• Autoritatea Nationala pentru Turism
  • Mitas 3D 2017
  • Liqui Moly
  • PROFESSIONAL PHOTO SERVICE
  • Enduro for Romania

Red Bull Romaniacs hard enduro rallye -  2009

Offroad Day 2 +overall

 

Pro

Rank

No.

Name

Nat.

Team/bike

Day - 1

Day - 2

DQ

Summary

1

18

GALINDO ARBONES Xavier

ESP

KTM 250

5:18:20

6:27:03

 

11:45:23

2

10

LETTENBICHLER Andreas

DEU

BMW

5:15:32

6:30:14

 

11:45:46

3

6

DESPRES Cyril

FRA

KTM 300

5:12:41

6:33:06

 

11:45:47

4

3

BIRCH Chris

NZ

KTM 300

5:11:57

6:40:04

 

11:52:01

5

1

JARVIS Graham

GBR

sherco

5:20:24

6:42:07

 

12:02:31

6

2

FORSTER Gerhard

DEU

BMW

5:22:59

6:40:05

 

12:03:04

7

4

SEYDOUX Lionel

SWZ

KTM 250

5:21:44

6:55:48

 

12:17:32

8

16

BOLTON Paul

GBR

KTM 250

5:40:43

6:53:44

 

12:34:27

9

8

CURTIS Darryl

RSA

KTM 300

5:56:20

7:04:31

 

13:00:51

10

19

FAJA BELTRAN Melcior

ESP

Gas Gas 300

6:14:26

7:10:37

 

13:25:03

11

5

CUTHBERTSON Shane

CAN

Husaberg FE 570

6:30:50

7:32:53

 

14:03:43

12

9

BRANDAUER Erich

AUT

Husaberg Fe 570

6:31:16

7:39:02

 

14:10:18

13

7

HAPP Dieter

AUT

HUSABERG 570

6:26:58

7:47:07

 

14:14:05

14

14

LEITNER Johann

AUT

GAS GAS

8:39:33

7:35:23

 

16:14:56

15

15

ZAVALA Jesus

MEX

KTM 250

8:09:23

8:23:32

 

16:32:55

16

13

RESALAND WIIK Joar

NOR

BMW

11:37:17

11:11:38

 

22:48:55

17

17

BERGLUND Thomas

SWE

KTM 200

14:50:42

16:31:33

31:22:15

18

11

LEWIS Jimmy

USA

Husaberg FE 390

10:07:14

10:07:14

12

EIGL Klaus

AUT

KTM 450

12:10:30

X

12:10:30

Expert Single

Rank

No.

Name

Nat.

Team/bike

Day - 1

Day - 2

DQ

Summary

1

104

VAN DEN GOORBERGH Jurgen

NDL

Dutch Power

5:13:44

6:50:06

 

12:03:50

2

136

GYENES Manuel

ROU

Vectra Racing

5:55:11

7:09:02

 

13:04:13

3

102

DIETRICH Florian

DEU

BMW Touratech Racing

6:13:33

7:14:05

 

13:27:38

4

131

WILHOLT Martin

DEU

Team Carismatic

6:53:32

6:44:34

 

13:38:06

5

132

DUMOULIN Michel

BEL

enduroad.be EPA Team

6:30:11

7:12:58

 

13:43:09

6

122

WEICHSELMANN Mathias

DEU

E.A.R.T/mx-center.de

6:11:54

7:44:38

 

13:56:32

7

103

BAEUML Walter

AUT

noch offen

5:54:48

8:05:43

 

14:00:31

8

125

TEISCHL Bernhard

AUT

Team Ebner

6:35:47

7:37:03

 

14:12:50

9

111

KRONPASS Manuel

DEU

Team RiMoTec

7:01:55

7:52:27

 

14:54:22

10

101

HERRMANN Stefan

DEU

mtb-academy.de

6:39:37

8:23:16

 

15:02:53

11

118

BERLINGIERI Pascal

BEL

The Belgian Bulls

8:12:45

8:25:01

 

16:37:46

12

135

BABES Cristinel

ROU

x-riders

8:21:54

9:50:29

 

18:12:23

13

137

CSAKI Ferenc

ROU

Outriders

8:39:31

9:52:35

 

18:32:06

14

127

GLOVER Michael

RSA

Red Cherry Adventures

8:44:30

10:07:42

 

18:52:12

15

138

MEYER Marc 138

DEU

Sedl/enduroclub Weissenburg

9:21:18

10:06:47

 

19:28:05

16

155

ROMEO Duicu

ROU

Vectra racing team

10:53:18

8:53:34

 

19:46:52

17

117

BOAKE Doug

RSA

N/a

9:43:50

10:04:07

 

19:47:57

18

115

MEYER Kirk

RSA

Kirk South Africa

9:46:50

10:01:52

 

19:48:42

19

107

MEYER Colin

RSA

Colin South Africa

9:52:40

10:01:57

 

19:54:37

20

133

BAATZ Laurent

LUX

Motofrenn Diddeleng

10:13:13

9:46:32

 

19:59:45

21

129

KIRMEIER Felix

DEU

FLX Racing

9:41:23

10:41:06

 

20:22:29

22

106

REINERT Stefan

DEU

SES-Racing-Team 1

11:55:40

13:16:54

 

25:12:34

23

105

OLAR Tibor

HUN

DK Team

9:58:02

20:45:06

 

30:43:08

24

110

BIBIKOV Oleg

RUS

Sakhalin Forever

10:51:15

20:18:52

 

31:10:07

25

114

BERTELS Olivier

BEL

The Belgian Bulls

8:57:13

 

 

8:57:13

26

124

KERESZTURI Akos

HUN

DK Team

10:34:17

 

 

10:34:17

 

126

SCHWEINGRUBER Peter

SWZ

Sennerei Eriz

18:35:39

13:12:57

X

31:48:36

 

121

HOSTETTLER Ernst

CZE

Aschis Rennerei Eriz

17:39:31

15:43:02

X

33:22:33

 

113

BIERI Christian

SWZ

Team Sennerei Eriz

18:47:06

15:40:48

X

34:27:54

 

123

WALLNER Martin

AUT

B&S Bike und Service

23:13:42

14:54:24

X

38:08:06

 

120

VAELE Jean Paul

BEL

The Belgian Bulls

24:21:09

20:02:56

X

44:24:05

 

134

GOTTHJALPSEN Hans

NDL

HG Motorsport

22:56:30

22:03:00

X

44:59:30

 

108

LINDTNER Martin

AUT

Big Balls and Fire

23:25:15

22:43:30

X

46:08:45

 

112

WALLSCHEID Rainer

DEU

SES Racing

23:26:55

25:05:06

X

48:32:01

 

119

HOFFMANN Jan

DEU

Team BvZ KTM Racing

23:52:19

25:03:15

X

48:55:34

 

116

ANGELE Hermann

DEU

Team Ilupi

22:41:45

26:26:37

X

49:08:22

 

109

RUKSTELA Nerijus

LTU

Porteris - Enduro Club Lithuania

23:58:51

27:33:10

X

51:32:01

 

128

POZDNIAKOV Alexandr

RUS

Vladivostok

26:05:00

26:27:51

X

52:32:51

 

130

RIEMENSCHNEIDER Karsten

DEU

husaberg

19:01:18

 

X

19:01:18

Expert Team

Rank

No.

Name

Nat.

Team/bike

Day - 1

Day - 2

DQ

Summary

1

202

CYPRIAN Zdenek

CZE

Bodro Racing Czech

5:04:28

6:45:27

 

11:50:20

1

203

VOLNY Martin

CZE

Bodro Racing Czech

5:04:53

6:45:18

 

11:50:20

2

200

KIRSCH Joe

LUX

Enduro de Luxe

8:24:09

9:52:16

 

18:16:27

2

201

KIRSCH Jeff

LUX

Enduro de Luxe

8:23:45

9:52:18

 

18:16:27

3

204

DUNCA Romeo

ROU

Motoverde Timisoara

9:59:18

9:28:03

 

19:27:21

3

205

VULLIET Francois

FRA

Motoverde Timisoara

9:59:13

9:28:01

 

19:27:21

4

216

DENISON Chris

USA

Team USA

10:04:39

9:53:07

 

19:57:46

4

217

SMITH Alexander

USA

Team USA

10:04:31

9:53:04

 

19:57:46

5

208

OTT Alexander

DEU

Bad Boys

11:07:35

15:29:51

 

26:37:33

5

209

PINTAL Thomas

DEU

Bad Boys

11:07:42

15:29:49

 

26:37:33

6

214

MANOLIDIS George

GRE

Dirty Brothers

9:15:48

 

 

9:15:48

6

215

KINONAS George

GRE

Dirty Brothers

9:15:43

 

 

9:15:48

 

210

PYTHOUD Michel

SWZ

Team Gruyere

23:12:01

20:09:58

X

43:22:03

 

211

RAPHAEL Sciboz

SWZ

Team Gruyere

23:12:05

20:09:49

X

43:22:03

Hobby

Rank

No.

Name

Nat.

Team/bike

Day - 1

Day - 2

DQ

Summary

1

535

BRAZINA Oldrich

CZE

Bodro Racing

5:26:17

5:35:53

 

11:03:06

1

536

LACH Jaromir

CZE

Bodro Racing

5:27:13

5:34:57

 

11:03:06

2

533

FRATILA Paul Nicolae

ROU

Patrick Moto

5:38:49

5:36:46

 

11:17:54

2

534

RADUCU CALIN

ROU

Patrick Moto

5:41:01

5:36:53

 

11:17:54

3

500

KOHLMAIER Peter

AUT

OMMA Old Men MX Assoc

5:43:42

5:35:42

 

11:19:24

3

501

NESUTA Peter

AUT

OMMA Old Men MX Assoc

5:41:50

5:35:39

 

11:19:24

4

541

GROZA Felician

ROU

Crazy Bike M.C. Sibiu

5:30:18

6:04:59

 

11:38:04

4

542

CERNATESCU Alexandru

ROU

Crazy Bike M.C. Sibiu

5:33:00

6:05:04

 

11:38:04

5

529

HEINZE Stefan

DEU

H&R MC Ohrdruf

6:14:57

5:43:48

 

11:59:07

5

530

RAUCH Knut

DEU

H&R MC Ohrdruf

6:15:16

5:43:51

 

11:59:07

6

504

IGELSTROEM Mats

SWE

Speedman racing

6:19:04

6:00:21

 

12:19:25

6

505

NYBERG Lars

SWE

Speedman racing

6:19:03

6:00:19

 

12:19:25

7

523

GRINDBERG Robert

SWE

Swedish Armed Forces

6:21:44

6:02:33

 

12:25:46

7

524

KOLLMANN Vanja

SWE

Swedish Armed Forces

6:23:13

6:02:32

 

12:25:46

8

531

GORNY Karsten

DEU

Furchenadel

7:45:59

6:26:48

 

14:12:47

8

532

RAUCH Reinhard

DEU

Furchenadel

7:45:59

6:26:42

 

14:12:47

9

543

GRECU Paul

ROU

haita

7:31:19

6:46:00

 

14:17:19

9

544

HARPA Paul cristian

ROU

haita

7:29:31

6:45:58

 

14:17:19

10

513

NAGY Cristian

ROU

TIPTIL Team

7:30:06

7:06:11

 

14:37:28

10

514

OTIL Dani

ROU

TIPTIL Team

7:31:15

7:06:13

 

14:37:28

11

517

BRIEGER Arco

DEU

Team Passtscho

7:43:24

7:12:20

 

14:55:44

11

518

RADTKE Joerg

DEU

Team Passtscho

7:41:37

7:12:18

 

14:55:44

12

525

REITERER Andreas

AUT

Offroadgang I

8:24:39

6:48:33

 

15:13:17

12

526

WIMMER Franz

AUT

Offroadgang I

8:24:43

6:48:34

 

15:13:17

13

511

POETZL Karl

AUT

MSC-Schrems

8:18:38

6:56:07

 

15:14:45

13

512

ZEILER Jurgen

AUT

MSC-Schrems

8:16:35

6:56:06

 

15:14:45

14

521

FORSTNER Thomas

AUT

actionbike racing

8:35:00

7:22:32

 

15:57:36

14

522

RAUSCHER Johannes

AUT

actionbike racing

8:35:03

7:22:33

 

15:57:36

15

508

BLAGG Darren

GBR

Blagg Roofing

9:02:49

7:07:13

 

16:10:51

15

509

MAIN Richard

GBR

Blagg Roofing

9:03:38

7:07:05

 

16:10:51

15

510

PATSTONE Keith

GBR

Blagg Roofing

9:02:53

7:07:12

 

16:10:51

16

545

VULLIET Regis

FRA

Saga des Freres

8:47:02

7:44:44

 

16:32:16

16

546

VULLIET Etienne

FRA

Saga des Freres

8:47:32

7:44:38

 

16:32:16

17

539

PEXA Daniela

AUT

Cofain 699 / GTS

8:27:41

8:05:30

 

16:33:15

17

540

SANDU Sorina

ROU

Cofain 699 / GTS

8:27:45

8:05:22

 

16:33:15

18

502

STOERMER Marco

DEU

Flachlandtiroler

8:50:26

8:02:39

 

16:53:05

18

503

JORDAN Anton

DEU

Flachlandtiroler

8:40:28

8:02:35

 

16:53:05

19

519

ALAIN Steinhoff

FRA

Memento Mori Riders

9:10:27

9:10:26

 

18:21:01

19

520

MATHIEU Moise

FRA

Memento Mori Riders

9:10:35

9:10:20

 

18:21:01

20

506

BENDLER Jessica

DEU

SES Racing Girls

13:53:01

9:43:00

 

23:37:32

20

507

LANGENBACH Marion

DEU

SES Racing Girls

13:53:06

9:44:26

 

23:37:32

 

527

PIEPER Andreas Carlo

DEU

Dare Devils GAS GAS

13:40:37

13:43:56

X

27:25:16

 

528

SCHOLL Thomas

DEU

Dare Devils GAS GAS

13:40:34

13:44:39

X

27:25:16

 

537

BURNS Steve

USA

in da weeds

21:58:29

 

X

21:58:35

 

538

DE MEILLAC Peter marc

USA

in da weeds

21:58:35

 

X

21:58:35