• Autoritatea Nationala pentru Turism
  • Liqui Moly
  • PROFESSIONAL PHOTO SERVICE
  • Enduro for Romania

Prolog - Overall results 2014

Jump to results:

  1. Gold
  2. Silver
  3. Silver Team
  4. Bronze
  5. Bronze Team

 

Gold

Rank Nr. Name Country
1 5 Paul Bolton GBR
2 1 Graham Jarvis GBR
3 4 Jonny Walker GBR
4 3 Andreas Lettenbichler DEU
5 11 Pierre Pallut FRA
6 21 Blake Gutzeit ZAF
7 8 Philipp Scholz DEU
8 33 Cory Graffunder CAN
9 6 Chris Birch NZL
10 7 Wade Young ZAF
11 10 Miha Spindler SVN
12 27 Philipp Schneider AUT
13 29 Dwayne Kleynhans ZAF
14 32 Carlos Enrique Caballero ESP
15 18 Altus De wet ZAF
16 26 Homero Diaz MEX
17 24 Didier Goirand MEX
18 13 Rienk Tuinstra NLD
19 30 Mike Skinner NZL
20 17 Phillip Cheater NZL
21 22 David Thomas ZAF
22 28 Graham Hedgcock ZAF
23 31 Otto Freund DEU
24 23 Jason Krause ZAF
25 25 Noel Bolso CAN
26 9 Lars Enoeckl AUT
27 19 Joar Resaland Wiik NOR

Silver

Rank Nr. Name Country  
1 105 Greg Delautour NZL  
2 104 Ethan Depiazzi AUS  
3 172 Emanuel Gyenes ROU  
4 158 Gustavo Pellin BRA  
5 102 Benjamin Diesel AUT  
6 100 Kevin Archer NZL  
7 160 Guillaume Gagnoud FRA  
8 168 James Nicholls GBR  
9 132 Markus Dengler DEU  
10 101 Marcel Teucher DEU  
11 114 Mark Jackson GBR  
12 139 Peyret Florian FRA  
13 167 Emanuel Rogojan ROU  
14 110 Kjetil Kvilhaug NOR  
15 122 Warren Barwell ZAF  
16 148 Craig Stevenson AUS  
17 108 Eddie Findling DEU  
18 115 Seppo Suttner DEU  
19 116 Dougy Herbert NZL  
20 106 Paul Cristian Harpa ROU  
21 134 Neil Challice GBR  
22 129 Jason Dwyer AUS  
23 103 Enrico Garavelli ITA  
24 124 Jason Martin AUS  
25 155 Frederic Bordet FRA  
26 161 Christophe Jond FRA  
27 140 Willem Looyeh NLD  
28 113 Chris Warwick AUS  
29 159 Juliano Castoldi BRA  
30 118 Florian Walch AUT  
31 171 Zsolt Varga ROU  
32 107 Jon Kingston GBR  
33 150 Robert Szakacs ROU  
34 170 Lee Cooper USA  
35 126 Marc Berneburg DEU  
36 117 Marco Waldmann DEU  
37 111 Mark Delautour NZL  
38 125 John Attard MLT  
39 153 Marius Helmersen NOR  
40 137 Andrew Cassar MLT  
41 121 Vitalii Iakovenko UKR  
42 154 Tommy Sellaeg NOR  
43 163 Byron Donnelly AUS  
44 112 Roman Markl AUT  
45 146 Ben Forsyth AUS  
46 123 Oliver Schiffbauer DEU  
47 162 Niki Stelzmuller AUT  
48 151 Dean Sinclair AUS  
49 120 Benjamin O`Brien AUS  
50 157 Thales Lionco BRA  
51 119 Justin Carter GBR  
52 149 Con Thermos AUS  
53 145 Andreas Obereder AUT  
54 156 Georg Klassen DEU  
55 152 Bozo Ristic SRB  
56 131 Thomas Arnold DEU  
57 130 David McNulty IRL  
58 147 Martin Orchard AUS  
59 136 Christian Peiffer DEU  
60 164 Thomas Drager DEU  
61 143 Udo Herrmann DEU  
62 141 Nicolai Abela MLT  
63 138 Markus Conrad DEU  
64 142 Pavol Slota SVK  
65 166 Marian Bogdan Anghel ROU  
66 169 Vladan Komatovic SRB  
67 133 Marcin Spirowski POL  
68 127 Achilleas Dimou GRC  
69 165 Julian Heer CAN  

Silver Team

Rank Nr. Name Country  
1 201 David Cyprian CZE  
2 202 Sean Clarke NZL  
3 215 Jonathan Pearson GBR  
4 200 Zdenek Cyprian CZE  
5 209 Marc Holder DEU  
6 206 Andreas Paragios GRC  
7 214 Llewelyn Pavey AUS  
8 212 Maurice Gerard BEL  
9 219 Giovanni Stuyven BEL  
10 207 Petros Zachos GRC  
11 208 Dominique Essig DEU  
12 203 Mark Newton NZL  
13 218 Steven Stuyven BEL  
14 223 Radu Calin ROU  
15 205 Jos Voncken NLD  
16 213 Joseph Jonet BEL  
17 204 Marc Lambriex NLD  
18 211 Dieter Vogel DEU  
19 210 Hendrik Beate DEU  
20 222 Dani Otil ROU  
21 217 Alain Steinhoff FRA  
22 216 Mathieu Moise FRA  

Bronze

Rank Nr. Name Country  
1 337 Wilson Malo ECU  
2 404 Taylor Grey NZL  
3 427 Brice Danglard FRA  
4 300 Toomas Triisa EST  
5 346 Stefan Schrock ITA  
6 422 Ernst Hostettler CHE  
7 466 Daniel Nicolae ROU  
8 390 Lukas Bleiner AUT  
9 325 Sven Capelli AUT  
10 310 Holger Dettmann DEU  
11 311 Peter Schweingruber CHE  
12 306 Keith Jenkins GBR  
13 459 Felix Brauer DEU  
14 314 Olivier Bertels BEL  
15 302 Alexandr Luzhin RUS  
16 312 Jean Paul Vaele BEL  
17 357 Michael Oleary IRL  
18 327 Lars Nyberg SWE  
19 347 Robin Scarry GBR  
20 431 Stefan Reiter DEU  
21 394 Martin Rathgeb AUT  
22 345 Ian Worrall GBR  
23 348 Gert Pieper NLD  
24 458 Kirsten Landman ZAF  
25 448 Dag Martin Watvedt NOR  
26 457 Milos Novakovic SVN  
27 451 Stefan Rohr CHE  
28 432 Alexandre Laroche FRA  
29 383 Bruno Regamey CHE  
30 356 Stephen Lander GBR  
31 453 Dean Peters NZL  
32 329 Liam O`Brien IRL  
33 436 Jens Durnez BEL  
34 406 Mark Haimes NZL  
35 405 Tony Grey NZL  
36 341 Jeroen van den Bor NLD  
37 393 Philip Skinner NZL  
38 342 Runar Bardsen NOR  
39 452 David Hasler CHE  
40 445 Tomer Shemesh ISR  
41 433 Pierre Alex-Balzarini FRA  
42 369 Janne Granlund SWE  
43 363 Kai Weissenberger DEU  
44 324 Glenn Toner AUS  
45 320 Darren Blagg GBR  
46 401 Michael Haase DEU  
47 344 Graydon Ilderton ZAF  
48 376 Dirk Vanlaer NLD  
49 398 Gideon Pieter Malherbe ZAF  
50 409 Neil Marshall GBR  
51 446 Alvaro Gomez-Pineda Roca ESP  
52 318 Carl Venter GBR  
53 304 Janne Porvari FIN  
54 455 Robert Porazka POL  
55 303 Adam Kubarski POL  
56 460 Timo Jungmann DEU  
57 307 Thomas Pintal DEU  
58 305 Vladimir Kamushkin RUS  
59 449 William Schofield AUS  
60 350 Jonathan Wadsworth GBR  
61 387 Hagen Murgg AUT  
62 435 Alain Durnez BEL  
63 370 Roberto D`Auria ITA  
64 438 Denes Elsjan NLD  
65 415 Sebastian Puehse AUT  
66 397 Paul Philipp CAN  
67 437 Torkjell Lisland NOR  
68 389 Bernardo Moino Dominguez MEX  
69 323 Grant Herbert NZL  
70 465 Ashley Topham GBR  
71 355 Vitalii Shevchenko UKR  
72 411 James Doherty AUS  
73 456 James Meston GBR  
74 335 Ben Spinks AUS  
75 360 Kenny McMillan GBR  
76 450 Charilaos Alexopoulos GRC  
77 343 Itzik Kelner ISR  
78 442 Steven Gerber USA  
79 374 Jonas Schwarzenholzer DEU  
80 416 Matthew Seiler USA  
81 392 Michael Zajc AUT  
82 441 Vincent Vanderheyde BEL  
83 425 Scott Roper GBR  
84 429 Pierre Schendel DEU  
85 444 Sjaak Dekker NLD  
86 340 Chris Dodd AUS  
87 328 Ian Wilson GBR  
88 380 Donovan Barnes ZAF  
89 379 Artur Pawlak POL  
90 400 Paul Dutton GBR  
91 407 Justin Denn GBR  
92 365 Ivar Wangen NOR  
93 426 Stuart Robinson USA  
94 385 Christian Netzer DEU  
95 313 Alexander Samoylov RUS  
96 364 Frederik Ganter DEU  
97 391 Remi Aasli NOR  
98 384 Raz Heymann ISR  
99 386 Roland Herzmanek AUT  
100 467 Jack Barwick GBR  
101 361 Mark Henderson GBR  
102 362 David Powell GBR  
103 349 Mark Kirby GBR  
104 330 Lee Walters GBR  
105 410 Anders Karlsson SWE  
106 408 Robert Pearce GBR  
107 366 Forrest Hobbs USA  
108 375 Nick Lines NZL  
109 403 Stefan Johannessen NOR  
110 319 Seb Chilvers GBR  
111 315 Yoram Lavee ISR  
112 443 Christoph Hauthaler AUT  
113 377 Grigoras Gabriel ROU  
114 419 Ben Roper GBR  
115 447 Dirk Kunzmann DEU  
116 399 Nico Poublon BEL  
117 381 Grzegorz Sowa POL  
118 413 Sven-Ake Hillgren SWE  
119 339 Josef Stutz CHE  
120 359 Alan Pendrey GBR  
121 417 Milos Zivkovic SRB  
122 367 Dimitris Manetas GRC  
123 309 Miron Martin DEU  
124 331 Radu Alexandru Brumar ROU  
125 395 Roy Janssen NLD  
126 421 Bogo Vatovec SVN  
127 332 Darrell Axford GBR  
128 439 Micha Roozeboom NLD  
129 301 Martin Lindtner AUT  
130 454 Vasilis Fraggedakis GRC  
131 428 Leon Gehlen DEU  
132 373 Matthew Watterson GBR  
133 434 Nedeljko Matovic SVN  
134 430 Kevin Novello USA  
135 396 Franz Hansjorg AUT  
136 378 Alan Flinter IRL  
137 464 Cosmin Marinescu ROU  
138 402 John Gilbertson GBR  
139 414 Michael Puehse DEU  
140 326 Marco Caribotti ITA  
141 420 Brian Roper GBR  
142 440 Henning Bolso CAN  
143 371 Grahame McKenzie AUS  
144 338 Geir Bliko NOR  
145 461 Christoph Gehlen DEU  
146 418 Nate Nickerson USA  
147 462 Philipp Gehlen DEU  
148 358 Martin Kalt CHE  
149 308 Peter Nesuta AUT  
150 322 Mark Eastment USA  
151 334 Aleksandr Pozdniakov RUS  
152 317 Andrei Cohn ROU  
153 423 Marshal Wheeler USA  
154 351 Goran Prolusic SRB  
155 316 Richard Ekstrand SWE  
156 368 Nick Palmer GBR  
157 321 Eoin O`hEochaidh IRL  
158 333 Rune Bliko NOR  
159 353 Waltraud Sanjath AUT  
160 354 Herbert Sanjath AUT  
161 424 Kelly Huffman USA  
162 352 Tobia Bellomo ITA  
163 382 Thomas Domican IRL  
164 388 Andreas Niedermeyer DEU  
165 463 Luca Bartalesi ITA  

Bronze Team

Rank Nr. Name Country  
1 500 Riho Kollist EST  
2 502 Timo Hermlin EST  
3 510 Jake Szabo GBR  
4 512 Davy Aarts NLD  
5 519 Joakim Nordlund SWE  
6 506 Christian Haun AUT  
7 501 Mart Meeru EST  
8 532 Romeo Dunca ROU  
9 518 Mikael Nilsson SWE  
10 521 Mikhail Burtsev RUS  
11 504 Mark Fenwick GBR  
12 520 Vasily Burtsev RUS  
13 514 Riku Ruokolahti FIN  
14 528 Magnus Osterberg SWE  
15 513 Hans Bindels NLD  
16 505 Paul Westgarth GBR  
17 517 Karl Oberst AUT  
18 503 Vaido Kalm EST  
19 508 Sorina Sandu ROU  
20 509 Sorin Sandu ROU  
21 515 Teemu Valkonen FIN  
22 527 Bruno Werder CHE  
23 516 Walter Koidl AUT  
24 507 Thomas Leitner AUT  
25 530 Jiri Fejta CZE  
26 526 Marco Guldimann CHE  
27 531 Mircea Tudor ROU  
28 533 Francois Vulliet FRA  
29 525 Helmut Pichler AUT  
30 529 Lars Lindh SWE  
31 524 Hermann Berger AUT  
32 511 Lee Szabo GBR  
33 523 Wayne Player GBR  
34 522 Shaun Benson GBR