• Autoritatea Nationala pentru Turism
  • Mitas 3D 2017
  • Liqui Moly
PROFESSIONAL PHOTO SERVICE

Red Bull Romaniacs hard enduro rallye - 2010

 

Peolog results

Jump to results:

  1. Pro
  2. Expert
  3. Expert Team
  4. Hobby
  5. Hobby Team
  6. Trial

Pro

Place

BIB

Name

Nation

Bike

1

2

BIRCH Chris

NZL

KTM

2

14

JARVIS Graham

ENG

SHERCO 300

3

11

BLAZUSIAK Taddy

POL

KTM 250 EXC

4

1

LETTENBICHLER Andreas

DEU

BMW G 450 X

5

18

GUTZEIT Jade

RSA

KTM 300

6

3

SEYDOUX Lionel

SWZ

KTM 300

7

8

FORSTER Gerhard

DEU

BMW G450X

8

6

FAJA BELTRAN Melcior

ESP

GAS GAS 250

9

21

MARTINJAK Klaus

AUT

GAS GAS

10

4

BOLTON Paul

ENG

KTM

11

10

VAN NIEKERK Riaan

RSA

KTM 300

12

9

GYENES Emanuel

ROU

KTM 300 EXC

13

20

LJUNGGREN Joakim

SWE

HUSABERG 450

14

7

BRANDAUER Erich

AUT

Husaberg FE 570

15

16

WALCH Hannes

AUT

GAS GAS

16

13

EIGL Klaus

AUT

BETA 450 R

17

12

ENÖCKL Lars

AUT

KTM 250 EXC

18

5

CURTIS Darryl

RSA

KTM 300

19

17

SCHRÖDER Daniel

DEU

KTM 300 EXC

Expert

Place

BIB

Name

Nation

from

1

134

WILHOLT Martin

GER

CARISMATIC TEAM

2

118

BROUGHTON Adrian

NZL

Yeah right

3

119

NUTTALL Dean

AUS

RnD Australia

4

120

OOSTHUYSEN Stefan

RSA

South Africa

5

106

PRODAN Marko

HRV

terra x-dream

6

100

LEINER Thomas

DEU

i lupi

7

113

KUNERT Tommy

DEU

Team ilupi

8

103

BERLINGIERI Pascal

BEL

belgium bulls

9

111

DUMOULIN Michel

BEL

ENDUROAD.be-FMRacing.ro

10

101

HERRMANN Stefan

DEU

MTB ACADEMY

11

108

BIERI Christian

SWZ

Racing Team Sennerei Eriz

12

138

MANOLAS KONSTANTINOS

GRE

MANOLAS

13

114

BORDET Frederic

FRA

nicolas moto organisation

14

116

BOYER Nicolas

FRA

nicolas moto organisation

15

117

MAGDA David

ROU

moto club haita deva

16

128

HARPA Cristian Paul

ROU

MOTO CLUB HAITA DEVA

17

110

ROWLEY Ian David

ENG

BMW-TOURATECH RACING

18

109

BODE Gregor

DEU

ZAP- Racing

19

102

KRONPASS Manuel

DEU

Team RiMoTec / EnduroRom

20

135

CSAKI Ferenc

HUN

OUTRIDERS

21

107

KAISER Robert

AUT

PowerBar Europe Team Elite

22

104

MEYER Colin

RSA

n/a

23

121

RAUSCHER Johannes

AUT

Actionbike Racing

24

137

HERNANDEZ REYES Ignacio

ESP

team tomate

25

133

BOISSY Patrick

FRA

Patrick Moto

26

132

GILLESPIE Gavin

RSA

Team ZA

27

131

HERBIG Denis

DEU

Zap - Racing

28

126

EPTING Rolf

DEU

BMW-TOURATECH Racing

29

124

BRICHARD Oliver

AUT

Brichard

30

127

PATON Anthony

RSA

PRIVATE

31

129

ROUX Iwan

RSA

South Africa

32

139

KRUPTSCHAK Jürgen

AUT

Endurojunkies

33

123

BROWN Michael

RSA

TEAM ZA

34

112

SENKALAYCI Sakir

TUR

Team Türkiye

35

125

POINARD Alexandre

FRA

Nicolas Moto Organisation

36

136

KINGSTON Jon

ENG

team tomate

37

130

HOSTETTLER Ernst

CHE

Sennerei Eriz

38

122

SCHWEINGRUBER Peter

CHE

Aschis Rennerei Eriz

Expert Team

Place

BIB

Name

Nation

from

1

201

VOLNÝ Martin

CZE

Bodro Racing Czech

2

217

KARLSSON Jonas

SWE

Östra xriders

3

204

VARGA Ákos

HUN

KTM GYÖR

4

206

JOHNSTON Gavin

SCO

Team scotland

5

216

GUSTAFSSON Niklas

SWE

Östra xriders

6

220

BABES Cristinel

ROU

ENDUROSTORE

7

207

WINTHROP Leslie

SCO

Team scotland

8

209

DOUTAZ Mathieu

SWZ

DB MX TEAM

9

213

BRUEHL Thomas

DEU

Team Sturm Thüringen

10

205

PETER Nagy

HUN

KTM GYÖR

11

200

CYPRIÁN Zdenek

CZE

Bodro Racing Czech

12

203

JEAN-LUC Thevenod

FRA

Enduro 74

13

212

LIBUDA Oliver

DEU

Team Sturm Thüringen

14

208

PYTHOUD Michel

SWZ

DB MX TEAM

15

221

RADUCU Calin

ROU

ENDUROSTORE

16

211

DUNCA Romeo

ROU

Dunca expeditii

17

202

VULLIET Francois

FRA

Enduro 74

18

214

ROSE Tim

ENG

LTD

19

215

WARNES Tim

ENG

LTD

20

210

TARA Ioan

ROU

Dunca expeditii

21

218

DIRNBERGER Erich

AUT

Zauberberg Racing 45+

22

219

EDER Albert

AUT

Zauberberg Racing 45+

23

222

FREYLER Peter

AUT

Zauberberg Racing 38+

24

223

SCHLAF Stefan

AUT

Zauberberg Racing 38+

Hobby

Place

BIB

Name

Nation

from

1

300

IGELSTRÖM Mats

SWE

Speed Man Racing

2

347

GREVER Andreas

DEU

Team Carismatic

3

312

KOLLIST Riho

EST

Estonian Extreme

4

351

ASTLINGER Thomas

AUT

XPROTECT

5

341

NEAGA Lucian

ROU

Velox Racing

6

303

LINDTNER Martin

AUT

Big Balls and Fire

7

326

SCHRÖDER Maximilian

DEU

PS Laser Racing Team

8

334

VENEZIA Antonio

ITA

Team Ilupi AMC Kempten

9

309

TYSON Glenn

USA

Colorado Xtreme

10

317

EALES Robin

DEU

mtb-academy.de

11

321

PHILIPP Paul

CAN

Freak

12

339

GERGELY János

HUN

pannonenduro

13

345

BUDIA MONTERADE Pablo

ESP

Mundooffroad

14

311

FEHRMANN Marc

DEU

Flachlandtiroler

15

333

VAELE Jean Paul

BEL

The Belgium Bulls

16

337

LAURENTIU Nedelcu

ROU

urgent team

17

340

BLASY Sebastian

AUT

coconut film

18

305

BERTALAN Péter

HUN

Bepe

19

313

SUHR Volker

DEU

PS Laser Racing Team

20

319

KLEIVA Evaldas

LTU

Birzai

21

338

GIBSON Eric

USA

ZA

22

325

GKLAVAS Andreas

GRE

Moto Mag Greece

23

352

ELESER Thomas

AUT

MSC-Riesa

24

336

TUNA Kaan

TUR

Turk

25

320

AVRAMESCU Eduard Razvan

ROM

Extreme Adventure Buzau

26

330

WALCH Florian

AUT

Polizeimotorsport Tirol

27

335

WUYTACK Danny

BEL

The Belgian Bulls

28

332

ALTING Hero

DEU

Team Carismatic

29

348

KANTAR Kemal

TUR

Kemal Kantar

30

328

RIOS Felipe

PER

Peru

31

304

SCHOLL Thomas

DEU

MES Team Micha`s enduroshop

32

350

CEASAR Ionel

ROU

x-cape bacau

33

349

RAICH Sigi

AUT

pixel

34

315

SCHRÖDER Jürgen

DEU

PS Laser Racing Team

35

308

KLEIN Stefan

DEU

ADAC Pfalz-KTM Musch

36

322

PALIOKAS SARUNAS

LTU

LT Enduro

37

327

RUSTAD Knut-William

NOR

Redneck Racers

38

316

CRIVOIRUC Victor

ROU

Uregent Team

39

306

SCHÖNBORN Alexander

DEU

Team Touratech

40

324

ZINNAGL Michael

AUT

Michael Zinnagl

41

314

SWINARSKI Maciej

POL

MotoSyberia.com

42

302

ANGELE Hermann

DEU

EFG Team ILUPI

43

301

PEXA Daniela

AUT

Sherco Austria

44

344

JIRESCH Thomas

AUT

www.ig-gatsch.at

45

331

SIVICKAS Vygintas

LTU

Sr.Kramtukas LETC

46

307

KOLERSKI Miroslaw

POL

MotoSyberia.com

47

346

GRINO GERARD

ESP

Mundooffroad

48

310

TüFEKçI And

TUR

Team Turkiye

49

323

VANHEES Pancho

BEL

Marlous Onder De Douche DAM Racing

50

318

BEKTAS Selcuk

TUR

Team Turkiye

51

329

AKBIYIK Tanrikut mete

TUR

Rider TR Team

52

342

KAMPER Helmut

AUT

Kamper Stahlbau

Hobby Team

Place

BIB

Name

Nation

Team

1

423

NAGY Krisztian

ROU

Tiptil Team

2

417

URBANEK Dennis

DEU

Team Gang Bang

3

404

HEINZE Stefan

DEU

Beta-Team Gotha

4

409

ANDERSSON Christer

SWE

KollmannRacing Sweden

5

428

SPENDIER Manfred

AUT

Tarco Racing Team

6

402

KOHLMAIER Peter

AUT

OMMA Old Men MX Assoc

7

401

LACH Jaromír

CZE

Bodro Racing

8

418

BAUER Oliver

AUT

ISNOGUD

9

412

BLAGG Darren

ENG

UKXC

10

429

KRISPEL Ernest

AUT

Tarco Racing Team

11

408

KOLLMANN Vanja

SWE

KollmannRacing Sweden

12

410

POETZL Karl

AUT

MSC-Schrems

13

413

MAIN Richard

ENG

UKXC

14

405

LANGE Gerhard

DEU

Beta-Team Gotha

15

407

LICHTENBERG Norbert

DEU

Enduroteam MC Ohrdruf

16

400

BRAZINA Oldrich

CZE

Bodro Racing

17

419

STOIK Robert

AUT

ISNOGUD

18

416

SARIC Matthias

DEU

Team Gang Bang

19

403

NESUTA Peter

AUT

OMMA Old Men MX Assoc

20

422

OTIL Dani

ROU

Tiptil Team

21

411

ZEILER Jürgen

AUT

MSC-Schrems

22

406

RAUCH Knut

DEU

Enduroteam MC Ohrdruf

23

414

PAULWEBER Markus

AUT

sportsclinic-austria-KTM

24

415

PAULWEBER Astrid

AUT

sportsclinic-austria-KTM

25

424

DIEBOLD Michael

DEU

Team Pohlenz

26

425

KÖLZER Michael

DEU

Team Pohlenz

27

426

DONAT Martin

DEU

Mountainbike Rider Magazine

28

427

WECKERT Frank

DEU

Mountainbike Rider Magazine

Trial

Place

BIB

Name

Nation

from

1

52

SCHOLZ Philipp

DEU

team RGA kempten

2

53

STEINWENDTNER Alexander

AUT

chilli moto

3

50

ZWERENZ Stefan

DEU

ilupi corse enduro

4

51

WINKLER Marcus

AUT

chilli moto