• Autoritatea Nationala pentru Turism
  • Mitas 3D 2017
  • Liqui Moly
PROFESSIONAL PHOTO SERVICE

Red Bull Romaniacs hard enduro rallye - 2012


Offroad Day 4

 Jump to results:

  1. Pros
  2. Expert
  3. Expert Team
  4. Hobby
  5. Hobby Team
  6. Download

Pro

Rank BiB Name Nat. Bike TotalTimeDay 4
1 15 Jonny Walker GBR KTM 300 EXC 05:13:12
2 3 Andreas Lettenbichler DEU HUSQVARNA 300 05:19:10
3 2 Chris Birch NZL KTM 300 05:19:27
4 1 Graham Jarvis ENG HUSABERG 300 05:20:33
5 5 Xavier Galindo ESP HUSABERG TE 300 05:34:17
6 29 Erwin Kovacs ROU KTM 300 EXC 05:41:10
7 4 Melcior Faja ESP KTM EXC 250 05:42:30
8 18 Altus de Wet RSA KTM 300 EXC 05:49:48
9 14 Philipp Scholz DEU KTM 06:07:35
10 24 Scott Bouverie RSA KTM 300 06:35:33
11 16 Rienk Tuinstra NLD HUSABERG TE 300 06:35:55
12 23 Kevin Wilson Archer NZL KTM 350 EXC 06:38:35
13 13 Paul Fratila ROU KTM 350 EXC-F 06:45:38
14 6 Darryl Curtis RSA KTM 300 EXC 06:51:03
15 12 Riaan van Niekerk RSA KTM 300 06:55:21
16 20 Graham Hedgcock RSA KTM 300 EXC 06:57:47
17 27 Kendall Norman USA KTM 300 07:16:41
18 17 Phillip Cheater NZL KTM 300 EXC 08:01:32
19 19 Dougy Herbert NZL KTM300 EXC 08:25:03
20 9 Jesus Zavala MEX HUSABERG TE 300 08:26:50
21 8 Emanuel Gyenes ROU KTM 300 EXC-E 08:44:46
22 10 Jacob Abeleven AUS HUSABERG TE 300 16:31:24
23 25 Harry Neumayr AUT KTM 300 EXC 23:45:00
DSQ 7 Sean Clarke NZL SHERCO 300 DNS
DSQ 11 Ioan Tara ROU HUSQVARNA TE 310 DNS
DSQ 22 Chris Warwick AUS KTM 300 EXC DNS

Expert

Rank4 No. Name Nat. TotalTimeDay 4
1 103 Jurgen van den Goorbergh NLD 04:46:48
2 128 Stefan Schrock ITA 05:04:02
3 101 Tommy Kunert DEU 05:06:30
4 100 Paul Cristian Harpa ROU 05:13:52
5 109 Dean Nuttall AUS 05:14:55
6 123 Eddie Findling DEU 05:20:13
7 112 Albert Garcia ESP 05:22:46
8 118 Ethan Depiazzi AUS 05:23:12
9 102 Mark Delautour NZL 05:29:14
10 124 Denis Herbig DEU 05:37:52
11 111 Mike Morris RSA 05:39:19
12 116 Alistair Feuilherade ZAF 05:39:25
13 125 Matthias Saric DEU 05:40:21
14 115 Christophe Dos Santos FRA 05:43:59
15 127 Benny Menzel DEU 06:26:21
16 106 Bozo Ristic SRB 06:48:27
17 119 Vladan Komatovic SRB 07:03:01
18 104 Andreas Gklavas GRE 07:08:44
19 114 Dennis Urbanek DEU 07:15:25
20 120 Tiberiu Radu Butiu ROU 07:59:48
DSQ 105 Justin Carter GBR DNS
DSQ 107 Achilleas Dimou GRE DNS
DSQ 108 Gregor Bode DEU DNS
DSQ 113 Benjamin Diesel AUT DNS
DSQ 117 Chris Pascoe ENG DNS
DSQ 121 Oscar Romero ESP DNS
DSQ 122 Vitalii Iakovenko UKR DNS
DSQ 126 Duncan Mclaren NZL DNS
DSQ 130 Klaus Eigl AUT DNS

Expert Team

Rank4 No. Name Nat. Team TotalTimeDay 4
1 210, 211 Daniel Kovar, Daniel Neumann CZE Moravskyenduroteam 05:17:33
2 204, 205 Zdenek Cyprian, Martin Volny CZE MOTO PALIC CZECH RACING TEAM 05:23:01
3 214, 215 Rui Oliveira, Fausto Mota POR DakarTeck-CRN 2 05:25:09
4 218, 219 Lubomir Fedor, Rastislav Hanus SVK ORAVA TEAM 05:28:28
5 208, 209 Jesse Clarke, Mark Newton NZL Team Kiwi Rider 06:28:18
6 202, 203 Dani Otil, Krisztian Nagy ROU TipTil Team 06:45:18
7 212, 213 Manfred Kargl, Martin Postl AUT MSC Spital 06:46:14
8 220, 221 Pavel Ovidiu Constantin, Simon Tudor ROU Tanzmannschaft 07:10:06
DSQ 200, 201 Radu Calin, Cristinel Babes ROU ENDUROSTORE DNS
DSQ 216, 217 Thomas Draeger, Georg Klassen DEU Team Mohigh1 DNS

Hobby

Rank4 No. Name Nat. TotalTimeDay 4
1 360 Dean Sinclair AUS 04:13:31
2 338 Inyaki Gomarin ESP 04:15:53
3 387 Thomas Eleser DEU 04:33:15
4 376 Pedro Oliveira POR 04:34:38
5 300 Ernst Hostettler SWZ 04:36:12
6 301 Martin Lindtner AUT 04:40:45
7 334 Toomas Triisa EST 04:40:54
8 393 Thomas Pintal DEU 04:42:09
9 335 Christian Bieri SWZ 04:44:52
10 333 Inaki Arino ESP 04:45:19
11 384 David Fischer SWZ 04:46:12
12 388 Craig Evans AUS 04:49:24
13 332 Eduard Razvan Avramescu ROU 04:54:18
14 308 Olivier Bertels BEL 05:02:45
15 306 Peter Schweingruber SWZ 05:04:05
16 303 Jean Paul Vaele BEL 05:04:36
17 355 Luca Salis ITA 05:05:15
18 392 Sergey Stepanenko RUS 05:07:14
19 309 Andy Boller DEU 05:09:31
20 390 Goran Prolusic SRB 05:14:40
21 368 Dominique Essig DEU 05:16:28
22 353 Yoram Lavee ISR 05:22:09
23 312 Glenn Toner AUS 05:22:58
24 394 Paul Philipp CAN 05:25:21
25 391 Alexandr Luzhin RUS 05:30:47
26 302 Peter Nesuta AUT 05:34:49
27 323 Zbynek Passer CZE 05:34:54
28 378 Michael Volz DEU 05:35:00
29 330 Devin Ferguson USA 05:35:18
30 325 Buehler Stephan SWZ 05:37:10
31 380 Christian Fendt DEU 05:38:00
32 331 Itzhak Kelner ISL 05:43:08
33 319 Rajko Ljumovic SRB 05:45:28
34 352 Barry Armstrong CAN 05:46:34
35 317 Uli Segner DEU 05:48:01
36 345 George Gerber RSA 05:48:36
37 377 Rome Haloftis CAN 05:51:56
38 304 Marc Fehrmann DEU 05:53:46
39 305 Richard Main GBR 05:54:45
40 327 Brad Keifer AUS 06:04:42
41 313 Udo Herrmann DEU 06:06:41
42 358 Rodney Dukino AUS 06:19:35
43 340 Christer Back SWE 06:20:32
44 347 Udi Lapid ISL 06:22:17
45 365 Alexandr Pozdniakov RUS 06:27:14
46 315 Philippe Moretonas ESP 06:27:54
47 351 Michael Vandendriessche BEL 06:31:39
48 324 Mihai Brandus ROU 06:32:52
49 307 Charles Fazackerley GBR 06:38:39
50 314 Ilya Uliannikov RUS 06:46:18
51 350 Ross Mccracken AUS 06:46:53
52 374 Albert Buxade ESP 06:51:10
53 361 Gareth Williams GBR 06:51:46
54 373 Paulo Ponte POR 06:52:34
55 320 Gert Pieper DEU 06:52:49
56 370 Willem Looijen NDL 06:52:49
57 342 Wim Vandewalle BEL 06:53:56
58 322 Danny Wuytack BEL 06:55:41
59 379 Dirk Vercruyssen BEL 07:00:31
60 363 Werner Heissig AUT 07:01:21
61 337 Ides Vanneuville BEL 07:07:15
62 348 Alain Durnez BEL 07:10:12
63 341 Andrey Yadov RUS 07:19:38
64 346 Darren Perry GBR 07:35:15
65 326 Andrew Horner-Glister GBR 07:40:45
66 321 And Tufecky TUR 07:43:42
67 356 Selcuk Bektas TUR 07:59:32
68 364 Michael Knispel DEU 11:18:34
69 381 Holger Dettmann DEU 12:30:29
70 359 Runar Bardsen NOR 18:48:42
71 329 Chris Dodd AUS 21:40:00
DSQ 382 Michael Petkov AUT 13:43:27
DSQ 362 Tom Griffiths GBR 21:40:00
DSQ 316 Geert De Zitter BEL DNS
DSQ 328 Guenter Essig DEU DNS
DSQ 336 Marco Breitschaft DEU DNS
DSQ 339 Marcel Widmer CHE DNS
DSQ 343 Dave Fleet-Chapman GBR DNS
DSQ 344 Martin Widmaier DEU DNS
DSQ 349 Mbabu Muturi KEN DNS
DSQ 354 Luis Carbo ESP DNS
DSQ 357 Gery Nolf BEL DNS
DSQ 366 Andy Pedersen RSA DNS
DSQ 369 Reinhard Raffetseder AUT DNS
DSQ 371 Jochen Kress DEU DNS
DSQ 372 Eoin O'heochaidh IRL DNS
DSQ 383 Frank Allgaier DEU DNS
DSQ 385 Tobias Ernst DEU DNS
DSQ 386 Slade Venter RSA DNS
DSQ 389 Markus Obendorfer AUT DNS

Hobby Team

Rank4 No. Name Nat. Team TotalTimeDay 4
1 414, 415 Radek Holcak, Martin Urban CZE Rama team 04:47:38
2 408, 409 Oldrich Brazina, Jaromir Lach CZE Bodro Team 04:57:39
3 406, 407 Ales Vondrak, Ondrej Rathousky CZE Dr.K racing team No.1 05:04:43
4 402, 403 Francois Vulliet, Etienne Vulliet FRA regiment 13 ride competition 05:21:08
5 404, 405 Jiri Fila, Vlastimil Sindelar CZE Dr.K racing team No.2 05:32:19
6 426, 427 Christine Wiesner, Christian Strengberger AUT Maximallast.com / MSV Schwanenstadt 05:35:39
7 400, 401 Mart Meeru, Riho Kollist EST RM Estonian Extreme 05:41:44
8 410, 411 Veronika Dallhammer, Erich Brandauer AUT Reitwagen Racing/Cofain 699 05:42:20
9 430, 431 Romeo Dunca, Cristian Dunca ROU DUNCA 05:50:22
10 428, 429 Michael Deutschbein, Walther Wessiak AUT Deutschbein / Wessiak 06:00:00
11 416, 417 Mike Danielzik, Anton Jordan DEU Linkstraeger 06:13:12
DSQ 412, 413 Robert Keen, Steve Norbury GBR UKXC DNS
DSQ 420, 421 Stefan Dobrescu, Traian Maracineanu ROU Asterix si Obelix DNS
DSQ 422, 423 Christian Wolfl, Matthias Vetiska DEU Flat Team DNS