• Autoritatea Nationala pentru Turism
  • Mitas 3D 2017
  • Liqui Moly
PROFESSIONAL PHOTO SERVICE

Red Bull Romaniacs hard enduro rallye - 2008

Prolog 

Pro class

Rank

Bib

Name

Nat

Laps

Total

1

11

Paul Bolton

GBR

8

21:23,2

2

1

Gerhard Forster

GER

6

19:17,6

3

16

Greg Evans

GBR

6

19:19,5

4

13

Graham Jarvis

GBR

6

19:59,2

5

32

Geoff Aaron

USA

6

20:05,0

6

2

Chris Birch

NZL

6

20:07,4

7

3

Frans Verhoeven

NED

6

21:29,0

8

29

Richard Ellwood

GBR

6

21:36,0

9

21

Mark Jackson

GBR

6

21:57,2

10

20

Martin Craven

GBR

5

17:46,2

11

8

Geoff Walker

IRL

5

20:14,0

12

6

Emanuel Gyenes

ROM

5

20:20,2

13

7

Michael Gau

FRA

5

20:29,6

14

36

Philippe Cottet

SUI

5

21:43,1

15

34

Melcior Faja Beltran

ESP

5

21:46,9

16

10

Peter Katai

HUN

5

22:21,4

17

33

Marcel Albos

AND

5

23:25,2

18

35

Lionel Seydoux

SUI

4

17:32,1

19

23

Shane Cuthbertson

CAN

4

19:31,0

20

25

Alessandro Riva

ITA

4

19:50,9

21

15

Craig Stone

RSA

4

19:53,5

22

31

David Wood

GBR

4

21:10,4

23

30

David Myers

GBR

4

21:11,1

24

26

Kyle Poppleton

BOT

4

21:52,2

25

18

Miha Spindler

SLO

4

22:41,8

26

19

Gordon Johnstone

RSA

3

19:14,7

27

28

Mike Morris

RSA

3

19:50,2

28

4

Dieter Happ

AUT

3

20:30,2

29

24

Manuel Kronpass

GER

3

20:46,6

30

5

Klaus Martinjak

AUT

3

20:55,8

31

14

Stefan Muller

GER

3

21:22,6

32

27

Blaz Legisa

SLO

2

22:37,2

33

9

Ferenc Csaki

ROM

1

19:55,2

Expert

Rank

Bib

Name

Nat

Rd.

Total

1.

106

Craig Bounds

GBR

3

16:12,8

2.

151

Harry Hillas

GBR

2

15:23,9

3.

129

Alexander Schachner

AUT

2

15:29,5

4.

104

Nathan Bolton

GBR

2

15:53,8

5.

116

Adam Smith

GBR

2

16:21,9

6.

125

Sepp Hasenauer

AUT

2

16:52,6

7.

108

Chris Salt

GBR

2

17:40,1

8.

114

Thomas Leiner

GER

2

18:16,4

9.

130

Guy Chandler

GBR

2

20:17,6

10.

101

Erik Mocker

AUT

1

5:37,5

11.

131

Morgan Rosell

SWE

1

6:55,2

12.

105

Francois Vulliet

F RA

1

7:08,2

13.

143

Tommy Kunert

GER

1

7:21,8

14.

144

Gregor Bode

GER

1

7:26,3

15.

119

Jason Ecclestone

AUS

1

7:42,3

16.

110

Jon Kingston

GBR

1

7:55,6

17.

135

Oliver Brichard

AUT

1

8:02,6

18.

121

Klaus Eigl

AUT

1

8:44,8

19.

150

Stefan Herrmann

GER

1

9:07,8

20.

111

Joar Resaland Wiik

NOR

1

9:21,5

21.

103

Romeo Dunca

ROM

1

10:48,9

22.

152

Lee Smith

GBR

1

11:10,6

23.

107

Mark Delautour

NZL

1

11:28,3

24.

112

Zsolt Demian

HUN

1

11:43,2

25.

149

Florian Dietrich

GER

1

11:57,8

26.

137

Norbert Kovacs

HUN

1

12:07,8

27.

146

Jurgen Dorr

GER

1

12:11,2

28.

122

Felix Kirmeier

GER

1

12:53,8

29.

141

Roland Schier

AUT

1

13:04,2

30.

139

Walter Bauml

AUT

1

13:30,9

31.

117

Andras Lenart

HUN

1

13:48,2

32.

132

Janos Gergely

HUN

1

14:08,2

33.

153

Jordi Pedro Subirats

ESP

1

14:29,8

34.

145

James Wood

GBR

1

14:33,5

35.

124

Rowly Brooks

GBR

1

15:04,0

36.

102

Alex Garbacea

ROM

1

16:12,9

37.

154

Plamen Yankov

BUL

1

16:44,6

38.

123

George Myburgh

RSA

1

17:10,6

39.

138

Sigi Raich

AUT

1

17:33,3

40.

134

Robert O'Rourke

GBR

1

18:10,1

41.

133

Mike Danielzik

GER

1

18:22,7

DNF

148

Robert Wagner

GER

DNF

147

Klaus Sorensen

DEN

DNF

142

Colin Meyer

RSA

DNF

140

Craig Sharp

RSA

DNF

136

Jason Rom

RSA

DNF

128

Craig Petersen

RSA

DNF

127

Tom Chapman

NZL

DNF

126

Krisztian Simon

HUN

DNF

120

Gerard de Billot

RSA

DNF

118

Romeo Duicu

ROM

DNF

115

Andrew Chalupsky

RSA

DNF

113

Graham Leach

RSA

Expert team

Rank

Bib

Name

Rd.

Total

1. Honda Nederland

5 Laps

0:36:35,91

241

Alex van den Broek

18:47,4

3

240

Jurgen van den Goorbergh

17:48,5

2

2. Ebner/BLM

4 Laps

0:26:22,94

217

Bernhard Teischl

11:13,5

1

216

Johann Leitner

15:09,3

3

3. Bodro team

4 Laps

0:37:14,03

243

Martin Volny

19:13,4

2

242

Zdenek Cyprian

18:00,5

2

4. ESCALIA - EPA

3 Laps

0:22:00,06

201

Aron Gorog

9:39,6

1

200

Michel Dumoulin

12:20,4

2

5. Dutch Team Dakar

3 Laps

0:27:53,91

211

Marcel Pronk

8:38,7

1

210

Wouter de Graaff

19:15,1

2

6. AIM UK KTM

3 Laps

0:31:50,71

223

James Yearley

15:43,6

1

222

Julian Harvey

16:07,1

2

7. ROB&LOL

2 Laps

0:16:00,72

213

Lawrence Catt

8:54,8

1

212

Robert Carey

7:05,8

1

8. Witley_Merzer

2 Laps

0:18:26,25

231

Peter Stabb

18:26,2

2

230

Arnaud Didey

DNF

9. Team RIMOTEC

2 Laps

0:22:14,80

237

Otto Reitberger

11:43,5

1

236

Stefan Heimerl

10:31,2

1

10. cayote racing

2 Laps

0:22:15,79

225

Hans Karlsson

13:41,9

1

224

Hampus Jansson

8:33,8

1

11. KTRacing-Team

2 Laps

0:23:16,66

235

Manfred Spendier

11:22,0

1

234

Christian Rumpl

11:54,5

1

12. HL Racing

2 Laps

0:25:12,94

215

Ernst Hostettler

9:11,7

1

214

Christian Bieri

16:01,1

1

13. xriders1

2 Laps

0:26:47,97

203

Cristinel Babes

9:19,0

1

202

Ciprian Popescu

17:28,8

1

14. die Thuringer

2 Laps

0:28:52,45

239

Thomas Neumann

15:57,9

1

238

Pierre Handschuhmacher

12:54,5

1

15. Enduro de Luxe

2 Laps

0:32:00,69

205

Joe Kirsch

13:15,4

1

204

Ivo Cotterchio

18:45,2

1

16. Valachian enduro team

2 Laps

0:36:02,74

219

Martin Urban

18:18,8

1

218

Radek Holcak

17:43,8

1

17. SES Racing Team 1

1 Laps

0:09:49,65

232

Thomas Kleinwachter

9:49,6

1

233

Stefan Reinert

DNF

18. Tuinstra - de Vries

1 Laps

0:17:10,86

244

Rienk Tuinstra

17:10,8

1

245

Joery De Vries

DNS

Hobby team

Bib

Name

Nat

Rd.

Total

1. MotoConversions.co.uk

5 Laps

0:28:39,43

558

Tony Gush

GBR

14:23,3

2

559

Steve Martin

GBR

14:16,0

3

2. 3 gates

5 Laps

0:38:29,22

550

Nik Rowbotham

GBR

18:02,9

2

551

Dave Salkeld

GBR

20:26,2

3

3. specialist breakers-Sandiford

4 Laps

0:22:03,55

513

Daz Cowan

GBR

8:36,8

1

514

Person John

GBR

13:26,7

3

4. Redditch Riders

4 Laps

0:28:33,52

542

Craig Parkes

GBR

16:53,2

3

543

Scott Smith

GBR

11:40,2

1

5. Motoden Honda

4 Laps

0:29:50,26

571

George Dennison

GBR

19:23,5

2

572

Joe Mitchinson

GBR

10:26,7

2

6. Blagg Roofing

4 Laps

0:34:02,96

528

Darren Blagg

GBR

17:40,9

2

529

Richard Main

GBR

16:22,0

2

7. Paul Green Tyres

4 Laps

0:34:38,94

508

Tamsin Jones

GBR

15:22,1

1

509

Paul Green

GBR

19:16,7

3

8. Flachlandtiroler

3 Laps

0:44:12,39

500

Marc Fehrmann

GER

17:05,6

1

501

Stefan Karl

GER

27:06,7

2

9. speedman racing sweden

2 Laps

0:14:41,82

564

Mats Igelstrom

SWE

7:11,7

1

565

Lars Nyberg

SWE

7:30,0

1

10. Chillimoto

2 Laps

0:15:33,68

532

Alexander Steinwendtner

AUT

8:40,6

1

533

Marcus Winkler

AUT

6:53,0

1

11. mx team comic

2 Laps

0:20:55,91

573

Maik Vogel

GER

11:23,8

1

574

Harald Vollmer

GER

9:32,0

1

12. Motomania

2 Laps

0:22:13,29

544

Valentin Alain Chefani

ROM

10:25,2

1

545

Sebastian Cosor

ROM

11:48,0

1

13. Moorland Trippers

2 Laps

0:22:22,91

524

Mark Rayers

GBR

9:51,5

1

525

Neil Foster

GBR

12:31,3

1

14. the 2nd Hard`n up Team

2 Laps

0:25:55,48

506

Udo Herrmann

GER

17:28,6

1

507

Georg Klassen

GER

8:26,8

1

15. Isnogud

2 Laps

0:26:02,64

556

Oliver Bauer

AUT

7:20,5

1

557

Robert Stoik

AUT

18:42,0

1

16. Nestelbach-Racing Team

2 Laps

0:29:19,50

575

Michael Deutschbein

AUT

11:23,8

1

576

Martin Holler

AUT

17:55,6

1

17. Pinzga 4 Kant

2 Laps

0:32:13,17

566

Phillip Ehrenreich

AUT

12:58,1

1

567

Tony Unterberger

AUT

19:15,0

1

18. Desert Rose Racing

2 Laps

0:34:51,82

511

Andrew Neri

GBR

18:34,7

1

512

Clive Town

GBR

16:17,0

1

19. EnduRoMania.net

2 Laps

0:36:19,66

521

Christina Meier

GER

30:00,0

1

522

Phil Gilges

GER

6:19,6

1

20. scratch club

2 Laps

0:45:26,22

568

Harriet Ibarretxe

ESP

27:11,4

1

570

Israel Carrasco Vaquero

ESP

18:14,7

1

21. 2X2

1 Laps

0:09:49,01

517

Neaga George-Lucian

ROM

9:49,0

1

22. xriders

1 Laps

0:12:22,39

504

Secareanu Ciprian

ROM

12:22,3

1

23. DK Team

1 Laps

0:12:49,86

537

Tibor Olar

HUN

12:49,8

1

24. de Odavegldn

1 Laps

0:12:55,29

577

David Kirschner

AUT

12:55,2

1

25. SES Racing Team 2

1 Laps

0:16:28,88

547

Rainer Wallscheid

GER

16:28,8

1

26. Albra

1 Laps

0:16:33,05

555

Willi Schweizer

GER

16:33,0

1

27. OMMA Old Men MX Assoc.

1 Laps

0:18:25,79

553

Peter Nesuta

AUT

18:25,7

1

28. MSC Schrems

1 Laps

0:19:10,64

502

Karl Poetzl

AUT

19:10,6

1

29. Argovia

1 Laps

0:20:11,68

561

Roland Herzmanek

AUT

20:11,6

1

30. Asociatia

1 Laps

0:25:50,70

563

Robu Ionel

ROM

27:10,0

1

37.

0 Laps

15:07:50,72

17

Kyle Redmond

840

15:07:50,72

0