• Autoritatea Nationala pentru Turism
  • Mitas 3D 2017
  • Liqui Moly
PROFESSIONAL PHOTO SERVICE

Red Bull Romaniacs hard enduro rallye - 2010

 

Offroad Day 4 results

Pro

Rank

No.

Name

Nat.

Bike

Time

1

2

BIRCH Chris

NZL

KTM

4:42:22

2

14

JARVIS Graham

ENG

SHERCO 300

4:49:10

3

18

GUTZEIT Jade

RSA

KTM 300

5:07:47

4

1

LETTENBICHLER Andreas

DEU

BMW G 450 X

5:08:59

5

4

BOLTON Paul

ENG

KTM

5:13:52

6

3

SEYDOUX Lionel

SWZ

KTM 300

6:23:31

7

8

FORSTER Gerhard

DEU

BMW G450X

6:58:45

8

5

CURTIS Darryl

RSA

KTM 300

7:26:01

9

9

GYENES Emanuel

ROU

KTM 300 EXC

7:36:35

10

7

BRANDAUER Erich

AUT

Husaberg FE 570

8:10:54

DNS

6

FAJA BELTRAN Melcior

ESP

GAS GAS 250

 

DNS

11

BLAZUSIAK Taddy

POL

KTM 250 EXC

 

DNS

12

ENÖCKL Lars

AUT

KTM 250 EXC

 

DNS

13

EIGL Klaus

AUT

BETA 450 R

 

DNS

17

SCHRÖDER Daniel

DEU

KTM 300 EXC

 

DNS

20

LJUNGGREN Joakim

SWE

HUSABERG 450

 

DNF

10

VAN NIEKERK Riaan

RSA

KTM 300

7:22:11

DNF

21

MARTINJAK Klaus

AUT

GAS GAS

8:47:53

DNF

16

WALCH Hannes

AUT

GAS GAS

19:12:29

Expert

Rank

No.

Name

Nat.

from

Time

1

114

BORDET Frederic

FRA

nicolas moto organisation

4:40:41

2

116

BOYER Nicolas

FRA

nicolas moto organisation

4:40:59

3

134

WILHOLT Martin

GER

CARISMATIC TEAM

4:48:34

4

106

PRODAN Marko

HRV

terra x-dream

4:55:12

5

113

KUNERT Tommy

DEU

Team ilupi

4:58:22

6

118

BROUGHTON Adrian

NZL

Yeah right

5:20:32

7

125

POINARD Alexandre

FRA

Nicolas Moto Organisation

5:47:44

8

119

NUTTALL Dean

AUS

RnD Australia

5:49:40

9

117

FRATILA Paul

ROU

moto club haita deva

6:06:02

10

128

HARPA Cristian Paul

ROU

MOTO CLUB HAITA DEVA

6:07:54

11

111

DUMOULIN Michel

BEL

ENDUROAD.be-FMRacing.ro

6:12:22

12

135

CSAKI Ferenc

HUN

OUTRIDERS

6:39:17

13

129

ROUX Iwan

RSA

South Africa

7:16:04

14

131

HERBIG Denis

DEU

Zap - Racing

7:21:33

DNF

103

BERLINGIERI Pascal

BEL

belgium bulls

 

DNS

124

BRICHARD Oliver

AUT

Brichard

 

DNS

100

LEINER Thomas

DEU

i lupi

 

DNS

101

HERRMANN Stefan

DEU

MTB ACADEMY

 

DNS

102

KRONPASS Manuel

DEU

Team RiMoTec / EnduroRom

 

DNS

107

KAISER Robert

AUT

PowerBar Europe Team Elite

 

DNS

109

BODE Gregor

DEU

ZAP- Racing

 

DNS

110

ROWLEY Ian David

ENG

BMW-TOURATECH RACING

 

DNS

112

SENKALAYCI Sakir

TUR

Team Türkiye

 

DNS

121

RAUSCHER Johannes

AUT

Actionbike Racing

 

DNS

126

EPTING Rolf

DEU

BMW-TOURATECH Racing

 

DNS

132

GILLESPIE Gavin

RSA

Team ZA

 

DNS

133

BOISSY Patrick

FRA

Patrick Moto

 

DNS

139

KRUPTSCHAK Jürgen

AUT

Endurojunkies

 

DNF

137

HERNANDEZ REYES Ignacio

ESP

team tomate

5:26:36

DNF

136

KINGSTON Jon

ENG

team tomate

5:27:30

DNF

120

OOSTHUYSEN Stefan

RSA

South Africa

6:58:23

DNF

122

SCHWEINGRUBER Peter

CHE

Aschis Rennerei Eriz

7:32:08

DNF

127

PATON Anthony

RSA

PRIVATE

8:16:14

DNF

104

MEYER Colin

RSA

n/a

8:23:07

DNF

130

HOSTETTLER Ernst

CHE

Sennerei Eriz

8:42:49

DNF

123

BROWN Michael

RSA

TEAM ZA

12:29:20

DNF

108

BIERI Christian

SWZ

Racing Team Sennerei Eriz

15:12:30

DNF

138

MANOLAS KONSTANTINOS

GRE

MANOLAS

16:00:00

Expert Team

Rank

No.

Name

Nat.

Team

Time

1

216

GUSTAFSSON Niklas

SWE

Östra xriders

4:39:46

1

217

KARLSSON Jonas

SWE

Östra xriders

4:40:02

2

205

PETER Nagy

HUN

KTM GYÖR

4:48:53

2

204

VARGA Ákos

HUN

KTM GYÖR

4:48:59

3

201

VOLNÝ Martin

CZE

Bodro Racing Czech

5:07:20

3

200

CYPRIÁN Zdenek

CZE

Bodro Racing Czech

5:07:24

4

220

BABES Cristinel

ROU

ENDUROSTORE

6:35:53

4

221

RADUCU Calin

ROU

ENDUROSTORE

6:35:58

5

209

DOUTAZ Mathieu

SWZ

DB MX TEAM

6:37:59

5

208

PYTHOUD Michel

SWZ

DB MX TEAM

6:38:10

6

202

VULLIET Francois

FRA

Enduro 74

6:38:04

6

203

JEAN-LUC Thevenod

FRA

Enduro 74

6:38:17

7

210

TARA Ioan

ROU

Dunca expeditii

8:12:06

7

211

DUNCA Romeo

ROU

Dunca expeditii

8:12:13

DNS

207

WINTHROP Leslie

SCO

Team scotland

 

DNS

212

LIBUDA Oliver

DEU

Team Sturm Thüringen

 

DNS

213

BRUEHL Thomas

DEU

Team Sturm Thüringen

 

DNS

214

ROSE Tim

ENG

LTD

 

DNS

215

WARNES Tim

ENG

LTD

 

DNF

206

JOHNSTON Gavin

SCO

Team scotland

5:58:18

DNF

219

EDER Albert

AUT

Zauberberg Racing 45+

6:27:41

DNF

218

DIRNBERGER Erich

AUT

Zauberberg Racing 45+

6:27:47

DNF

222

FREYLER Peter

AUT

Zauberberg Racing 38+

6:55:14

DNF

223

SCHLAF Stefan

AUT

Zauberberg Racing 38+

6:55:17

Hobby

Rank

No.

Name

Nat.

from

Time

1

341

NEAGA Lucian

ROU

Velox Racing

4:57:31

2

302

ANGELE Hermann

DEU

EFG Team ILUPI

5:02:54

3

352

ELESER Thomas

AUT

MSC-Riesa

5:24:18

4

339

GERGELY János

HUN

pannonenduro

5:27:22

5

312

KOLLIST Riho

EST

Estonian Extreme

5:42:07

6

311

FEHRMANN Marc

DEU

Flachlandtiroler

5:55:55

7

328

RIOS Felipe

PER

Peru

6:00:07

8

351

ASTLINGER Thomas

AUT

XPROTECT

6:11:54

9

320

AVRAMESCU Eduard Razvan

ROM

Extreme Adventure Buzau

6:16:15

10

303

LINDTNER Martin

AUT

Big Balls and Fire

6:33:31

11

300

IGELSTRÖM Mats

SWE

Speed Man Racing

6:45:44

12

333

VAELE Jean Paul

BEL

The Belgium Bulls

7:04:30

13

309

TYSON Glenn

USA

Colorado Xtreme

7:10:35

14

338

GIBSON Eric

USA

ZA

7:39:04

15

326

SCHRÖDER Maximilian

DEU

PS Laser Racing Team

7:45:10

16

334

VENEZIA Antonio

ITA

Team Ilupi AMC Kempten

7:59:30

17

321

PHILIPP Paul

CAN

Freak

8:12:17

18

327

RUSTAD Knut-William

NOR

Redneck Racers

8:14:27

19

342

KAMPER Helmut

AUT

Kamper Stahlbau

8:41:51

20

314

SWINARSKI Maciej

POL

MotoSyberia.com

8:46:05

21

325

GKLAVAS Andreas

GRE

Moto Mag Greece

8:50:35

22

319

KLEIVA Evaldas

LTU

Birzai

10:13:46

23

349

RAICH Sigi

AUT

pixel

11:10:25

24

337

LAURENTIU Nedelcu

ROU

urgent team

12:21:43

25

330

WALCH Florian

AUT

Polizeimotorsport Tirol

16:08:54

DNS

305

BERTALAN Péter

HUN

Bepe

 

DNS

317

EALES Robin

DEU

mtb-academy.de

 

DNS

301

PEXA Daniela

AUT

Sherco Austria

 

DNS

306

SCHÖNBORN Alexander

DEU

Team Touratech

 

DNS

307

KOLERSKI Miroslaw

POL

MotoSyberia.com

 

DNS

308

KLEIN Stefan

DEU

ADAC Pfalz-KTM Musch

 

DNS

316

CRIVOIRUC Victor

ROU

Uregent Team

 

DNS

318

BEKTAS Selcuk

TUR

Team Turkiye

 

DNF

322

PALIOKAS SARUNAS

LTU

LT Enduro

 

DNS

323

VANHEES Pancho

BEL

Marlous Onder De Douche DAM Racing

 

DNS

324

ZINNAGL Michael

AUT

Michael Zinnagl

 

DNS

329

AKBIYIK Tanrikut mete

TUR

Rider TR Team

 

DNS

332

ALTING Hero

DEU

Team Carismatic

 

DNS

335

WUYTACK Danny

BEL

The Belgian Bulls

 

DNS

336

TUNA Kaan

TUR

Turk

 

DNS

340

BLASY Sebastian

AUT

coconut film

 

DNS

344

JIRESCH Thomas

AUT

www.ig-gatsch.at

 

DNF

346

GRINO GERARD

ESP

Mundooffroad

 

DNS

347

GREVER Andreas

DEU

Team Carismatic

 

DNS

348

KANTAR Kemal

TUR

Kemal Kantar

 

DNF

310

TüFEKçI And

TUR

Team Turkiye

12:14:01

DNF

313

SUHR Volker

DEU

PS Laser Racing Team

15:58:35

DNF

345

BUDIA MONTERADE Pablo

ESP

Mundooffroad

16:05:08

DNF

304

SCHOLL Thomas

DEU

MES Team Micha`s enduroshop

16:10:00

DNF

331

SIVICKAS Vygintas

LTU

Sr.Kramtukas LETC

16:41:40

DNF

350

CEASAR Ionel

ROU

x-cape bacau

17:14:35

DNF

315

SCHRÖDER Jürgen

DEU

PS Laser Racing Team

18:09:59

Hobby Team

Rank

No.

Name

Nat.

Team

Time

1

429

KRISPEL Ernest

AUT

Tarco Racing Team

5:24:11

1

428

SPENDIER Manfred

AUT

Tarco Racing Team

5:24:19

2

401

LACH Jaromír

CZE

Bodro Racing

5:31:05

2

400

BRAZINA Oldrich

CZE

Bodro Racing

5:31:13

3

404

HEINZE Stefan

DEU

Beta-Team Gotha

5:32:42

3

405

LANGE Gerhard

DEU

Beta-Team Gotha

5:32:58

4

407

LICHTENBERG Norbert

DEU

Enduroteam MC Ohrdruf

5:29:37

4

406

RAUCH Knut

DEU

Enduroteam MC Ohrdruf

5:34:52

5

422

OTIL Dani

ROU

Tiptil Team

5:50:12

5

423

NAGY Krisztian

ROU

Tiptil Team

5:50:53

6

408

KOLLMANN Vanja

SWE

KollmannRacing Sweden

6:42:36

6

409

ANDERSSON Christer

SWE

KollmannRacing Sweden

6:42:40

7

419

STOIK Robert

AUT

ISNOGUD

7:17:50

7

418

BAUER Oliver

AUT

ISNOGUD

7:17:55

8

410

POETZL Karl

AUT

MSC-Schrems

7:24:58

8

411

ZEILER Jürgen

AUT

MSC-Schrems

7:25:01

9

425

KÖLZER Michael

DEU

Team Pohlenz

16:14:27

9

424

DIEBOLD Michael

DEU

Team Pohlenz

16:14:32

DNF

402

KOHLMAIER Peter

AUT

OMMA Old Men MX Assoc

 

DNF

403

NESUTA Peter

AUT

OMMA Old Men MX Assoc

 

DNS

412

BLAGG Darren

ENG

UKXC

 

DNS

413

MAIN Richard

ENG

UKXC

 

DNS

416

SARIC Matthias

DEU

Team Gang Bang

 

DNF

417

URBANEK Dennis

DEU

Team Gang Bang

6:11:49

DNF

426

DONAT Martin

DEU

Mountainbike Rider Magazine

16:10:00

DNF

427

WECKERT Frank

DEU

Mountainbike Rider Magazine

16:10:00

DNF

414

PAULWEBER Markus

AUT

sportsclinic-austria-KTM

17:05:07

DNF

415

PAULWEBER Astrid

AUT

sportsclinic-austria-KTM

17:05:12

Trial

Rank

No.

Name

Nat.

from

Time

DNS

51

WINKLER Marcus

AUT

chilli moto

 

DNS

53

STEINWENDTNER Alexander

AUT

chilli moto

 

DNF

52

SCHOLZ Philipp

DEU

team RGA kempten

10:21:00

DNF

50

ZWERENZ Stefan

DEU

ilupi corse enduro

10:23:04