• Autoritatea Nationala pentru Turism
  • Mitas 3D 2017
  • Liqui Moly
  • PROFESSIONAL PHOTO SERVICE
  • Enduro for Romania

Red Bull Romaniacs hard enduro rallye - 2012


Offroad Day 2

Jump to results:

  1. Pro
  2. Expert
  3. Expert Team
  4. Hobby
  5. Hobby Team
  6. Download

Pro

Rank2 No. Name Nat. Bike TotalTimeDay 2
1 1 Graham Jarvis ENG HUSABERG 300 04:12:56
2 3 Andreas Lettenbichler DEU HUSQVARNA 300 04:16:44
3 15 Jonny Walker GBR KTM 300 EXC 04:34:32
4 5 Xavier Galindo ESP HUSABERG TE 300 04:40:26
5 4 Melcior Faja ESP KTM EXC 250 04:49:19
6 29 Erwin Kovacs ROU KTM 300 EXC 04:53:00
7 2 Chris Birch NZL KTM 300 04:58:06
8 18 Altus de Wet RSA KTM 300 EXC 05:01:20
9 16 Rienk Tuinstra NLD HUSABERG TE 300 05:10:32
10 6 Darryl Curtis RSA KTM 300 EXC 05:15:45
11 25 Harry Neumayr AUT KTM 300 EXC 05:15:51
12 24 Scott Bouverie RSA KTM 300 05:23:06
13 20 Graham Hedgcock RSA KTM 300 EXC 05:24:55
14 14 Philipp Scholz DEU KTM 05:30:49
15 23 Kevin Wilson Archer NZL KTM 350 EXC 05:32:22
16 12 Riaan van Niekerk RSA KTM 300 05:42:48
17 13 Paul Fratila ROU KTM 350 EXC-F 05:49:03
18 8 Emanuel Gyenes ROU KTM 300 EXC-E 05:53:01
19 17 Phillip Cheater NZL KTM 300 EXC 06:10:16
20 27 Kendall Norman USA KTM 300 06:15:26
21 10 Jacob Abeleven AUS HUSABERG TE 300 07:01:55
22 9 Jesus Zavala MEX HUSABERG TE 300 07:02:26
23 19 Dougy Herbert NZL KTM300 EXC 07:17:08
24 7 Sean Clarke NZL SHERCO 300 17:43:17
DSQ 22 Chris Warwick AUS KTM 300 EXC 14:57:34
DSQ 11 Ioan Tara ROU HUSQVARNA TE 310 17:04:19

Expert

Rank2 No. Name Nat. TotalTimeDay 2
1 109 Dean Nuttall AUS 04:19:22
2 103 Jurgen van den Goorbergh NLD 04:34:22
3 128 Stefan Schrock ITA 04:36:08
4 101 Tommy Kunert DEU 04:38:34
5 102 Mark Delautour NZL 04:39:40
6 100 Paul Cristian Harpa ROU 04:48:37
7 121 Oscar Romero ESP 05:16:14
8 118 Ethan Depiazzi AUS 05:20:59
9 123 Eddie Findling DEU 05:25:12
10 112 Albert Garcia ESP 05:27:47
11 124 Denis Herbig DEU 05:27:54
12 115 Christophe Dos Santos FRA 05:29:26
13 111 Mike Morris RSA 05:34:53
14 116 Alistair Feuilherade ZAF 05:34:57
15 126 Duncan Mclaren NZL 05:45:59
16 130 Klaus Eigl AUT 06:05:28
17 125 Matthias Saric DEU 06:06:38
18 127 Benny Menzel DEU 06:41:32
19 108 Gregor Bode DEU 06:42:04
20 104 Andreas Gklavas GRE 06:47:26
21 105 Justin Carter GBR 06:49:45
22 114 Dennis Urbanek DEU 07:16:37
23 119 Vladan Komatovic SRB 07:21:59
24 106 Bozo Ristic SRB 08:40:35
25 120 Tiberiu Radu Butiu ROU 09:07:52
26 113 Benjamin Diesel AUT 21:15:00
27 117 Chris Pascoe ENG 21:15:00
DSQ 107 Achilleas Dimou GRE 21:15:00
DSQ 122 Vitalii Iakovenko UKR DNS

Expert Team

Rank2 No. Name Nat. Team TotalTimeDay 2
1 204, 205 Zdenek Cyprian, Martin Volny CZE MOTO PALIC CZECH RACING TEAM 04:21:47
2 218, 219 Lubomir Fedor, Rastislav Hanus SVK ORAVA TEAM 05:07:29
3 210, 211 Daniel Kovar, Daniel Neumann CZE Moravskyenduroteam 05:28:30
4 202, 203 Dani Otil, Krisztian Nagy ROU TipTil Team 05:44:23
5 214, 215 Rui Oliveira, Fausto Mota POR DakarTeck-CRN 2 05:57:00
6 200, 201 Radu Calin, Cristinel Babes ROU ENDUROSTORE 06:11:10
7 220, 221 Pavel Ovidiu Constantin, Simon Tudor ROU Tanzmannschaft 06:38:32
8 208, 209 Jesse Clarke, Mark Newton NZL Team Kiwi Rider 06:45:16
9 212, 213 Manfred Kargl, Martin Postl AUT MSC Spital 06:48:04
DSQ 216, 217 Thomas Draeger, Georg Klassen DEU Team Mohigh1 21:15:00

Hobby

Rank2 No. Name Nat. TotalTimeDay 2
1 360 Dean Sinclair AUS 03:54:52
2 376 Pedro Oliveira POR 03:55:02
3 338 Inyaki Gomarin ESP 03:59:57
4 301 Martin Lindtner AUT 04:01:50
5 300 Ernst Hostettler SWZ 04:01:57
6 387 Thomas Eleser DEU 04:03:12
7 309 Andy Boller DEU 04:14:08
8 384 David Fischer SWZ 04:15:10
9 335 Christian Bieri SWZ 04:20:51
10 334 Toomas Triisa EST 04:22:05
11 333 Inaki Arino ESP 04:22:42
12 332 Eduard Razvan Avramescu ROU 04:23:06
13 308 Olivier Bertels BEL 04:38:18
14 388 Craig Evans AUS 04:40:36
15 303 Jean Paul Vaele BEL 04:40:41
16 329 Chris Dodd AUS 04:41:16
17 393 Thomas Pintal DEU 04:42:46
18 381 Holger Dettmann DEU 04:42:57
19 353 Yoram Lavee ISR 04:44:53
20 355 Luca Salis ITA 04:46:08
21 392 Sergey Stepanenko RUS 04:46:45
22 319 Rajko Ljumovic SRB 04:48:19
23 306 Peter Schweingruber SWZ 04:48:48
24 304 Marc Fehrmann DEU 04:49:34
25 312 Glenn Toner AUS 04:51:10
26 390 Goran Prolusic SRB 04:51:38
27 313 Udo Herrmann DEU 04:57:20
28 323 Zbynek Passer CZE 05:00:29
29 345 George Gerber RSA 05:02:20
30 364 Michael Knispel DEU 05:03:25
31 391 Alexandr Luzhin RUS 05:04:24
32 368 Dominique Essig DEU 05:04:44
33 357 Gery Nolf BEL 05:07:20
34 325 Buehler Stephan SWZ 05:11:46
35 331 Itzhak Kelner ISL 05:17:12
36 302 Peter Nesuta AUT 05:17:36
37 347 Udi Lapid ISL 05:19:20
38 378 Michael Volz DEU 05:20:06
39 317 Uli Segner DEU 05:21:12
40 380 Christian Fendt DEU 05:28:41
41 363 Werner Heissig AUT 05:32:12
42 330 Devin Ferguson USA 05:33:27
43 373 Paulo Ponte POR 05:33:52
44 305 Richard Main GBR 05:35:58
45 377 Rome Haloftis CAN 05:43:03
46 340 Christer Back SWE 05:53:46
47 351 Michael Vandendriessche BEL 05:54:46
48 374 Albert Buxade ESP 05:57:13
49 341 Andrey Yadov RUS 05:57:26
50 307 Charles Fazackerley GBR 05:59:18
51 315 Philippe Moretonas ESP 05:59:43
52 382 Michael Petkov AUT 06:05:03
53 348 Alain Durnez BEL 06:17:06
54 358 Rodney Dukino AUS 06:19:00
55 361 Gareth Williams GBR 06:21:47
56 327 Brad Keifer AUS 06:23:26
57 316 Geert De Zitter BEL 06:28:02
58 342 Wim Vandewalle BEL 06:28:25
59 359 Runar Bardsen NOR 06:28:55
60 322 Danny Wuytack BEL 06:29:48
61 324 Mihai Brandus ROU 06:31:07
62 379 Dirk Vercruyssen BEL 06:31:57
63 350 Ross Mccracken AUS 06:40:08
64 370 Willem Looijen NDL 06:41:34
65 352 Barry Armstrong CAN 06:45:25
66 365 Alexandr Pozdniakov RUS 06:50:13
67 326 Andrew Horner-Glister GBR 06:53:21
68 314 Ilya Uliannikov RUS 07:10:41
69 320 Gert Pieper DEU 07:19:27
70 337 Ides Vanneuville BEL 07:35:45
71 383 Frank Allgaier DEU 07:36:21
72 321 And Tufecky TUR 07:49:49
73 394 Paul Philipp CAN 07:51:54
74 356 Selcuk Bektas TUR 07:54:30
75 362 Tom Griffiths GBR 08:26:01
76 346 Darren Perry GBR 08:26:18
77 386 Slade Venter RSA 23:20:00
DSQ 354 Luis Carbo ESP 10:56:29
DSQ 349 Mbabu Muturi KEN 14:25:21
DSQ 366 Andy Pedersen RSA 18:07:03
DSQ 372 Eoin O'heochaidh IRL 18:14:57
DSQ 385 Tobias Ernst DEU 18:26:29
DSQ 336 Marco Breitschaft DEU 18:33:23
DSQ 371 Jochen Kress DEU 18:34:30
DSQ 344 Martin Widmaier DEU 18:35:11
DSQ 369 Reinhard Raffetseder AUT 19:35:33
DSQ 343 Dave Fleet-Chapman GBR 22:25:33
DSQ 328 Guenter Essig DEU DNS
DSQ 339 Marcel Widmer CHE DNS
DSQ 389 Markus Obendorfer AUT DNS

Hobby Team

Rank2 No. Name Nat. Team TotalTimeDay 2
1 414, 415 Radek Holcak, Martin Urban CZE Rama team 04:14:39
2 406, 407 Ales Vondrak, Ondrej Rathousky CZE Dr.K racing team No.1 04:27:02
3 408, 409 Oldrich Brazina, Jaromir Lach CZE Bodro Team 04:30:05
4 400, 401 Mart Meeru, Riho Kollist EST RM Estonian Extreme 04:33:02
5 430, 431 Romeo Dunca, Cristian Dunca ROU DUNCA 04:43:03
6 404, 405 Jiri Fila, Vlastimil Sindelar CZE Dr.K racing team No.2 04:52:51
7 402, 403 Francois Vulliet, Etienne Vulliet FRA regiment 13 ride competition 04:56:52
8 428, 429 Michael Deutschbein, Walther Wessiak AUT Deutschbein / Wessiak 05:20:30
9 410, 411 Veronika Dallhammer, Erich Brandauer AUT Reitwagen Racing/Cofain 699 05:28:47
10 426, 427 Christine Wiesner, Christian Strengberger AUT Maximallast.com / MSV Schwanenstadt 05:40:51
11 416, 417 Mike Danielzik, Anton Jordan DEU Linkstraeger 06:24:22
12 422, 423 Christian Wolfl, Matthias Vetiska DEU Flat Team 23:20:00
DSQ 412, 413 Robert Keen, Steve Norbury GBR UKXC 16:39:35
DSQ 420, 421 Stefan Dobrescu, Traian Maracineanu ROU Asterix si Obelix DNS