre NZ 1
28 109 Dougy Herbert NZL Korito
29 192 Daniel Sapinya Lopez ESP Mundo Offroad
30 113 Stefan Mueller DEU KTM Mueller Racing Team
31 170 Roman Markl AUT Enduroforlife
32 111 Seppo Suttner DEU FURCHENADEL RACINGTEAM
33 172 Didier Goirand MEX Avandaro motorsport
34 141 Stephan Gisler CHE CET-Club
35 134 Jose Luis Fatule Simon PER SAN BARTOLO
36 116 Thomas Leiner DEU Team Ilupi
37 145 Oleg Bibikov RUS Sakhalin forever
38 133 Florian Walch AUT PSVT - Anton Racing / XMoto
39 152 Christopher Hilton NZL Gut Busters NZ
40 168 Kevin Archer NZL Kiwi Rider
41 187 Walter Bauml AUT Leider Geil
42 164 Alexandru Baleanu ROU CSU STIINTA BUCURESTI
43 108 Sean Clarke NZL Kiwi Rider
44 162 Tim Hunt GBR John deere
45 196 Kevin Turko DEU Thueringen
46 128 Juan Ignacio Arino ESP Mundo Offroad
47 110 Alfie Cox ZAF Alfie Cox Racing
48 181 Mark Auld NZL Gut Busters
49 120 Oliver Brichard AUT Brichard Racing
50 148 Steven Carr ZAF BB CARS / BRICKIT KTM
51 127 Enrico Garavelli ITA Tecnobike Racing
52 155 Vladan Komatovic SRB RedBull Serbia and Bakery Lulu
53 151 Jason Kozinsky ZAF FDBR
54 154 Raymond Lempriere NZL Raymond Lempriere
55 165 Lukas Bleiner AUT Enduroteam Vorarlberg
56 139 Giuseppe Pizzanelli ITA Motoclub Due Valli
57 153 Gerhard Baier AUT Terra X-Dream
58 138 Razvan Avramescu ROU Amckart Racing Team
59 175 David Lacey NZL Gut busters
60 132 Mark Newton NZL Team kiwi rider
61 174 Keith Wittstock ZAF KW
62 142 Steve Price AUS Gut Busters
63 137 Alex Garbacea ROU Vectra Racing
64 124 Manfred Kargl AUT MSC Spital am Semmering
65 194 Calvin Wright ZAF ccGallery/Ktm Gateway
66 167 James King AUS James king
67 122 Itzik Kelner ISR Motorica
68 163 Rolf Niklaus CHE CET-Club Baselland Schweiz
69 182 Matthew Barker ZAF Barker
70 157 Andryeyev Igor UKR Enduro Ukraina
71 166 Brett Prawde ZAF FDBR
72 119 Vitalii Iakovenko UKR KIEV ENDURO TEAM
73 184 Rolf Ziegler CHE Cet Clup Swistzerland
74 160 Walther Wessiak AUT Motocross Team Steiermark
75 140 Nathan Rafferty USA Ski Utah
76 188 Brad Keifer AUS Team Hairbrush
77 190 Cuan Cronje ZAF Cuan Cronje
78 146 Kevan Hawley ZAF Mag 2
79 169 Chris Christodoulou ZAF ccGallery
80 143 Christoph Hauthaler AUT Team HAUTHALER
81 125 Sergei Stepanenko RUS MOTOMIR.VL.RU
82 131 Ben Spinks AUS Ziwa Racing
83 156 Daniel Knoedler CHE CET-Club
84 105 Matthias Saric DEU www.houseofcross.de
85 135 Stuart Gregory ZAF Nuts SA
86 147 Josef Stutz CHE CET-Club Schweiz
87 149 Marcin Tujakowski POL Gdansk
88 150 Alan Randt USA Enduro Engineering
89 158 Mark Hyde USA KTM
90 171 Roland Schellenberg CHE Cet Club Baselland
91 176 Stefan Rohr CHE CET Baselland
92 177 Achilleas Dimou GRC Dirt-Bike.gr
93 179 Mathias Schaub CHE CET CLUB Baselland
94 180 Roland Herzmanek AUT CET
95 185 Alex Vowles ZAF FDBR RACING

Expert Team

Rank BiB Competitor Nat. Team / Sponsor
1 200 Zdenek Cyprian CZE Cyprian s.r.o team
1 201 Rastislav Hanus SVK Cyprian s.r.o team
2 216 Thomas Schranz CHE Gastlosen-Trophee
2 217 Patrick Voser CHE Gastlosen-Trophee
3 222 Dani Otil ROU DO:MORE
3 223 Lucian Neaga ROU DO:MORE
4 202 Francois Vulliet FRA Ride-Competition France
4 203 Jerome Feuillade FRA Ride-Competition France
5 230 Ghuenther Wimmer AUT Glemmer Racing Ream
5 231 Fritz Steger AUT Glemmer Racing Team
6 208 Mathieu Pingaud FRA Extreme Aventure MCHC
6 209 Florian Thiefaine FRA Extreme aventure MCHC
7 212 Rodrigo D'Agostini Martins BRA Team Brazil
7 213 Eduardo D'Agostini Martins BRA Team Brazil
8 224 David Biles GBR K & N Surfacing enduro
8 225 Mark Kirby GBR K & N Surfacing enduro
9 220 Frank Hahn DEU JuraDuro
9 221 Andreas Pieper DEU JuraDuro
10 226 Wolfgang Erkner AUT BENZINE BROTHERS
10 227 Chris Standfest AUT BENZINE BROTHERS
11 218 Simone Crimella ITA ITALIA 1
11 219 Stefano Pirola ITA ITALIA 1
12 206 Duncan Mclaren NZL NZ
12 207 Tony Mclaren NZL NZ
13 228 Gerardo Ghioni ITA ITALIA 2
13 229 Roberto Motta ITA ITALIA 2

Hobby

Rank BiB Competitor Nat. Team / Sponsor
1 302 Toomas Triisa EST Redmoto Honda Racing
2 357 Esteban Torres Bonet ARG Team Amped
3 340 Kitt Stringer CAN Blind Fury
4 336 Alexander Luzhin RUS AVM team
5 348 Dennis Urbanek DEU Team SWIETELSKY
6 404 Michael Kay GBR VeeRubber
7 410 Paul Davies GBR Wayne Mounter mcs
8 422 Thomas Eleser DEU Elli Racing
9 321 Michael Knispel DEU MX-STORE96 Racing Team
10 401 Erik Ekelmans NLD Kamikaze Triple Maniacs
11 371 Alois Bachleitner AUT Bachleitner
12 300 Ernst Hostettler CHE Sennerei-eriz.ch /housis.ch
13 301 Martin Lindtner AUT Big Balls and Fire
14 390 Vladimir Kamushkin RUS Offroadpeople
15 375 Frederik Derycke BEL Turres Offroad
16 316 Corne Ermers NLD Ermers
17 405 Artem Denisenko RUS Sakhalin Dream Team
18 312 Darren Blagg GBR Team Sulby
19 303 Peter Schweingruber CHE Sennerei
20 397 Edward Gwyther GBR Asphy wankers
21 313 Andreas Stetter DEU Ilupi
22 365 Janne Porvari FIN IPK-racing
23 308 Christian Fendt DEU Crosskrank
24 366 Matthias Vetiska AUT GS-Power Strengberg
25 332 Charles Martins ZAF Single
26 311 Adam Kubarski POL Dr.K racing team
27 368 Xavier Garcia ESP Mundooffroad
28 421 Matt Willis GBR Willis
29 409 Matt West ESP Mundooffroad
30 425 Thomas Pintal DEU Pintal Racing
31 400 Ionut Anghelus ROU Urban Invest
32 423 Jerrit Geyer DEU Elli Racing
33 306 Mike Volz DEU team Pohlenz/ilupi
34 414 Jamie Jenkins GBR Jenkins
35 359 Warwick Batley NZL SATCO
36 408 James Doherty AUS 2MCC Racing
37 427 Luca Salis ESP Mundooffroad
38 402 Yoeri Bos NLD Kamikaze Triple Maniacs
39 337 Lukas Zehnder DEU MSC Rudersberg
40 393 Keith Jenkins GBR southam trail riders
41 428 Paul Grecu ROU Haita Deva
42 318 Michael Petkov AUT Drehwurm Racing
43 378 Chris Pratt GBR John Deer
44 419 Andrew Mills GBR KME
45 361 Ian Worrall GBR STR
46 328 Mats Igelstrom SWE Speed Man Racing
47 334 Paul Philipp CAN Enduro Canada
48 369 Michael Diebold DEU Team Pohlenz
49 384 Manuel Mueller DEU ilupi
50 415 Allan Baigent AUS Team Hairbrush
51 354 Alexander Samoylov RUS Offroadpeople
52 358 Pascal Duterme BEL Exilis Worldwide - MP41
53 386 Malcom Rusell GBR str
54 314 Holger Dettmann DEU Hanse Umwelt Racing Team
55 411 Miron Martin DEU MM
56 329 Matthew Hall GBR Paul Green Tyres - Touratech
57 374 Tom Griffiths GBR Team Turtle
58 347 Dave Fleet-Chapman GBR Team Wookie
59 355 Paul Ellis-Smith GBR Proenergy race team
60 370 Steven Bird GBR Teamsnapper
61 403 John Braas NLD Kamikaze Triple Maniacs
62 426 Warren Barwell ZAF BB CARS/BRICK-IT
63 377 David Serra ESP Mundoofroad
64 309 Werner Heissig AUT Team Advocat
65 417 Charlie Trew GBR gower coast mud slingers
66 317 Darren Perry GBR Darren Perry
67 319 Andrey Iadov RUS Vladivostok
68 346 Antonio Venezia ITA Team i Lupi - AMC Kempten
69 304 Yoram Lavee ISR TUBLISS
70 392 Graydon Ilderton ZAF Nomadik Tents
71 331 Paul Green GBR Paul Green Tyres - Touratech
72 325 Brandon Allen USA Reno Envy
73 339 Eberhard Zehnder DEU MSC Rudersberg
74 362 Anton Jordan DEU Team Linksträger
75 338 Werner Zehnder DEU MSC Rudersberg
76 333 Keith Patsone GBR Patsone Racing
77 372 Andreas Becht DEU Motorradfreunde Kapellen
78 363 David Crawford AUS Team Naught
79 342 Steve Norbury GBR UKXC
80 324 Sandu Sorina ROU SOSO Team
81 352 Blake Summers GBR Pro Energy Race Team
82 395 John Maniatis GRC dirt-bike.gr
83 351 Ivan Konovalov RUS Offroadpeople
84 418 Daniel Haskett GBR Haskett
85 396 Carl Venter GBR The flying marmots
86 356 Ronen Cohen ISR Rono
87 376 Michael Koelzer DEU Team Pohlenz
88 387 Yossef Guttman ISR Yossi Guttman
89 349 Jamie Price GBR Team Lucky
90 323 Romeo Dunca ROU DUNCA Team
91 379 Mauro Vaccher CHE Nu renunta!
92 341 Ian Clarke GBR Ian Clarke
93 420 Daniel Callis GBR Monsterdan Racing
94 327 Chilly White USA Enduro 360
95 416 Oliver Swiggs GBR 2MCC RACING
96 412 Darren Jones GBR UK Enduro
97 364 Jaume Belles ESP Mundooffroad
98 305 Peter Nesuta AUT OMMA Old Men MX Assoc.
99 382 Darrell Axford GBR The flying marmots
100 326 Thomas Jiresch AUT Tom Jiresch
101 322 Veronika Dallhammer AUT KTM Motothek
102 360 Evgeniy Zhidkov RUS Russian Team
103 343 Slade Venter ZAF 2MCC Racing
104 330 Mbabu Muturi KEN PERT
105 413 Fabian Richard DEU Black-Rider
106 385 Ilya Uliannikov RUS montemoto.me
107 407 Ian Wilson GBR Team Gerbing
108 399 Sebastian Chilvers GBR Carpathian Monkeys
109 320 Alexandr Pozniakov RUS Vladivostok
110 344 Andrei Cohn ROU AMCKART DUNLOP
111 310 Charles Fazackerley GBR Enduro UK
112 315 Willem Looijen NLD Polskamp BV
113 335 Pancho Vanhees BEL BELGIAN BULLS
114 345 Philippe Geelhand BEL BELGIAN BULLS
115 350 Eoin O'hEochaidh IRL Ar Aghaidh Leat
116 353 Patrick Rippstein CHE Rippli
117 367 Stephan Kaufmann CHE CET-Club Baselland
118 373 Oscar Simo ESP Mundooffroad
119 381 Reinhard Raffetseder AUT j.rambo
120 383 Bartlomiej Grzmil POL mxmoto.pl
121 388 Frank M. Coll ESP Mundooffroad
122 391 Ulla Gorber DEU Madcow
123 394 Andreas Böck DEU KTM Swietelsky
124 398 Ian Pelser ZAF KTM Pretoria
125 424 Sorin CHEBAC ROU Motoland Brasov

Hobby Team

Rank BiB Competitor Nat. Team / Sponsor
1 506 Mart Meeru EST RM Estonian Extreme
1 507 Riho Kollist EST RM Estonian Extreme
2 508 Manfred Spendier AUT Tarco Racing Team
2 509 Ernest Krispel AUT Tarco Racing Team
3 515 Timo Hermlin EST VHB Enduro Team
3 516 Vaido Kalm EST VHB Enduro Team
4 513 Glenn Morgan NZL GSN Racing
4 514 Steven Huzzey GBR GSN Racing
5 523 Marcel Dirks NLD Belgium Bulls
5 524 Ronny Terwingen BEL Belgium Bulls
6 502 Ales Vondrak CZE Dr.K racing team No. 1
6 503 Ondrej Rathousky CZE Dr.K racing team No. 1
7 529 Mark Fenwick GBR Eurotek KTM Hobby
7 530 Paul Westgarth GBR Eurotek KTM Hobby
8 555 Stephen Lander GBR Team Sketchy
8 556 Robin Scarry GBR Team Sketchy
9 500 Oldrich Brazina CZE Bodroteam
9 501 Vlastimil Stupka CZE Bodroteam
10 504 Jiri Fila CZE Dr.K racing team No. 2
10 505 Jiri Fila junior CZE Dr.K racing team No. 2
11 527 Thomas Leitner AUT KTM KINI Zillertal Oldboyz
11 528 Christian Haun AUT KTM KINI Zillertal Oldboyz
12 536 Lasse Lindh SWE Team Sweden
12 537 Anders Karlsson SWE Team Sweden
13 561 Miroslav Otáhal CZE Endurozabreh
13 562 Richard Marsalek CZE Endurozabreh
14 559 Christoph Brandstetter AUT SR-Store Racing Team
14 560 Andreas Mayr-Stockinger AUT SR-Store Racing Team
15 540 Victor Mihailescu ROU STIINTA Bucuresti
15 541 Bogdan Chirita ROU STIINTA Bucuresti
16 531 Frank Weckert DEU mountainbike rider magazine
16 532 Fabian Wilk DEU mountainbike rider magazine
17 519 Josef Figl AUT TRXRAID.COM
17 520 Marco Borsi ITA TRXRAID.COM
18 551 Tobias Björkander SWE Swedish Vikings
18 552 Linus Olsson SWE Swedish Vikings
19 549 Kevin O`readan GBR Steerpikes
19 550 Carl Hutchings GBR Steerpikes
20 521 Darren Gwyther GBR Piggy Racing
20 522 Jonathan Wadsworth GBR Piggy Racing
21 510 Geir Bliko NOR Consentra/X-Rider Norway
21 512 Tommy Selleag NOR Consentra/X-Rider Norway
22 542 Wolfie Horlacher ZAF team giantlight
22 543 Otto Horlacher ZAF team giantlight
23 538 Torkjell Lisland NOR Team finally 50
23 539 Ivar Wangen NOR Team finally 50
24 525 Franz Wimmer AUT Offroad-Gang
24 526 Andreas Reiterer AUT Offroad-Gang
25 517 Manuel Hernandez VEN Venezuela Enduro Extremo
25 518 Cesar Maza VEN Venezuela Enduro Extremo
26 557 Richard Ekstrand SWE Forest Racing Sweden
26 558 Mikael Johansson SWE Forest Racing Sweden
27 533 Waltraud Sanjath AUT Bellomoto
27 534 Herbert Sanjath AUT Bellomoto
27 535 Tobia Bellomo ITA Bellomoto
28 544 Ralph Medele DEU die Aerzte
28 545 Wienand Nelissen DEU die Aerzte
28 546 Stephan Hoeltz DEU die Aerzte
29 553 Martin Capelli AUT KINI Martin Team
29 554 Martin Steinlechner AUT KINI Martin Team
30 547 Manuel Gosav ROU NASU TEAM
30 548 Valentin Alain Chefani ROU NASU TEAM