• Autoritatea Nationala pentru Turism
  • Mitas 3D 2017
  • Liqui Moly
PROFESSIONAL PHOTO SERVICE

Red Bull Romaniacs hard enduro rallye - 2010

 

Day 3 results + overall

Pro

Rank

No.

Name

Nat.

Bike

Day - 1

Day - 2

Day - 3

Day - 4

DQ

Summary

1

2

BIRCH Chris

NZL

KTM

8:06:31

7:38:24

7:50:14

 

 

23:35:09

2

14

JARVIS Graham

ENG

SHERCO 300

7:25:51

9:44:55

6:46:16

 

 

23:57:02

3

1

LETTENBICHLER Andreas

DEU

BMW G 450 X

9:48:48

6:45:51

7:34:51

 

 

24:09:30

4

4

BOLTON Paul

ENG

KTM

10:12:37

7:09:54

7:15:49

 

 

24:38:20

5

18

GUTZEIT Jade

RSA

KTM 300

10:15:08

7:19:59

7:38:39

 

 

25:13:46

6

3

SEYDOUX Lionel

SWZ

KTM 300

10:14:51

7:46:19

8:57:17

 

 

26:58:27

7

8

FORSTER Gerhard

DEU

BMW G450X

12:01:54

7:50:43

8:55:56

 

 

28:48:33

8

5

CURTIS Darryl

RSA

KTM 300

15:31:46

7:55:23

9:13:31

 

 

32:40:40

9

7

BRANDAUER Erich

AUT

Husaberg FE 570

15:37:33

9:11:16

9:37:11

 

 

34:26:00

10

9

GYENES Emanuel

ROU

KTM 300 EXC

16:05:02

8:44:32

9:44:50

 

 

34:34:24

 

20

LJUNGGREN Joakim

SWE

HUSABERG 450

14:52:34

7:15:50

DNF

 

X

22:08:24

 

10

VAN NIEKERK Riaan

RSA

KTM 300

17:28:44

DNF

10:48:41

 

X

28:17:25

 

11

BLAZUSIAK Taddy

POL

KTM 250 EXC

12:47:05

DNS

DNS

 

X

12:47:05

 

12

ENÖCKL Lars

AUT

KTM 250 EXC

17:30:59

DNF

DNS

 

X

17:30:59

 

6

FAJA BELTRAN Melcior

ESP

GAS GAS 250

17:45:02

DNS

DNS

 

X

17:45:02

 

17

SCHRÖDER Daniel

DEU

KTM 300 EXC

18:01:29

DNF

DNS

 

X

18:01:29

 

13

EIGL Klaus

AUT

BETA 450 R

18:37:37

DNF

DNS

 

X

18:37:37

 

16

WALCH Hannes

AUT

GAS GAS

19:52:17

DNF

DNS

 

X

19:52:17

 

21

MARTINJAK Klaus

AUT

GAS GAS

20:48:10

DNF

DNS

 

X

20:48:10

Expert

Rank

No.

Name

Nat.

from

Day - 1

Day - 2

Day - 3

Day - 4

DQ

Summary

1

118

BROUGHTON Adrian

NZL

Yeah right

10:45:31

6:54:27

8:06:07

 

 

25:46:05

2

134

WILHOLT Martin

GER

CARISMATIC TEAM

14:00:59

7:13:55

7:40:57

 

 

28:55:51

3

100

LEINER Thomas

DEU

i lupi

10:27:50

8:09:56

11:42:14

 

 

30:20:00

4

111

DUMOULIN Michel

BEL

ENDUROAD.be-FMRacing.ro

15:39:25

7:11:41

8:14:53

 

 

31:05:59

5

106

PRODAN Marko

HRV

terra x-dream

15:43:49

8:16:57

7:45:43

 

 

31:46:29

6

113

KUNERT Tommy

DEU

Team ilupi

11:34:49

8:21:48

11:58:44

 

 

31:55:21

7

116

BOYER Nicolas

FRA

nicolas moto organisation

15:20:25

8:31:44

8:18:43

 

 

32:10:52

8

114

BORDET Frederic

FRA

nicolas moto organisation

15:20:22

8:33:48

8:16:46

 

 

32:10:56

9

128

HARPA Cristian Paul

ROU

MOTO CLUB HAITA DEVA

15:13:42

8:47:59

8:32:55

 

 

32:34:36

10

117

FRATILA Paul

ROU

moto club haita deva

15:50:30

8:45:14

8:34:48

 

 

33:10:32

11

119

NUTTALL Dean

AUS

RnD Australia

16:37:32

8:14:00

8:44:51

 

 

33:36:23

12

131

HERBIG Denis

DEU

Zap - Racing

17:12:26

7:56:04

8:34:39

 

 

33:43:09

13

101

HERRMANN Stefan

DEU

MTB ACADEMY

11:57:00

10:03:53

13:24:48

 

 

35:25:41

14

103

BERLINGIERI Pascal

BEL

belgium bulls

17:13:31

9:38:10

10:30:49

 

 

37:22:30

15

124

BRICHARD Oliver

AUT

Brichard

17:18:35

9:32:14

10:32:56

 

 

37:23:45

16

125

POINARD Alexandre

FRA

Nicolas Moto Organisation

17:28:00

11:10:34

9:39:01

 

 

38:17:35

17

129

ROUX Iwan

RSA

South Africa

17:11:48

13:29:59

10:49:27

 

 

41:31:14

18

135

CSAKI Ferenc

HUN

OUTRIDERS

16:48:14

14:48:51

11:00:03

 

 

42:37:08

19

138

MANOLAS KONSTANTINOS

GRE

MANOLAS

17:10:56

13:38:35

11:52:50

 

 

42:42:21

 

133

BOISSY Patrick

FRA

Patrick Moto

17:13:34

14:52:07

10:59:34

 

X

43:05:15

 

104

MEYER Colin

RSA

n/a

18:25:13

15:23:44

11:41:29

 

X

45:30:26

 

130

HOSTETTLER Ernst

CHE

Sennerei Eriz

17:24:42

17:28:24

11:18:26

 

X

46:11:32

 

127

PATON Anthony

RSA

PRIVATE

18:31:07

15:20:23

14:03:16

 

X

47:54:46

 

122

SCHWEINGRUBER Peter

CHE

Aschis Rennerei Eriz

17:27:42

17:26:55

13:44:16

 

X

48:38:53

 

108

BIERI Christian

SWZ

Racing Team Sennerei Eriz

17:26:42

17:27:29

15:23:04

 

X

50:17:15

 

123

BROWN Michael

RSA

TEAM ZA

18:12:10

18:08:47

13:57:33

 

X

50:18:30

 

126

EPTING Rolf

DEU

BMW-TOURATECH Racing

17:13:10

10:11:12

DNS

 

X

27:24:22

 

120

OOSTHUYSEN Stefan

RSA

South Africa

17:25:46

11:08:00

DNF

 

X

28:33:46

 

109

BODE Gregor

DEU

ZAP- Racing

17:14:12

14:14:47

DNF

 

X

31:28:59

 

139

KRUPTSCHAK Jürgen

AUT

Endurojunkies

17:15:51

14:32:14

DNF

 

X

31:48:05

 

136

KINGSTON Jon

ENG

team tomate

17:28:32

15:13:21

DNS

 

X

32:41:53

 

137

HERNANDEZ REYES Ignacio

ESP

team tomate

17:40:39

15:12:32

DNS

 

X

32:53:11

 

132

GILLESPIE Gavin

RSA

Team ZA

17:41:44

16:19:47

DNS

 

X

34:01:31

 

107

KAISER Robert

AUT

PowerBar Europe Team Elite

17:52:13

17:00:38

DNF

 

X

34:52:51

 

110

ROWLEY Ian David

ENG

BMW-TOURATECH RACING

17:17:13

DNS

DNS

 

X

17:17:13

 

102

KRONPASS Manuel

DEU

Team RiMoTec / EnduroRom

17:23:12

DNS

DNS

 

X

17:23:12

 

121

RAUSCHER Johannes

AUT

Actionbike Racing

18:02:40

DNS

DNS

 

X

18:02:40

 

112

SENKALAYCI Sakir

TUR

Team Türkiye

18:06:16

DNS

DNS

 

X

18:06:16

Expert Team

Rank

No.

Name

Nat.

Team

Day - 1

Day - 2

Day - 3

Day - 4

DQ

Summary

1

200

CYPRIÁN Zdenek

CZE

Bodro Racing Czech

9:00:20

6:58:03

7:19:13

 

 

23:19:34

1

201

VOLNÝ Martin

CZE

Bodro Racing Czech

9:02:18

6:57:56

7:16:41

 

 

23:19:34

2

216

GUSTAFSSON Niklas

SWE

Östra xriders

15:35:15

8:18:44

8:03:14

 

 

31:57:13

2

217

KARLSSON Jonas

SWE

Östra xriders

15:35:11

8:18:42

8:03:12

 

 

31:57:13

3

208

PYTHOUD Michel

SWZ

DB MX TEAM

17:15:38

10:19:42

9:57:17

 

 

37:32:37

3

209

DOUTAZ Mathieu

SWZ

DB MX TEAM

17:15:32

10:19:39

9:57:06

 

 

37:32:37

4

220

BABES Cristinel

ROU

ENDUROSTORE

16:34:32

10:34:58

14:02:45

 

 

41:12:28

4

221

RADUCU Calin

ROU

ENDUROSTORE

16:34:36

10:34:54

14:02:54

 

 

41:12:28

5

202

VULLIET Francois

FRA

Enduro 74

17:49:46

15:51:03

10:51:48

 

 

44:33:23

5

203

JEAN-LUC Thevenod

FRA

Enduro 74

17:49:50

14:51:11

10:52:30

 

 

44:33:23

6

210

TARA Ioan

ROU

Dunca expeditii

19:57:11

14:54:35

10:49:40

 

 

45:41:58

6

211

DUNCA Romeo

ROU

Dunca expeditii

19:57:22

14:54:36

10:50:00

 

 

45:41:58

7

204

VARGA Ákos

HUN

KTM GYÖR

14:38:43

10:04:04

DNS

 

 

24:44:25

7

205

PETER Nagy

HUN

KTM GYÖR

14:39:02

10:05:23

DNS

 

 

24:44:25

 

212

LIBUDA Oliver

DEU

Team Sturm Thüringen

17:20:50

14:50:02

DNF

 

X

33:10:49

 

213

BRUEHL Thomas

DEU

Team Sturm Thüringen

17:20:38

15:49:59

DNF

 

X

33:10:49

 

218

DIRNBERGER Erich

AUT

Zauberberg Racing 45+

17:20:32

17:15:08

DNS

 

X

34:35:40

 

219

EDER Albert

AUT

Zauberberg Racing 45+

17:20:23

17:15:02

DNS

 

X

34:35:40

 

222

FREYLER Peter

AUT

Zauberberg Racing 38+

17:21:55

17:46:30

DNS

 

X

35:08:48

 

223

SCHLAF Stefan

AUT

Zauberberg Racing 38+

17:22:14

17:46:34

DNS

 

X

35:08:48

 

206

JOHNSTON Gavin

SCO

Team scotland

17:33:49

9:30:50

8:17:31

 

 

35:22:25

 

207

WINTHROP Leslie

SCO

Team scotland

17:34:00

9:30:54

DNS

 

X

35:22:25

 

214

ROSE Tim

ENG

LTD

18:38:45

18:21:17

DNS

 

X

37:00:13

 

215

WARNES Tim

ENG

LTD

18:38:52

18:21:21

DNS

 

X

37:00:13

Hobby

Rank

No.

Name

Nat.

from

Day - 1

Day - 2

Day - 3

Day - 4

DQ

Summary

1

341

NEAGA Lucian

ROU

Velox Racing

9:10:19

4:16:31

6:10:23

 

 

19:37:13

2

302

ANGELE Hermann

DEU

EFG Team ILUPI

9:32:33

4:24:38

6:43:54

 

 

20:41:05

3

339

GERGELY János

HUN

pannonenduro

10:44:00

4:04:47

6:28:56

 

 

21:17:43

4

303

LINDTNER Martin

AUT

Big Balls and Fire

13:04:29

3:57:21

6:29:42

 

 

23:31:32

5

312

KOLLIST Riho

EST

Estonian Extreme

13:39:46

4:41:44

7:13:27

 

 

25:34:57

6

320

AVRAMESCU Eduard Razvan

ROM

Extreme Adventure Buzau

16:10:02

4:17:35

6:10:26

 

 

26:38:03

7

311

FEHRMANN Marc

DEU

Flachlandtiroler

13:42:52

5:05:04

8:01:00

 

 

26:48:56

8

351

ASTLINGER Thomas

AUT

XPROTECT

14:51:36

4:56:47

7:12:19

 

 

27:00:42

9

328

RIOS Felipe

PER

Peru

15:48:44

4:53:02

6:42:08

 

 

27:23:54

10

352

ELESER Thomas

AUT

MSC-Riesa

16:00:51

4:55:16

7:21:35

 

 

28:17:42

11

300

IGELSTRÖM Mats

SWE

Speed Man Racing

13:43:08

7:50:10

7:19:33

 

 

28:52:51

12

330

WALCH Florian

AUT

Polizeimotorsport Tirol

15:24:22

5:28:43

8:08:55

 

 

29:02:00

13

342

KAMPER Helmut

AUT

Kamper Stahlbau

15:55:25

5:02:01

8:25:27

 

 

29:22:53

14

309

TYSON Glenn

USA

Colorado Xtreme

15:58:35

5:53:59

7:36:00

 

 

29:28:34

15

317

EALES Robin

DEU

mtb-academy.de

14:46:37

5:26:59

9:23:52

 

 

29:37:28

16

326

SCHRÖDER Maximilian

DEU

PS Laser Racing Team

17:23:21

5:02:39

7:35:21

 

 

30:01:21

17

338

GIBSON Eric

USA

ZA

16:22:49

5:50:14

8:21:16

 

 

30:34:19

18

321

PHILIPP Paul

CAN

Freak

15:18:11

5:29:45

9:52:42

 

 

30:40:38

19

319

KLEIVA Evaldas

LTU

Birzai

18:15:59

4:59:18

8:25:47

 

 

31:41:04

20

325

GKLAVAS Andreas

GRE

Moto Mag Greece

14:33:28

5:03:09

12:06:46

 

 

31:43:23

21

305

BERTALAN Péter

HUN

Bepe

19:46:18

5:04:23

7:07:46

 

 

31:58:27

22

327

RUSTAD Knut-William

NOR

Redneck Racers

17:15:45

5:42:25

9:09:29

 

 

32:07:39

23

349

RAICH Sigi

AUT

pixel

20:09:41

5:00:56

7:42:00

 

 

32:52:37

24

337

LAURENTIU Nedelcu

ROU

urgent team

17:44:26

5:45:16

10:55:22

 

 

34:25:04

25

333

VAELE Jean Paul

BEL

The Belgium Bulls

19:57:45

5:58:42

9:09:17

 

 

35:05:44

26

314

SWINARSKI Maciej

POL

MotoSyberia.com

19:06:19

6:35:39

10:36:59

 

 

36:18:57

27

334

VENEZIA Antonio

ITA

Team Ilupi AMC Kempten

14:50:17

11:28:37

11:55:39

 

 

38:14:33

 

313

SUHR Volker

DEU

PS Laser Racing Team

17:31:55

5:38:33

10:19:41

 

X

33:30:09

 

310

TüFEKçI And

TUR

Team Turkiye

17:40:13

7:12:34

12:33:38

 

X

37:26:25

 

344

JIRESCH Thomas

AUT

www.ig-gatsch.at

18:40:26

6:48:24

12:38:25

 

X

38:07:15

 

324

ZINNAGL Michael

AUT

Michael Zinnagl

18:44:42

7:04:08

12:36:23

 

X

38:25:13

 

315

SCHRÖDER Jürgen

DEU

PS Laser Racing Team

20:52:04

6:09:58

12:12:34

 

X

39:14:36

 

316

CRIVOIRUC Victor

ROU

Uregent Team

17:24:43

5:49:19

DNF

 

X

23:14:02

 

347

GREVER Andreas

DEU

Team Carismatic

18:56:40

4:32:01

DNS

 

X

23:28:41

 

308

KLEIN Stefan

DEU

ADAC Pfalz-KTM Musch

17:17:54

6:30:37

DNF

 

X

23:48:31

 

335

WUYTACK Danny

BEL

The Belgian Bulls

18:08:08

6:11:18

DNF

 

X

24:19:26

 

301

PEXA Daniela

AUT

Sherco Austria

18:40:37

6:05:15

DNF

 

X

24:45:52

 

350

CEASAR Ionel

ROU

x-cape bacau

18:31:10

7:10:14

DNF

 

X

25:41:24

 

322

PALIOKAS SARUNAS

LTU

LT Enduro

20:00:00

6:00:49

DNF

 

X

26:00:49

 

340

BLASY Sebastian

AUT

coconut film

18:58:46

7:42:32

DNF

 

X

26:41:18

 

331

SIVICKAS Vygintas

LTU

Sr.Kramtukas LETC

20:00:00

7:01:52

DNF

 

X

27:01:52

 

336

TUNA Kaan

TUR

Turk

20:23:44

6:59:50

DNF

 

X

27:23:34

 

304

SCHOLL Thomas

DEU

MES Team Micha`s enduroshop

18:55:14

8:33:00

DNF

 

X

27:28:14

 

318

BEKTAS Selcuk

TUR

Team Turkiye

20:52:09

7:11:05

DNF

 

X

28:03:14

 

307

KOLERSKI Miroslaw

POL

MotoSyberia.com

20:00:00

8:36:47

DNF

 

X

28:36:47

 

306

SCHÖNBORN Alexander

DEU

Team Touratech

20:00:00

9:10:23

DNS

 

X

29:10:23

 

329

AKBIYIK Tanrikut mete

TUR

Rider TR Team

20:00:00

12:30:16

DNS

 

X

32:30:16

 

345

BUDIA MONTERADE Pablo

ESP

Mundooffroad

17:00:59

DNS

DNS

 

X

17:00:59

 

332

ALTING Hero

DEU

Team Carismatic

18:39:35

DNS

DNS

 

X

18:39:35

 

346

GRINO GERARD

ESP

Mundooffroad

18:53:12

DNS

DNS

 

X

18:53:12

 

323

VANHEES Pancho

BEL

Marlous Onder De Douche DAM Racing

20:00:00

DNF

DNS

 

X

20:00:00

 

348

KANTAR Kemal

TUR

Kemal Kantar

20:00:00

DNS

DNS

 

X

20:00:00

Hobby Team

Rank

No.

Name

Nat.

Team

Day - 1

Day - 2

Day - 3

Day - 4

DQ

Summary

1

428

SPENDIER Manfred

AUT

Tarco Racing Team

11:20:00

4:19:18

6:02:22

 

 

21:41:52

1

429

KRISPEL Ernest

AUT

Tarco Racing Team

11:20:05

4:19:25

6:02:19

 

 

21:41:52

2

406

RAUCH Knut

DEU

Enduroteam MC Ohrdruf

12:38:08

4:23:05

6:27:17

 

 

23:28:36

2

407

LICHTENBERG Norbert

DEU

Enduroteam MC Ohrdruf

12:38:06

4:23:08

6:27:20

 

 

23:28:36

3

400

BRAZINA Oldrich

CZE

Bodro Racing

12:45:58

4:18:45

6:24:58

 

 

23:30:03

3

401

LACH Jaromír

CZE

Bodro Racing

12:45:55

4:18:57

6:25:08

 

 

23:30:03

4

404

HEINZE Stefan

DEU

Beta-Team Gotha

13:21:05

4:38:21

6:40:09

 

 

24:39:55

4

405

LANGE Gerhard

DEU

Beta-Team Gotha

13:21:07

4:38:27

6:40:21

 

 

24:39:55

5

418

BAUER Oliver

AUT

ISNOGUD

13:06:09

4:54:10

7:34:27

 

 

25:35:29

5

419

STOIK Robert

AUT

ISNOGUD

13:06:52

4:54:01

7:34:24

 

 

25:35:29

6

408

KOLLMANN Vanja

SWE

KollmannRacing Sweden

14:58:31

5:19:30

7:44:26

 

 

28:02:42

6

409

ANDERSSON Christer

SWE

KollmannRacing Sweden

14:58:40

5:19:32

7:44:30

 

 

28:02:42

7

422

OTIL Dani

ROU

Tiptil Team

14:40:07

4:25:44

10:09:29

 

 

29:15:25

7

423

NAGY Krisztian

ROU

Tiptil Team

14:33:20

4:25:35

10:09:34

 

 

29:15:25

8

410

POETZL Karl

AUT

MSC-Schrems

14:32:43

5:42:34

9:08:30

 

 

29:23:58

8

411

ZEILER Jürgen

AUT

MSC-Schrems

14:32:48

5:42:36

9:08:34

 

 

29:23:58

9

402

KOHLMAIER Peter

AUT

OMMA Old Men MX Assoc

15:05:09

5:17:21

9:20:23

 

 

29:43:43

9

403

NESUTA Peter

AUT

OMMA Old Men MX Assoc

15:05:59

5:17:18

9:20:20

 

 

29:43:43

10

424

DIEBOLD Michael

DEU

Team Pohlenz

15:46:34

6:09:27

8:42:33

 

 

30:38:34

10

425

KÖLZER Michael

DEU

Team Pohlenz

15:46:09

6:09:21

8:42:29

 

 

30:38:34

11

412

BLAGG Darren

ENG

UKXC

17:14:50

5:56:42

9:48:57

 

 

33:00:32

11

413

MAIN Richard

ENG

UKXC

17:14:48

5:56:36

9:49:00

 

 

33:00:32

 

414

PAULWEBER Markus

AUT

sportsclinic-austria-KTM

18:45:11

DNF

DNS

 

X

18:45:18

 

415

PAULWEBER Astrid

AUT

sportsclinic-austria-KTM

18:45:18

DNF

DNS

 

X

18:45:18

 

426

DONAT Martin

DEU

Mountainbike Rider Magazine

19:57:30

9:28:42

DNS

 

X

29:26:12

 

427

WECKERT Frank

DEU

Mountainbike Rider Magazine

19:57:30

DNF

DNS

 

X

29:26:12

 

416

SARIC Matthias

DEU

Team Gang Bang

DNF

DNS

DNS

 

X

13:20:00

 

417

URBANEK Dennis

DEU

Team Gang Bang

DNF

5:13:40

8:06:20

 

 

13:20:00

Trial

Rank

No.

Name

Nat.

from

Day - 1

Day - 2

Day 3

Day 4

DQ

Summary

1

50

ZWERENZ Stefan

DEU

ilupi corse enduro

15:50:14

8:55:27

12:24:48

 

 

37:10:29

2

52

SCHOLZ Philipp

DEU

team RGA kempten

16:31:57

8:54:54

12:24:24

 

 

37:51:15

DNS

51

WINKLER Marcus

AUT

chilli moto

18:43:00

DNS

DNS

 

X

18:43:00

DNS

53

STEINWENDTNER Alexander

AUT

chilli moto

19:43:35

DNS

DNS

 

X

19:43:35