• Autoritatea Nationala pentru Turism
  • Mitas 3D 2017
  • Liqui Moly
PROFESSIONAL PHOTO SERVICE

Red Bull Romaniacs hard enduro rallye -  2009

Offroad Day 1 results

 

Pro

Rank

No.

Name

Nat.

Team

Time

1

3

BIRCH Chris

NZ

KTM 300

5:11:57

2

6

DESPRES Cyril

FRA

KTM 300

5:12:41

3

10

LETTENBICHLER Andreas

DEU

BMW

5:15:32

4

18

GALINDO ARBONES Xavier

ESP

KTM 250

5:18:20

5

1

JARVIS Graham

GBR

sherco

5:20:24

6

4

SEYDOUX Lionel

SWZ

KTM 250

5:21:44

7

2

FORSTER Gerhard

DEU

BMW

5:22:59

8

16

BOLTON Paul

GBR

KTM 250

5:40:43

9

8

CURTIS Darryl

RSA

KTM 300

5:56:20

10

19

FAJA BELTRAN Melcior

ESP

Gas Gas 300

6:14:26

11

7

HAPP Dieter

AUT

HUSABERG 570

6:26:58

12

5

CUTHBERTSON Shane

CAN

Husaberg FE 570

6:30:50

13

9

BRANDAUER Erich

AUT

Husaberg Fe 570

6:31:16

14

15

ZAVALA Jesus

MEX

KTM 250

8:09:23

15

14

LEITNER Johann

AUT

GAS GAS

8:39:33

16

11

LEWIS Jimmy

USA

Husaberg FE 390

10:07:14

17

13

RESALAND WIIK Joar

NOR

BMW

11:37:17

18

12

EIGL Klaus

AUT

KTM 450

12:10:30

19

17

BERGLUND Thomas

SWE

KTM 200

14:50:42

Expert Single

Rank

No.

Name

Nat.

Team

Time

1

104

VAN DEN GOORBERGH Jurgen

NDL

Dutch Power

5:13:44

2

103

BAEUML Walter

AUT

noch offen

5:54:48

3

136

GYENES Manuel

ROU

Vectra Racing

5:55:11

4

122

WEICHSELMANN Mathias

DEU

E.A.R.T/mx-center.de

6:11:54

5

102

DIETRICH Florian

DEU

BMW Touratech Racing

6:13:33

6

132

DUMOULIN Michel

BEL

enduroad.be EPA Team

6:30:11

7

125

TEISCHL Bernhard

AUT

Team Ebner

6:35:47

8

101

HERRMANN Stefan

DEU

mtb-academy.de

6:39:37

9

131

WILHOLT Martin

DEU

Team Carismatic

6:53:32

10

111

KRONPASS Manuel

DEU

Team RiMoTec

7:01:55

11

118

BERLINGIERI Pascal

BEL

The Belgian Bulls

8:12:45

12

135

BABES Cristinel

ROU

x-riders

8:21:54

13

137

CSAKI Ferenc

ROU

Outriders

8:39:31

14

127

GLOVER Michael

RSA

Red Cherry Adventures

8:44:30

15

114

BERTELS Olivier

BEL

The Belgian Bulls

8:57:13

16

138

MEYER Marc 138

DEU

Sedl/enduroclub Weissenburg

9:21:18

17

129

KIRMEIER Felix

DEU

FLX Racing

9:41:23

18

117

BOAKE Doug

RSA

N/a

9:43:50

19

115

MEYER Kirk

RSA

Kirk South Africa

9:46:50

20

107

MEYER Colin

RSA

Colin South Africa

9:52:40

21

105

OLAR Tibor

HUN

DK Team

9:58:02

22

133

BAATZ Laurent

LUX

Motofrenn Diddeleng

10:13:13

23

124

KERESZTURI Akos

HUN

DK Team

10:34:17

24

110

BIBIKOV Oleg

RUS

Sakhalin Forever

10:51:15

25

155

ROMEO Duicu

ROU

Vectra racing team

10:53:18

26

106

REINERT Stefan

DEU

SES-Racing-Team 1

11:55:40

27

121

HOSTETTLER Ernst

CZE

Aschis Rennerei Eriz

17:39:31

28

126

SCHWEINGRUBER Peter

SWZ

Sennerei Eriz

18:35:39

29

113

BIERI Christian

SWZ

Team Sennerei Eriz

18:47:06

30

130

RIEMENSCHNEIDER Karsten

DEU

husaberg

19:01:18

31

116

ANGELE Hermann

DEU

Team Ilupi

22:41:45

32

134

GOTTHJALPSEN Hans

NDL

HG Motorsport

22:56:30

33

123

WALLNER Martin

AUT

B&S Bike und Service

23:13:42

34

108

LINDTNER Martin

AUT

Big Balls and Fire

23:25:15

35

112

WALLSCHEID Rainer

DEU

SES Racing

23:26:55

36

119

HOFFMANN Jan

DEU

Team BvZ KTM Racing

23:52:19

37

109

RUKSTELA Nerijus

LTU

Porteris - Enduro Club Lithuania

23:58:51

38

120

VAELE Jean Paul

BEL

The Belgian Bulls

24:21:09

39

128

POZDNIAKOV Alexandr

RUS

Vladivostok

26:05:00

Expert team

Rank

No.

Name

Nat.

Team

Time

1

202

CYPRIAN Zdenek

CZE

Bodro Racing Czech

5:04:28

1

203

VOLNY Martin

CZE

Bodro Racing Czech

5:04:53

2

201

KIRSCH Jeff

LUX

Enduro de Luxe

8:23:45

2

200

KIRSCH Joe

LUX

Enduro de Luxe

8:24:09

3

215

KINONAS George

GRE

Dirty Brothers

9:15:43

3

214

MANOLIDIS George

GRE

Dirty Brothers

9:15:48

4

205

VULLIET Francois

FRA

Motoverde Timisoara

9:59:13

4

204

DUNCA Romeo

ROU

Motoverde Timisoara

9:59:18

5

217

SMITH Alexander

USA

Team USA

10:04:31

5

216

DENISON Chris

USA

Team USA

10:04:39

6

208

OTT Alexander

DEU

Bad Boys

11:07:35

6

209

PINTAL Thomas

DEU

Bad Boys

11:07:42

7

210

PYTHOUD Michel

SWZ

Team Gruyere

23:12:01

7

211

RAPHAEL Sciboz

SWZ

Team Gruyere

23:12:05

Hobby

Rank

No.

Name

Nat.

Team

Time

1

535

BRAZINA Oldrich

CZE

Bodro Racing

5:26:17

1

536

LACH Jaromir

CZE

Bodro Racing

5:27:13

2

541

GROZA Felician

ROU

Crazy Bike M.C. Sibiu

5:30:18

2

542

CERNATESCU Alexandru

ROU

Crazy Bike M.C. Sibiu

5:33:00

3

533

FRATILA Paul Nicolae

ROU

Patrick Moto

5:38:49

3

534

RADUCU CALIN

ROU

Patrick Moto

5:41:01

4

501

NESUTA Peter

AUT

OMMA Old Men MX Assoc

5:41:50

4

500

KOHLMAIER Peter

AUT

OMMA Old Men MX Assoc

5:43:42

5

529

HEINZE Stefan

DEU

H&R MC Ohrdruf

6:14:57

5

530

RAUCH Knut

DEU

H&R MC Ohrdruf

6:15:16

6

505

NYBERG Lars

SWE

Speedman racing

6:19:03

6

504

IGELSTROEM Mats

SWE

Speedman racing

6:19:04

7

523

GRINDBERG Robert

SWE

Swedish Armed Forces

6:21:44

7

524

KOLLMANN Vanja

SWE

Swedish Armed Forces

6:23:13

8

513

NAGY Cristian

ROU

TIPTIL Team

7:30:06

8

514

OTIL Dani

ROU

TIPTIL Team

7:31:15

9

544

HARPA Paul cristian

ROU

haita

7:29:31

9

543

GRECU Paul

ROU

haita

7:31:19

10

518

RADTKE Joerg

DEU

Team Passtscho

7:41:37

10

517

BRIEGER Arco

DEU

Team Passtscho

7:43:24

11

531

GORNY Karsten

DEU

Furchenadel

7:45:59

11

532

RAUCH Reinhard

DEU

Furchenadel

7:45:59

12

512

ZEILER Jurgen

AUT

MSC-Schrems

8:16:35

12

511

POETZL Karl

AUT

MSC-Schrems

8:18:38

13

525

REITERER Andreas

AUT

Offroadgang I

8:24:39

13

526

WIMMER Franz

AUT

Offroadgang I

8:24:43

14

539

PEXA Daniela

AUT

Cofain 699 / GTS

8:27:41

14

540

SANDU Sorina

ROU

Cofain 699 / GTS

8:27:45

15

521

FORSTNER Thomas

AUT

actionbike racing

8:35:00

15

522

RAUSCHER Johannes

AUT

actionbike racing

8:35:03

16

545

VULLIET Regis

FRA

Saga des Freres

8:47:02

16

546

VULLIET Etienne

FRA

Saga des Freres

8:47:32

17

503

JORDAN Anton

DEU

Flachlandtiroler

8:40:28

17

502

STOERMER Marco

DEU

Flachlandtiroler

8:50:26

18

508

BLAGG Darren

GBR

Blagg Roofing

9:02:49

18

510

PATSTONE Keith

GBR

Blagg Roofing

9:02:53

18

509

MAIN Richard

GBR

Blagg Roofing

9:03:38

19

519

ALAIN Steinhoff

FRA

Memento Mori Riders

9:10:27

19

520

MATHIEU Moise

FRA

Memento Mori Riders

9:10:35

20

528

SCHOLL Thomas

DEU

Dare Devils GAS GAS

13:40:34

20

527

PIEPER Andreas Carlo

DEU

Dare Devils GAS GAS

13:40:37

21

506

BENDLER Jessica

DEU

SES Racing Girls

13:53:01

21

507

LANGENBACH Marion

DEU

SES Racing Girls

13:53:06

22

537

BURNS Steve

USA

in da weeds

21:58:29

22

538

DE MEILLAC Peter marc

USA

in da weeds

21:58:35