• Autoritatea Nationala pentru Turism
  • Liqui Moly
  • PROFESSIONAL PHOTO SERVICE
  • Enduro for Romania

Red Bull Romaniacs hard enduro rallye - 2012


Offroad Day 1

Jump to results:

  1. Pro
  2. Expert
  3. Expert Team
  4. Hobby
  5. Hobby Team
  6. Download

Pro

Rank1 No. Name Nat. Bike TotalTimeDay 1
1 1 Graham Jarvis ENG HUSABERG 300 04:25:07
2 3 Andreas Lettenbichler DEU HUSQVARNA 300 04:42:44
3 2 Chris Birch NZL KTM 300 04:42:50
4 15 Jonny Walker GBR KTM 300 EXC 04:55:39
5 5 Xavier Galindo ESP HUSABERG TE 300 05:05:07
6 4 Melcior Faja ESP KTM EXC 250 05:25:36
7 16 Rienk Tuinstra NLD HUSABERG TE 300 05:26:01
8 29 Erwin Kovacs ROU KTM 300 EXC 05:32:46
9 6 Darryl Curtis RSA KTM 300 EXC 05:39:50
10 25 Harry Neumayr AUT KTM 300 EXC 05:54:01
11 14 Philipp Scholz DEU KTM 05:56:46
12 24 Scott Bouverie RSA KTM 300 06:00:39
13 18 Altus de Wet RSA KTM 300 EXC 06:07:59
14 13 Paul Fratila ROU KTM 350 EXC-F 06:12:46
15 12 Riaan van Niekerk RSA KTM 300 06:23:37
16 20 Graham Hedgcock RSA KTM 300 EXC 06:24:24
17 23 Kevin Wilson Archer NZL KTM 350 EXC 06:52:48
18 8 Emanuel Gyenes ROU KTM 300 EXC-E 07:03:09
19 17 Phillip Cheater NZL KTM 300 EXC 07:04:01
20 10 Jacob Abeleven AUS HUSABERG TE 300 07:17:26
21 27 Kendall Norman USA KTM 300 07:38:21
22 19 Dougy Herbert NZL KTM300 EXC 07:55:23
23 7 Sean Clarke NZL SHERCO 300 09:08:36
24 9 Jesus Zavala MEX HUSABERG TE 300 09:38:15
25 11 Ioan Tara ROU HUSQVARNA TE 310 12:29:24
26 22 Chris Warwick AUS KTM 300 EXC 16:01:07

Expert

Rank1 No. Name Nat. Team TotalTimeDay 1
1 109 Dean Nuttall AUS   04:48:48
2 103 Jurgen van den Goorbergh NLD   04:58:29
3 102 Mark Delautour NZL   05:00:53
4 101 Tommy Kunert DEU   05:05:37
5 100 Paul Cristian Harpa ROU   05:07:48
6 128 Stefan Schrock ITA   05:36:30
7 111 Mike Morris RSA   05:46:04
8 116 Alistair Feuilherade ZAF   05:46:08
9 118 Ethan Depiazzi AUS   05:52:49
10 112 Albert Garcia ESP   05:56:02
11 115 Christophe Dos Santos FRA   06:15:14
12 123 Eddie Findling DEU   06:21:30
13 130 Klaus Eigl AUT   06:32:31
14 108 Gregor Bode DEU   06:46:23
15 124 Denis Herbig DEU   06:48:29
16 126 Duncan Mclaren NZL   06:58:31
17 127 Benny Menzel DEU   06:58:47
18 113 Benjamin Diesel AUT   07:00:15
19 125 Matthias Saric DEU   07:13:06
20 114 Dennis Urbanek DEU   07:42:43
21 117 Chris Pascoe ENG   07:47:29
22 105 Justin Carter GBR   07:48:53
23 120 Tiberiu Radu Butiu ROU   08:59:58
24 106 Bozo Ristic SRB   09:08:05
25 119 Vladan Komatovic SRB   09:14:00
26 104 Andreas Gklavas GRE   09:17:07
27 122 Vitalii Iakovenko UKR   11:58:31
28 121 Oscar Romero ESP   16:39:37
29 107 Achilleas Dimou GRE   21:09:28

Expert Team

Rank1 No. Name Nat. Team TotalTimeDay 1
1 204, 205 Zdenek Cyprian, Martin Volny CZE MOTO PALIC CZECH RACING TEAM 04:38:54
2 218, 219 Lubomir Fedor, Rastislav Hanus SVK ORAVA TEAM 05:17:47
3 214, 215 Rui Oliveira, Fausto Mota POR DakarTeck-CRN 2 05:54:36
4 210, 211 Daniel Kovar, Daniel Neumann CZE Moravskyenduroteam 06:32:57
5 202, 203 Dani Otil, Krisztian Nagy ROU TipTil Team 06:39:23
6 212, 213 Manfred Kargl, Martin Postl AUT MSC Spital 07:18:05
7 208, 209 Jesse Clarke, Mark Newton NZL Team Kiwi Rider 07:25:31
8 200, 201 Radu Calin, Cristinel Babes ROU ENDUROSTORE 07:38:05
9 220, 221 Pavel Ovidiu Constantin, Simon Tudor ROU Tanzmannschaft 08:22:21
10 216, 217 Thomas Draeger, Georg Klassen DEU Team Mohigh1 11:51:44

Hobby

Rank1 No. Name Nat. TotalTimeDay 1
1 387 Thomas Eleser DEU 03:44:46
2 360 Dean Sinclair AUS 03:47:34
3 329 Chris Dodd AUS 03:48:44
4 338 Inyaki Gomarin ESP 03:50:31
5 300 Ernst Hostettler SWZ 03:56:50
6 301 Martin Lindtner AUT 03:59:34
7 376 Pedro Oliveira POR 04:01:14
8 335 Christian Bieri SWZ 04:04:40
9 388 Craig Evans AUS 04:05:27
10 333 Inaki Arino ESP 04:06:41
11 384 David Fischer SWZ 04:06:49
12 303 Jean Paul Vaele BEL 04:08:26
13 306 Peter Schweingruber SWZ 04:11:25
14 308 Olivier Bertels BEL 04:11:56
15 334 Toomas Triisa EST 04:12:26
16 332 Eduard Razvan Avramescu ROU 04:12:36
17 393 Thomas Pintal DEU 04:19:00
18 381 Holger Dettmann DEU 04:19:40
19 313 Udo Herrmann DEU 04:26:05
20 319 Rajko Ljumovic SRB 04:26:48
21 302 Peter Nesuta AUT 04:27:16
22 392 Sergey Stepanenko RUS 04:28:57
23 312 Glenn Toner AUS 04:31:17
24 391 Alexandr Luzhin RUS 04:32:34
25 304 Marc Fehrmann DEU 04:33:18
26 305 Richard Main GBR 04:35:12
27 355 Luca Salis ITA 04:36:22
28 357 Gery Nolf BEL 04:43:13
29 364 Michael Knispel DEU 04:43:59
30 353 Yoram Lavee ISR 04:44:41
31 345 George Gerber RSA 04:46:50
32 330 Devin Ferguson USA 04:47:20
33 325 Buehler Stephan SWZ 04:51:19
34 390 Goran Prolusic SRB 04:52:01
35 378 Michael Volz DEU 04:52:12
36 382 Michael Petkov AUT 04:55:27
37 309 Andy Boller DEU 04:55:48
38 347 Udi Lapid ISL 04:56:00
39 373 Paulo Ponte POR 04:56:21
40 394 Paul Philipp CAN 05:03:41
41 331 Itzhak Kelner ISL 05:06:29
42 377 Rome Haloftis CAN 05:07:36
43 315 Philippe Moretonas ESP 05:08:03
44 324 Mihai Brandus ROU 05:08:16
45 327 Brad Keifer AUS 05:09:11
46 363 Werner Heissig AUT 05:11:13
47 341 Andrey Yadov RUS 05:15:51
48 359 Runar Bardsen NOR 05:17:27
49 340 Christer Back SWE 05:17:38
50 323 Zbynek Passer CZE 05:22:02
51 351 Michael Vandendriessche BEL 05:23:41
52 352 Barry Armstrong CAN 05:30:15
53 317 Uli Segner DEU 05:32:21
54 380 Christian Fendt DEU 05:32:54
55 361 Gareth Williams GBR 05:39:40
56 307 Charles Fazackerley GBR 05:41:20
57 379 Dirk Vercruyssen BEL 05:51:19
58 348 Alain Durnez BEL 05:53:37
59 365 Alexandr Pozdniakov RUS 05:55:03
60 358 Rodney Dukino AUS 05:56:27
61 314 Ilya Uliannikov RUS 05:58:30
62 322 Danny Wuytack BEL 06:01:12
63 342 Wim Vandewalle BEL 06:06:45
64 374 Albert Buxade ESP 06:07:35
65 316 Geert De Zitter BEL 06:20:28
66 356 Selcuk Bektas TUR 06:51:34
67 321 And Tufecky TUR 06:52:22
68 370 Willem Looijen NDL 07:23:19
69 350 Ross Mccracken AUS 07:25:14
70 320 Gert Pieper DEU 07:27:31
71 386 Slade Venter RSA 07:31:24
72 337 Ides Vanneuville BEL 07:33:26
73 346 Darren Perry GBR 08:00:41
74 362 Tom Griffiths GBR 08:23:58
75 336 Marco Breitschaft DEU 12:41:18
76 344 Martin Widmaier DEU 12:45:07
77 366 Andy Pedersen RSA 12:45:53
78 371 Jochen Kress DEU 12:46:12
79 372 Eoin O'heochaidh IRL 12:59:34
80 326 Andrew Horner-Glister GBR 13:06:45
81 349 Mbabu Muturi KEN 13:38:41
82 339 Marcel Widmer CHE 14:12:10
83 368 Dominique Essig DEU 14:13:35
84 389 Markus Obendorfer AUT 14:14:05
85 354 Luis Carbo ESP 18:07:56
86 383 Frank Allgaier DEU 18:18:38
87 343 Dave Fleet-Chapman GBR 18:19:11
88 328 Guenter Essig DEU 18:54:24
89 385 Tobias Ernst DEU 18:56:34
90 369 Reinhard Raffetseder AUT 19:00:47

Hobby Team

Rank1 No. Name Nat. Team TotalTimeDay 1
1 408, 409 Oldrich Brazina, Jaromir Lach CZE Bodro Team 04:07:14
2 414, 415 Radek Holcak, Martin Urban CZE Rama team 04:08:45
3 406, 407 Ales Vondrak, Ondrej Rathousky CZE Dr.K racing team No.1 04:11:35
4 430, 431 Romeo Dunca, Cristian Dunca ROU DUNCA 04:18:20
5 400, 401 Mart Meeru, Riho Kollist EST RM Estonian Extreme 04:20:13
6 402, 403 Francois Vulliet, Etienne Vulliet FRA regiment 13 ride competition 04:36:20
7 404, 405 Jiri Fila, Vlastimil Sindelar CZE Dr.K racing team No.2 04:49:44
8 410, 411 Veronika Dallhammer, Erich Brandauer AUT Reitwagen Racing/Cofain 699 05:00:01
9 428, 429 Michael Deutschbein, Walther Wessiak AUT Deutschbein / Wessiak 05:01:17
10 426, 427 Christine Wiesner, Christian Strengberger AUT Maximallast.com / MSV Schwanenstadt 05:02:36
11 416, 417 Mike Danielzik, Anton Jordan DEU Linkstraeger 05:33:37
12 422, 423 Christian Wolfl, Matthias Vetiska DEU Flat Team 05:58:15
13 412, 413 Robert Keen, Steve Norbury GBR UKXC 18:19:12
14 420, 421 Stefan Dobrescu, Traian Maracineanu ROU Asterix si Obelix 18:25:39