• Autoritatea Nationala pentru Turism
  • Mitas 3D 2017
  • Liqui Moly
  • PROFESSIONAL PHOTO SERVICE
  • Enduro for Romania

Red Bull Romaniacs hard enduro rallye - 2012


Offroad Day 3

Jump to results:

  1. Pro
  2. Expert
  3. Expert Team
  4. Hobby
  5. Hobby Team
  6. Download

Pro

Rank3 No. Name Nat. Bike TotalTimeDay 3
1 1 Graham Jarvis ENG HUSABERG 300 05:02:11
2 2 Chris Birch NZL KTM 300 05:19:26
3 3 Andreas Lettenbichler DEU HUSQVARNA 300 05:27:05
4 4 Melcior Faja ESP KTM EXC 250 05:27:10
5 5 Xavier Galindo ESP HUSABERG TE 300 05:28:05
6 15 Jonny Walker GBR KTM 300 EXC 05:28:45
7 29 Erwin Kovacs ROU KTM 300 EXC 05:46:29
8 18 Altus de Wet RSA KTM 300 EXC 06:03:59
9 6 Darryl Curtis RSA KTM 300 EXC 06:06:27
10 25 Harry Neumayr AUT KTM 300 EXC 06:14:27
11 24 Scott Bouverie RSA KTM 300 06:16:15
12 12 Riaan van Niekerk RSA KTM 300 06:31:59
13 13 Paul Fratila ROU KTM 350 EXC-F 06:32:05
14 8 Emanuel Gyenes ROU KTM 300 EXC-E 06:34:17
15 14 Philipp Scholz DEU KTM 06:36:05
16 23 Kevin Wilson Archer NZL KTM 350 EXC 06:40:37
17 16 Rienk Tuinstra NLD HUSABERG TE 300 06:44:01
18 20 Graham Hedgcock RSA KTM 300 EXC 07:19:33
19 17 Phillip Cheater NZL KTM 300 EXC 08:22:31
20 10 Jacob Abeleven AUS HUSABERG TE 300 08:25:27
21 19 Dougy Herbert NZL KTM300 EXC 08:44:28
22 27 Kendall Norman USA KTM 300 09:07:46
23 9 Jesus Zavala MEX HUSABERG TE 300 11:34:29
DSQ 7 Sean Clarke NZL SHERCO 300 DNS
DSQ 11 Ioan Tara ROU HUSQVARNA TE 310 DNS
DSQ 22 Chris Warwick AUS KTM 300 EXC DNS

Expert

Rank3 No. Name Nat. TotalTimeDay 3
1 103 Jurgen van den Goorbergh NLD 05:42:41
2 109 Dean Nuttall AUS 05:44:34
3 101 Tommy Kunert DEU 05:54:46
4 128 Stefan Schrock ITA 05:57:00
5 102 Mark Delautour NZL 06:45:59
6 100 Paul Cristian Harpa ROU 06:51:00
7 118 Ethan Depiazzi AUS 07:05:53
8 112 Albert Garcia ESP 07:12:20
9 111 Mike Morris RSA 07:15:17
10 116 Alistair Feuilherade ZAF 07:15:21
11 123 Eddie Findling DEU 07:25:28
12 124 Denis Herbig DEU 08:45:27
13 125 Matthias Saric DEU 09:14:44
14 115 Christophe Dos Santos FRA 09:23:53
15 108 Gregor Bode DEU 13:19:52
16 114 Dennis Urbanek DEU 13:38:00
17 119 Vladan Komatovic SRB 14:00:08
18 104 Andreas Gklavas GRE 16:02:14
19 105 Justin Carter GBR 16:02:26
20 127 Benny Menzel DEU 16:47:35
21 120 Tiberiu Radu Butiu ROU 17:16:53
22 106 Bozo Ristic SRB 17:56:20
23 126 Duncan Mclaren NZL 23:44:11
24 130 Klaus Eigl AUT 25:00:00
DSQ 121 Oscar Romero ESP 16:18:14
DSQ 107 Achilleas Dimou GRE DNS
DSQ 113 Benjamin Diesel AUT DNS
DSQ 117 Chris Pascoe ENG DNS
DSQ 122 Vitalii Iakovenko UKR DNS

Expert Team

Rank3 No. Name Nat. Team TotalTimeDay 3
1 204, 205 Zdenek Cyprian, Martin Volny CZE MOTO PALIC CZECH RACING TEAM 05:23:36
2 214, 215 Rui Oliveira, Fausto Mota POR DakarTeck-CRN 2 06:59:30
3 210, 211 Daniel Kovar, Daniel Neumann CZE Moravskyenduroteam 07:05:46
4 218, 219 Lubomir Fedor, Rastislav Hanus SVK ORAVA TEAM 07:34:14
5 212, 213 Manfred Kargl, Martin Postl AUT MSC Spital 08:42:33
6 208, 209 Jesse Clarke, Mark Newton NZL Team Kiwi Rider 09:10:47
7 202, 203 Dani Otil, Krisztian Nagy ROU TipTil Team 09:20:39
8 220, 221 Pavel Ovidiu Constantin, Simon Tudor ROU Tanzmannschaft 13:00:02
9 200, 201 Radu Calin, Cristinel Babes ROU ENDUROSTORE 13:42:01
DSQ 216, 217 Thomas Draeger, Georg Klassen DEU Team Mohigh1 DNS

Hobby

Rank3 No. Name Nat. TotalTimeDay 3
1 338 Inyaki Gomarin ESP 03:55:24
2 360 Dean Sinclair AUS 03:55:55
3 376 Pedro Oliveira POR 04:09:09
4 329 Chris Dodd AUS 04:15:19
5 384 David Fischer SWZ 04:22:22
6 332 Eduard Razvan Avramescu ROU 04:24:21
7 300 Ernst Hostettler SWZ 04:24:31
8 334 Toomas Triisa EST 04:24:49
9 333 Inaki Arino ESP 04:26:40
10 309 Andy Boller DEU 04:28:16
11 393 Thomas Pintal DEU 04:30:06
12 387 Thomas Eleser DEU 04:33:44
13 335 Christian Bieri SWZ 04:35:11
14 323 Zbynek Passer CZE 04:45:41
15 301 Martin Lindtner AUT 04:48:23
16 313 Udo Herrmann DEU 04:56:37
17 303 Jean Paul Vaele BEL 05:00:15
18 306 Peter Schweingruber SWZ 05:00:16
19 355 Luca Salis ITA 05:01:53
20 308 Olivier Bertels BEL 05:02:08
21 319 Rajko Ljumovic SRB 05:03:18
22 353 Yoram Lavee ISR 05:04:03
23 304 Marc Fehrmann DEU 05:04:52
24 388 Craig Evans AUS 05:07:58
25 392 Sergey Stepanenko RUS 05:09:48
26 391 Alexandr Luzhin RUS 05:35:10
27 331 Itzhak Kelner ISL 05:35:57
28 302 Peter Nesuta AUT 05:37:48
29 325 Buehler Stephan SWZ 05:41:48
30 312 Glenn Toner AUS 05:44:08
31 345 George Gerber RSA 05:44:20
32 330 Devin Ferguson USA 05:47:19
33 378 Michael Volz DEU 05:50:47
34 317 Uli Segner DEU 06:01:01
35 368 Dominique Essig DEU 06:02:42
36 324 Mihai Brandus ROU 06:12:22
37 347 Udi Lapid ISL 06:13:30
38 305 Richard Main GBR 06:17:43
39 348 Alain Durnez BEL 06:22:42
40 315 Philippe Moretonas ESP 06:23:16
41 394 Paul Philipp CAN 06:24:13
42 364 Michael Knispel DEU 06:27:10
43 351 Michael Vandendriessche BEL 06:30:44
44 358 Rodney Dukino AUS 06:31:05
45 340 Christer Back SWE 06:31:28
46 327 Brad Keifer AUS 06:33:04
47 377 Rome Haloftis CAN 06:34:27
48 380 Christian Fendt DEU 06:46:12
49 390 Goran Prolusic SRB 06:51:06
50 307 Charles Fazackerley GBR 06:56:42
51 342 Wim Vandewalle BEL 07:06:19
52 352 Barry Armstrong CAN 07:08:28
53 361 Gareth Williams GBR 07:11:23
54 381 Holger Dettmann DEU 07:15:24
55 365 Alexandr Pozdniakov RUS 07:18:03
56 363 Werner Heissig AUT 07:19:44
57 341 Andrey Yadov RUS 07:21:00
58 379 Dirk Vercruyssen BEL 07:29:56
59 314 Ilya Uliannikov RUS 07:30:03
60 373 Paulo Ponte POR 07:38:11
61 359 Runar Bardsen NOR 08:09:29
62 321 And Tufecky TUR 08:16:04
63 326 Andrew Horner-Glister GBR 08:18:09
64 350 Ross Mccracken AUS 08:19:35
65 356 Selcuk Bektas TUR 08:22:20
66 370 Willem Looijen NDL 08:24:28
67 322 Danny Wuytack BEL 08:30:31
68 320 Gert Pieper DEU 08:33:23
69 337 Ides Vanneuville BEL 08:49:31
70 316 Geert De Zitter BEL 08:56:18
71 357 Gery Nolf BEL 15:34:46
72 346 Darren Perry GBR 20:25:00
73 362 Tom Griffiths GBR 20:25:00
74 374 Albert Buxade ESP 20:25:00
75 382 Michael Petkov AUT 20:25:00
DSQ 386 Slade Venter RSA 13:22:46
DSQ 383 Frank Allgaier DEU 20:25:00
DSQ 328 Guenter Essig DEU DNS
DSQ 336 Marco Breitschaft DEU DNS
DSQ 339 Marcel Widmer CHE DNS
DSQ 343 Dave Fleet-Chapman GBR DNS
DSQ 344 Martin Widmaier DEU DNS
DSQ 349 Mbabu Muturi KEN DNS
DSQ 354 Luis Carbo ESP DNS
DSQ 366 Andy Pedersen RSA DNS
DSQ 369 Reinhard Raffetseder AUT DNS
DSQ 371 Jochen Kress DEU DNS
DSQ 372 Eoin O'heochaidh IRL DNS
DSQ 385 Tobias Ernst DEU DNS
DSQ 389 Markus Obendorfer AUT DNS

Hobby Team

Rank3 No. Name Nat. Team TotalTimeDay 3
1 414, 415 Radek Holcak, Martin Urban CZE Rama team 04:26:57
2 430, 431 Romeo Dunca, Cristian Dunca ROU DUNCA 04:34:06
3 408, 409 Oldrich Brazina, Jaromir Lach CZE Bodro Team 04:36:31
4 406, 407 Ales Vondrak, Ondrej Rathousky CZE Dr.K racing team No.1 04:38:38
5 404, 405 Jiri Fila, Vlastimil Sindelar CZE Dr.K racing team No.2 05:12:38
6 402, 403 Francois Vulliet, Etienne Vulliet FRA regiment 13 ride competition 05:22:30
7 410, 411 Veronika Dallhammer, Erich Brandauer AUT Reitwagen Racing/Cofain 699 05:52:33
8 428, 429 Michael Deutschbein, Walther Wessiak AUT Deutschbein / Wessiak 05:58:40
9 416, 417 Mike Danielzik, Anton Jordan DEU Linkstraeger 06:07:08
10 426, 427 Christine Wiesner, Christian Strengberger AUT Maximallast.com / MSV Schwanenstadt 07:30:14
11 400, 401 Mart Meeru, Riho Kollist EST RM Estonian Extreme 10:24:35
DSQ 412, 413 Robert Keen, Steve Norbury GBR UKXC DNS
DSQ 420, 421 Stefan Dobrescu, Traian Maracineanu ROU Asterix si Obelix DNS
DSQ 422, 423 Christian Wolfl, Matthias Vetiska DEU Flat Team DNS