• Autoritatea Nationala pentru Turism
  • Liqui Moly
  • PROFESSIONAL PHOTO SERVICE
  • Enduro for Romania

Jump to results:

  1. Gold
  2. Silver Single
  3. Silver Team
  4. Bronze Single
  5. Bronze Team
  6. Iron

Day 2 - Official results 2014

Gold

Rank BIB Competitor Nat. Motorbike Total Time Status Comments
1 1 Graham Jarvis GBR HUSQVARNA 5:27:33    
2 4 Jonny Walker GBR KTM 300 EXC 5:31:51    
3 7 Wade Young ZAF KTM 300 5:32:30    
4 3 Andreas Lettenbichler DEU KTM 5:59:40    
5 5 Paul Bolton GBR Eurotek KTM 6:23:26    
6 6 Chris Birch NZL KTM300 6:35:22    
7 9 Lars Enoeckl AUT KTM 6:38:33    
8 21 Blake Gutzeit ZAF SHERCO 6:56:44    
9 8 Philipp Scholz DEU KTM 300 7:01:56    
10 33 Cory Graffunder CAN HUSQVARNA TE 300 7:05:24    
11 10 Miha Spindler SVN SHERCO 7:16:15    
12 13 Rienk Tuinstra NLD HUSABERG 300 7:59:27    
13 11 Pierre Pallut FRA TM 300 EN 8:06:47    
14 18 Altus De wet ZAF HUSQVARNA 8:09:22    
15 30 Mike Skinner NZL KTM 300 EXC 8:35:24    
16 28 Graham Hedgcock ZAF KTM 300 9:20:15    
17 31 Otto Freund DEU KTM 9:37:29    
18 25 Noel Bolso CAN KTM 12:00:41 AB  
19 23 Jason Krause ZAF KTM xc-w 14:35:30 AB GPS Pen: +120 min.
20 27 Philipp Schneider AUT KTM 300 EXC 15:27:48 AB  
21 32 Carlos Enrique Caballero ESP KTM 300 EXC 18:31:30 AB  
22 24 Didier Goirand MEX KTM 300 18:31:34 AB  
23 26 Homero Diaz MEX KTM 300 18:35:23 AB  
24 29 Dwayne Kleynhans ZAF KTM 18:42:02 AB  
25 17 Phillip Cheater NZL KTM 300 EXC 19:15:30 AB  
26 19 Joar Resaland Wiik NOR KTM 20:41:11 AB  
27 22 David Thomas ZAF KTM 21:07:35 AB  

Silver

Rank BIB Competitor Nat. Team / Sponsor Total time Status Comments
1 139 Peyret Florian FRA TM RACING 300 4:00:30   -54 minutes Help bonus
2 160 Guillaume Gagnoud FRA Beta 70nce 4:03:49    
3 158 Gustavo Pellin BRA BRASIL SUL 4:12:13    
4 116 Dougy Herbert NZL Korito 4:14:43    
5 100 Kevin Archer NZL kiwi rider 4:24:25    
6 167 Emanuel Rogojan ROU Dirt Bike Riders 4:25:23    
7 172 Emanuel Gyenes ROU Husaberg 4:25:57    
8 105 Greg Delatour NZL Gldentyre NZ 4:29:30    
9 103 Enrico Garavelli ITA Tecnobike Racing 4:31:45    
10 114 Mark Jackson GBR Eurotek KTM 4:33:00    
11 106 Paul Cristian Harpa ROU Moto Club Haita Deva 4:37:31    
12 171 Zsolt Varga ROU BGS Motorsport 4:39:10    
13 115 Seppo Suttner DEU FURCHENADELRACINGTEAM 4:39:21    
14 101 Marcel Teucher DEU MX-Point.deEnduro - Team 4:43:04    
15 104 Ethan Depiazzi AUS BUNBURY KTM 4:45:20    
16 132 Markus Dengler DEU MotoGrubencrewX Schmiede / 4:48:18    
17 155 Frederic Bordet FRA robin des dunes 4:52:26    
18 129 Jason Dwyer AUS Mareebaclub Motorcycle 4:54:59    
19 153 Marius Helmersen NOR tr¿nderbattaljonen 4:57:07    
20 151 Dean Sinclair AUS deano77 5:01:18    
21 148 Craig Stevenson AUS REDiNK Romaniacs 5:05:29    
22 149 Con Thermos AUS REDiNK Romaniacs 5:08:01    
23 161 Christophe Jond FRA jond team 5:10:57    
24 154 Tommy Sell¾g NOR tr¿nderbattaljonen 5:15:06    
25 122 Warren Barwell ZAF BB CARS 5:15:28    
26 126 Marc Berneburg DEU MSCBreslauWaldkappel 5:17:31    
27 124 Jason Martin AUS LOINNOVATIONS 5:27:32    
28 145 Andreas Obereder AUT Obereder Motos 5:28:01    
29 146 Ben Forsyth AUS REDiNK ROMANIACS 5:31:30    
30 108 Eddie Findling DEU TeamMineraloele.deHornik / HMH- 5:32:00    
31 131 Thomas Arnold DEU Kettenmonster/ MC-Zwšnitz Xtreme 5:34:58    
32 130 David McNulty IRL Team Ireland 5:35:44    
33 112 Roman Markl AUT Markl - Resch 5:37:28    
34 111 Mark Delatour NZL Goldentyre NZ 5:49:38    
35 170 Lee Cooper USA Cooper Family Racing 6:00:42    
36 107 Jon Kingston GBR Bravo Team 6:07:00    
37 142 Pavol Slota SVK ShinterRacing 6:09:05    
38 136 Christian Peiffer DEU SES-RACING-TEAM 6:19:55    
39 118 Florian Walch AUT X-Moto Anton Racing 6:21:22    
40 159 Juliano Castoldi BRA Brasil Sul 6:22:02    
41 157 Thales Liono BRA BRASIL SUL 6:25:16    
42 166 Marian Bogdan Anghel ROU Core DBaaS 6:31:56    
43 169 Vladan Komatovic SRB KG & Kosta Racing 6:35:10    
44 121 Vitalii Iakovenko UKR Kiev Enduro Team 6:51:20    
45 152 Bozo Ristic SRB Amkk Beograd 6:55:13    
46 117 Marco Waldmann DEU Suedeichsfeld 7:07:22    
47 134 Neil Challice GBR Earthwurks 8:11:38    
48 163 Byron Donnelly AUS Minesweepers 8:12:16    
49 162 Niki StelzmŸller AUT Terra X-Dream 8:28:02   GPS Pen: +150 min.
50 137 Andrew Cassar MLT MALTESE FALCONS 8:42:32    
51 143 Udo Herrmann DEU Brothers of chaos 8:58:06    
52 164 Thomas DrŠger DEU Moselracer 8:58:06    
53 138 Markus Conrad DEU Brothers of chaos 8:58:55    
54 133 Marcin Spirowski POL SHERCO POLSKA 9:02:30   GPS Pen: +150 min.
55 123 Oliver Schiffbauer DEU DasbeimGrinsenfahren! kommt 10:24:17 AB  
56 125 John Attard MLT MALTESE FALCONS 10:35:18 AB  
57 140 Willem Looijen NLD WillemPolskampLooijenBV 10:45:04 AB  
58 102 Benjamin Diesel AUT Dieselkino 11:50:51 AB  
59 147 Martin Orchard AUS REDiNK Romaniacs 12:37:48 AB  
60 120 Benjamin O'Brien AUS Disco 13:44:32 AB  
61 141 Nicolai Abela MLT MALTESE FALCONS 15:33:29 AB  
62 113 Chris Warwick AUS DefyGravityRacing 17:58:54 AB  
63 165 Julian Heer CAN RCD 20:29:23 AB  
64 150 Robert Szakacs ROU bgs motorsport 20:35:00 DNS  
65 156 Georg Klassen DEU kein 20:35:00 DNS  
66 110 Kjetil Kvilhaug NOR Bua Extreme Enduro 20:35:00 DNS  
67 119 Justin Carter GBR MPM PUJ Racing 20:35:00 DNS  
68 168 James Nicholls GBR Eurotek KTM 20:35:00 DNS  
69 127 Achilleas Dimou GRC DBR Racing 20:35:00 DNS  

Silver Team

Rank BIB Competitor Team / Sponsor Nat. Total time Status Comments
1 200 Zdenek Cyprian Cyprian s.r.o team CZE 4:34:58    
  201 David Cyprian   CZE      
               
2 202 Sean Clarke Team Kiwi Rider NZL 4:50:08    
  203 Mark Newton   NZL      
               
3 222 Dani Otil Do More Team ROU 5:24:11    
  223 Radu Calin   ROU      
               
4 214 Llewelyn Pavey Off Road Skills/Enduro21.com AUS 6:23:45    
  215 Jonathan Pearson   GBR      
               
5 206 Andreas Paragios NorthStar EnduroTouring GRC 7:29:10    
  207 Petros Zachos   GRC      
               
6 208 Dominique Essig enduroXevents Motul ProTwin Racing DEU 8:07:27    
  209 Marc Holder   DEU      
               
7 212 Maurice Gerard team Enduroad.be BEL 8:27:21    
  213 Joseph Jonet   BEL      
               
8 204 Marc Lambriex Benedco NLD 12:57:34 AB  
  205 Jos Voncken   NLD      
               
9 216 Mathieu Moise Bolox Factory Team FRA 13:19:19 AB  
  217 Alain Steinhoff   FRA      
               
10 218 Steven Stuyven FMX4Ever/STOICAGRAFFIX BEL 20:35:00 DNS  
  219 Giovanni Stuyven   BEL      
               
11 210 Hendrik Beate MADproductions DEU 20:35:00 DNS  
  211 Dieter Vogel   DEU      

Bronze

Rank BIB Competitor Nat. Team / Sponsor Total time Status Comments
1 337 Wilson Malo ECU KTM58ADOR/UKUPACHADEL 3:35:51    
2 427 Brice Danglard FRA team issoire 3:36:33    
3 346 Stefan Schršck ITA SCUDERIA SIXS 3:37:04    
4 300 Toomas Triisa EST Redmoto Honda Racing 3:45:35    
5 404 Taylor Grey NZL Greyson Racing 3:47:32    
6 445 Tomer Shemesh ISR Champ Factory IL 3:58:17    
7 406 Mark Haimes NZL Hamister 3:59:52   -20 minutes First Aid
8 303 Adam Kubarski POL Dr.K racing team 4:00:36    
9 314 Olivier Bertels BEL BELGIAN BULLS 4:00:55    
10 466 Daniel Nicolae ROU Viking Puszinki 4:01:12    
11 325 Sven Capelli AUT Enduroclub-Oberland.at 4:04:03    
12 394 Martin Rathgeb AUT Msc Rauris 4:04:24    
13 390 Lukas Bleiner AUT EnduroteamVorarlberg 4:07:56    
14 307 Thomas Pintal DEU OTT Racing 4:08:56    
15 446 Alvaro Gomez-Pineda Roca ESP Team Boggo 4:09:01    
16 422 Ernst Hostettler CHE sennerei-eriz+housis.ch 4:17:34    
17 340 Chris Dodd AUS Australia 4:18:49    
18 442 Steven Gerber USA 307 4:19:44    
19 357 Michael Oleary IRL Team ireland 4:20:38    
20 312 Jean Paul Vaele BEL BELGIAN BULLS 4:24:15    
21 431 Stefan Reiter DEU Chorakee Team 4:24:17    
22 331 Radu Alexandru Brumar ROU ShercoRomaniaEnduro Tours 4:25:48    
23 324 Glenn Toner AUS CESSNOCK MCC 4:28:14   -60 minutes Help Bonus
24 434 Nedeljko Matovic SVN matoman 4:28:53    
25 315 Yoram Lavee ISR Tubliss traction control 4:29:14    
26 451 Stefan Rohr CHE CET Baselland 4:29:25    
27 335 Ben Spinks AUS Ziwa Racing 1 4:29:51    
28 339 Josef Stutz CHE   4:31:06    
29 311 Peter Schweingruber CHE Sennerei.Eriz-Housis.ch 4:31:12    
30 432 Alexandre Laroche FRA team issoire 4:32:27    
31 306 Keith Jenkins GBR Rockinghamssoutham of 4:34:34    
32 398 Gideon Pieter Malherbe ZAF UPSCALE 4:34:38    
33 304 Janne Porvari FIN Sherco team finland 4:34:53    
34 460 Timo Jungmann DEU Fast Forms 4:37:50    
35 459 Felix BrŠuer DEU   4:38:18    
36 327 Lars Nyberg SWE Berna Racing Sweden 4:39:07    
37 392 Michael Zajc AUT Team H13haler 4:40:08    
38 302 Alexandr Luzhin RUS AVMteam 4:40:21    
39 377 Grigoras Gabriel ROU VELOX 4:41:53    
40 453 Dean Peters NZL KRMC 4:45:19    
41 467 Jack Barwick GBR Desert Rose Racing 4:45:59    
42 393 Philip Skinner NZL FTE 4:46:57    
43 405 Tony Grey NZL Greyson Racing 4:48:02    
44 320 Darren Blagg GBR Sulby Contracts 4:50:43    
45 301 Martin Lindtner AUT Big Balls and Fire 4:51:39    
46 323 Grant Herbert NZL Korito farms ltd 4:52:49    
47 410 Anders Karlsson SWE Team Sweden 4:54:42    
48 310 Holger Dettmann DEU OTT-SystemsRacingteam 4:58:06    
49 443 Christoph Hauthaler AUT HUSQVARNA Salzburg 5:00:34    
50 383 Bruno Regamey CHE sennerei 5:01:46    
51 386 Roland Herzmanek AUT CET 5:02:45    
52 397 Paul Philipp CAN Korber 5:02:55    
53 452 David Hasler CHE CET Club Switzerland 5:05:25    
54 375 Nick Lines NZL Desert RoseRacing 5:06:02    
55 456 James Meston GBR j meston 5:09:33    
56 308 Peter Nesuta AUT OMMAAssoc. Old Men MX 5:10:17    
57 385 Christian Netzer DEU Bombe-Racing 5:10:40    
58 363 Kai Wei§enberger DEU Bergers 5:10:47    
59 364 Frederik Ganter DEU Bergers 5:12:52    
60 436 Jens Durnez BEL de slekskes 5:15:08    
61 309 Miron Martin DEU Hedonic Guilt MC 5:16:12    
62 349 Mark Kirby GBR k and N Surfacing Ltd 5:18:37    
63 351 Goran Prolusic SRB Rango 5:18:44    
64 441 Vincent Vanderheyde BEL de slekskes 5:22:55    
65 374 Jonas Schwarzenhšlzer DEU CroneEnduroTeam 5:23:04    
66 344 Graydon Ilderton ZAF Nomadik 5:23:46    
67 305 Vladimir Kamushkin RUS OFFROADPEOPLE 5:25:22    
68 411 James Doherty AUS 2MCC Racing 5:25:50    
69 458 Kirsten Landman ZAF Brother KTM 5:28:44    
70 448 Dag Martin Watvedt NOR   5:33:02    
71 356 Stephen Lander GBR Team Sketchy 5:33:50    
72 313 Alexander Samoylov RUS SVRTeam 5:36:24    
73 342 Runar Bardsen NOR BŒrdsen 5:37:41    
74 437 Torkjell Lisland NOR TL 5:38:53    
75 318 Carl Venter GBR Mxgraphics.co.uk 5:40:07    
76 430 Kevin Novello USA Trail Rider Magazine 5:40:20    
77 433 Pierre Alex-Balzarini FRA team issoire 5:41:53    
78 391 Remi Aasli NOR Enebakk Redneck Racers 05:42:00   -10 minutes Help
79 389 Bernardo Moino Dominguez MEX VALLE DE BRAVO MƒXICO   05:42:24  
80 343 Itzik Kelner ISR GoRide Motorica 94ael 5:46:07    
81 435 Alain Durnez BEL de slekskes 5:51:58    
82 338 Geir Blik¿ NOR Tr¿nderbataljonen 5:52:26    
83 328 Ian Wilson GBR GerbingClothingHeated 5:52:43    
84 415 Sebastian Puehse AUT Trygamite Racing 5:53:03    
85 341 Jeroen van den Bor NLD Brinkbor bv 5:53:12    
86 333 Rune Blik¿ NOR Tr¿nderbataljonen 5:55:14    
87 449 William Schofield AUS   5:55:19    
88 345 Ian Worrall GBR RockinghamsSoutham of 5:57:13    
89 401 Michael Haase DEU HŠrtl Moto-Sport 6:04:08    
90 347 Robin Scarry GBR Team Sketchy 6:09:18    
91 396 Franz Hansjšrg AUT Xdream 6:13:16    
92 348 Gert Pieper NLD gp trading 6:14:41    
93 317 Andrei Cohn ROU Amckart 6:16:52    
94 380 Donovan Barnes ZAF KTM Cape Town 6:18:28    
95 409 Neil Marshall GBR Squeel 6:20:23    
96 350 Jonathan Wadsworth GBR piggy 2 6:21:29    
97 425 Scott Roper GBR hillcrest garage 6:21:56    
98 322 Mark Eastment USA ECI 6:22:47    
99 416 Matthew Seiler USA Carpet Ruiner 6:24:46    
100 366 Forrest Hobbs USA Hobbs and Associates 6:25:43    
101 450 Charilaos Alexopoulos GRC   6:26:32    
102 355 Vitalii Shevchenko UKR Kiew Enduro 6:35:24    
103 365 Ivar Wangen NOR EnebakkMotorsportklubb 6:36:06    
104 464 Cosmin Marinescu ROU ITALIASTAR 6:37:22    
105 371 Grahame McKenzie AUS MareebaClub Motorcycle 6:38:21    
106 444 Sjaak Dekker NLD Mok 7 6:40:40    
107 426 Stuart Robinson USA Dirty Cheeto 6:44:55    
108 368 Nick Palmer GBR NDP Racing 6:46:30    
109 429 Pierre Schendel DEU Team Schnell MŸd 6:47:59    
110 417 Milos Zivkovic SRB G.H.G.H. BGD 6:48:04    
111 413 Sven-Ake Hillgren SWE Forest Racing 6:49:12    
112 402 John Gilbertson GBR SMD Offroad 6:55:19    
113 447 Dirk Kunzmann DEU Team schnell mŸd 6:55:19    
114 373 Matthew Watterson GBR TeamRose RacingMGW-Desert 6:56:06    
115 369 Janne Granlund SWE Team apelsin 6:56:26    
116 334 Aleksandr Pozdniakov RUS Vladivostok 6:57:24    
117 316 Richard Ekstrand SWE Forest Racing 6:59:21    
118 463 Luca Bartalesi ITA ITALIASTAR 7:02:07    
119 329 Liam O'Brien IRL Ireland 7:03:51    
120 330 Lee Walters GBR Lee Walters ORT 7:05:02    
121 319 Seb Chilvers GBR Carpathian monkey 7:08:25    
122 379 Artur Pawlak POL GKM Kamionka 7:08:54   -15 minutes Help bonus
123 384 Raz Heymann   ISR   7:10:58  
124 400 Paul Dutton GBR KTM Made Me Do It 7:12:50    
125 419 Ben Roper GBR hillcrest garage 7:14:30    
126 407 Justin Denn GBR Carpathian Monkeys 7:16:29    
127 370 Roberto D'Auria ITA UFO PRIMAJASA 7:20:06    
128 358 Martin Kalt   CHE Sennerei 7:27:55  
129 359 Alan Pendrey GBR TEAM MULTICAM 7:33:01    
130 421 Bogo Vatovec SVN   7:33:04    
131 424 Kelly Huffman USA Texas 7:38:19   -20 minutes Help bonus
132 360 Kenny McMillan GBR TEAM MULTICAM 7:39:31    
133 438 Denes Elsjan NLD Achterhoek Express 7:40:15    
134 439 Micha Roozeboom NLD Achterhoekexpress 7:44:31    
135 399 Nico Poublon BEL de slekskes 7:48:51    
136 418 Nate Nickerson USA Texas 7:51:26    
137 354 Herbert Sanjath AUT Bellomoto 7:59:19    
138 353 Waltraud Sanjath AUT Bellomoto 7:59:31    
139 461 Christoph Gehlen DEU Team Gehlen 10:00:27   -15 minutes Help bonusAB
140 428 Leon Gehlen DEU Team Gehlen 10:01:18   -15 minutes Help bonusAB
141 462 Philipp Gehlen DEU Team Gehlen 10:02:53   -15 minutes Help bonusAB
142 352 Tobia Bellomo ITA Bellomoto 10:13:11 AB  
143 414 Michael Puehse DEU Trygamite Racing 10:16:07 AB  
144 455 Robert Porazka POL SHERCO 164ska 10:17:09 AB  
145 376 Dirk Vanlaer NLD CURO Pomptechniek 10:28:10 AB  
146 361 Mark Henderson GBR TEAM MULTICAM 10:28:34 AB  
147 367 Dimitris Manetas GRC Lemath 10:34:08 AB  
148 440 Henning Bolso CAN Squidstomper 10:37:12 AB  
149 395 Roy Janssen NLD SixPointTwoTeam Racing 10:42:57 AB  
150 408 Robert Pearce GBR   11:21:04 AB  
151 420 Brian Roper GBR hillcrest garage 11:26:07 AB  
152 403 Stefan Johannessen NOR tmsk 12:10:04 AB  
153 423 Marshal Wheeler USA Texas 13:17:43 AB  
154 465 Ashley Topham GBR sulby contracts 13:30:01 AB  
155 454 Vasilis Fraggedakis GRC LEMATH 14:21:09 AB  
156 321 Eoin O'hEochaidh IRL Ar Aghaidh Leat 14:39:48 AB  
157 457 Milo_ Novakovic SVN AMD KONJICE 19:08:01 AB  
158 332 Darrell Axford GBR Team Braaap 20:04:46 AB  
159 378 Alan Flinter IRL   21:25:00 DNS  
160 381 Grzegorz Sowa POL MadeInEnduro.com 21:25:00 DNS  
161 326 Marco Caribotti ITA Dragon Goldentyre 21:25:00 DNS  
162 382 Thomas Domican IRL fastlane 21:25:00 DNS  
163 362 David Powell GBR TEAM MULTICAM 21:25:00 DNS  
164 388 Andreas Niedermeyer DEU Jack's 21:25:00 AB  
165 387 Hagen Murgg AUT Trygamite Racing 21:25:00 DNS  

Bronze Team

Rank BIB Competitor Team / Sponsor Nat. Total time Status Comments
1 518 Mikael Nilsson Team Crazy Swedes SWE 4:22:08    
  519 Joakim Nordlund   SWE      
               
2 514 Riku Ruokolahti Silverskin Racing FIN 4:37:15    
  515 Teemu Valkonen   FIN      
               
3 500 Riho Kollist RM Estonian Extreme EST 4:37:56    
  501 Mart Meeru   EST      
               
4 506 Christian Haun KTM Kini Oldboyz AUT 4:46:28    
  507 Thomas Leitner   AUT      
               
5 532 Romeo Dunca romeo & francois ROU 4:48:30    
  533 Francois Vulliet   FRA      
               
6 502 Timo Hermlin VHB Enduro Team EST 4:53:36    
  503 Vaido Kalm   EST      
               
7 512 Davy Aarts Woaappp NLD 5:14:11    
  513 Hans Bindels   NLD      
               
8 530 Jiri Fejta DAFE PLAST Racing Team CZE 5:18:04   -10 min. Penalty correction
  531 Mircea Tudor   ROU      
               
9 520 Vasily Burtsev Cannibal Racing RUS 5:21:49   -4 min. First Aid-4 min.
  521 Mikhail Burtsev   RUS      
               
10 504 Mark Fenwick Eurotek GBR 5:37:53    
  505 Paul Westgarth   GBR      
               
11 508 Sorina Sandu SOSO Team ROU 5:50:11    
  509 Sorin Sandu   ROU      
               
12 516 Walter Koid KTM KINI Beard BOYZ AUT 5:51:21    
  517 Karl Oberst   AUT      
               
13 524 Hermann Berger Berger Motorsport AUT 6:08:38    
  525 Helmut Pichler   AUT      
               
14 526 Marco Guldimann SBS Husqvarna CHE 6:40:01    
  527 Bruno Werder   CHE      
               
15 522 Shaun Benson Lost and furious GBR 7:04:06    
  523 Wayne Player   GBR      
               
16 510 Jake Szabo Team szabo / desert rose racing GBR 10:26:08 AB  
  511 Lee Szabo   GBR      
               
17 528 Magnus Sterberg Team Duells Sweden SWE 21:25:00 DNS  
  529 Lars Lindh   SWE      

Iron

Rank BIB Competitor Rider   Nat. Team / Sponsor Total Time Status Comments
1 804 Werner Schwee   AUT Enduro-Team-Vienna(ETV) 3:04:26    
2 801 Andrew Mills   GBR Millsy No 1 3:04:44    
3 807 Martin Steinlechner   AUT KTM KINI BAD BOYZ 3:07:38    
4 842 Rene Reist   CHE Team Emmental 3:07:51    
5 806 Martin Capelli   AUT KTM KINI BAD BOYZ 3:08:05    
6 833 Matthias Meister   CHE Team Emmental 3:19:55    
7 832 Maxence Pons   FRA Turtle Racing team 3:24:47    
8 828 Pedro Zapata Gil   ESP Madrid Enduro Team 3:25:49    
9 827 Raphael Coutelier   FRA Turtle Racing Team 3:25:53    
10 829 Stefan Baer   DEU Hotel Neue Stuben 3:27:33    
11 802 Matthew Mills   GBR Millsy No 2 3:27:54    
12 830 Rodrigo Hernando   ESP Madrid enduro Team 3:29:23    
13 809 Bob Dowsett   AUS Fullracingcommitment 3:39:05    
14 819 Julian Rapp   GBR epm 3:42:09    
15 824 Michael Schäfer   DEU Team Pussy Racing 3:43:25    
16 826 Franz Schirnhofer   AUT MARCO-TEAM 3:46:18    
17 822 Ilya Malikov   RUS RRGMoto 3:50:07    
18 837 Peter Haunschmid   AUT ETV 3:50:55    
19 812 Markus Berthold   AUT Fliegende Markise 3:51:20    
20 836 Walter Haunschmid   AUT ETV 3:56:10    
21 820 Darren Gwyther   GBR Piggy Racing 2014 3:56:15    
22 834 Joachim Wiek   DEU Wiek Joe 3:58:02    
23 808 Reto Lehmann   CHE Güüge 3:59:59    
24 839 Beat Glauser   CHE Glauser 4:02:11    
25 838 Malcolm Sleet   AUS FullRacingCommitment 4:02:32    
26 845 Ralph Spinks   AUS Ziwa Racing 4:12:45    
27 821 Christian Haeusle   AUT MPH Team Vorarlberg 4:14:16    
28 843 Arkadii Sviridov   RUS Vladivostok Iron 4:14:17    
29 835 Michael Gilbert   DEU KTM Stega 4:15:04    
30 814 Philippe Nestor Milhem   FRA teamclub guadeloupe moto 4:17:56    
31 813 Markus Obendorfer   AUT Francois/Philippe/TC.Pxpower 4:18:46    
32 831 Alexey Vanyan   RUS Cannibal(LOBSTERRacinglevel) 4:21:36    
33 803 Timofey Demikhov   RUS SVR Team 4:22:18    
34 844 Stewat Rogers   GBR Blu 4:24:41   -7 minutes First Aid
35 815 Francois Poucet   FRA GUADELOUPE MOTO CLUB 4:25:56    
36 848 Ercument Ali Gülkaya   TUR Bony Socks 4:26:23    
37 811 Martin Widmaier   DEU Team Pussy Racing 4:42:49    
38 817 Ulla Gorber   DEU   5:06:37    
39 818 Alexander Schoenborn   DEU Black Forest 3.0 5:08:53    
40 800 Emily Davey   GBR Polarity AC Racing 5:11:02    
41 810 Cristina Silva   MEX Meshugaat 5:35:07    
42 825 Ralph Medele   DEU Wirbelsäulenzentrum 5:36:17    
43 847 Stephan Hoeltz   DEU OrthopädischesZentrum 5:37:11    
44 823 Jan Hagedorn   DEU Black Forrest 3.0 5:39:24    
45 840 Martin Pickard   GBR RAFMSA 1 5:41:17    
46 841 Ben Pickard   GBR RAFMSA 1 5:41:27    
47 816 Ivan Coufal   ESP CD-Enduro 15:36:35 AB  
48 805 Thomas Bauriedl   AUT Enduro-Team-Vienna(ETV) 16:40:00 DNS  
49 846 Murat Ekmekci   TUR Team Turk 16:40:00 DNS