• Autoritatea Nationala pentru Turism
  • Mitas 3D 2017
  • Liqui Moly
PROFESSIONAL PHOTO SERVICE

Red Bull Romaniacs hard enduro rallye - 2012


Prolog Results 

Jump to results:

  1. Pro
  2. Expert
  3. Expert Team
  4. Hobby
  5. Hobby Team
  6. Download

Pro

Rank BiB Competitor Motorbike Nat.
1 15 Walker Jonny KTM 300 EXC GBR
2 5 Galindo Xavier HUSABERG TE 300 ESP
3 3 Lettenbichler Andreas HUSQVARNA 300 DEU
4 1 Jarvis Graham HUSABERG 300 ENG
5 29 Kovacs Erwin KTM 300 EXC ROU
6 13 Fratila Paul KTM 350 EXC-F ROU
7 4 Faja Melcior KTM EXC 250 ESP
8 2 Birch Chris KTM 300 NZL
9 7 Clarke Sean SHERCO 300 NZL
10 27 Norman Kendall KTM 300 USA
11 23 Archer Kevin Wilson KTM 350 EXC NZL
12 14 Scholz Philipp KTM DEU
13 18 de Wet Altus KTM 300 EXC RSA
14 12 van Niekerk Riaan KTM 300 RSA
15 6 Curtis Darryl KTM 300 EXC RSA
16 8 Gyenes Emanuel KTM 300 EXC-E ROU

Expert

Rank BiB Competitor Nat.
1 123 Findling Eddie DEU
2 101 Kunert Tommy DEU
3 109 Nuttall Dean AUS
4 103 van den Goorbergh Jurgen NLD
5 100 Harpa Paul Cristian ROU
6 111 Morris Mike RSA
7 113 Diesel Benjamin AUT
8 127 Menzel Benny DEU
9 116 Feuilherade Alistair ZAF
10 118 Depiazzi Ethan AUS
11 128 Schrock Stefan ITA
12 102 Delautour Mark NZL
13 115 Dos Santos Christophe FRA
14 112 Garcia Albert ESP
15 104 Gklavas Andreas GRE
16 105 Carter Justin GBR

Expert Team

Rank BiB Competitor Team / Sponsor Nat.
1 205 Volny Martin MOTO PALIC CZECH RACING TEAM CZE
2 218 Fedor Lubomir ORAVA TEAM SVK
3 219 Hanus Rastislav ORAVA TEAM SVK
4 204 Cyprian Zdenek MOTO PALIC CZECH RACING TEAM CZE
5 220 Constantin Pavel Ovidiu Tanzmannschaft ROU
6 203 Nagy Krisztian TipTil Team ROU
7 211 Neumann Daniel Moravskyenduroteam CZE
8 208 Clarke Jesse Team Kiwi Rider NZL
9 215 Mota Fausto DakarTeck - CRN 2 POR
10 216 Draeger Thomas Team Mohigh1 DEU
11 201 Babes Cristinel ENDUROSTORE ROU
12 202 Otil Dani TipTil Team ROU
13 214 Oliveira Rui DakarTeck - CRN 2 POR
14 210 Kovar Daniel Moravskyenduroteam CZE
15 209 Newton Mark Team Kiwi Rider NZL
16 221 Tudor Simon Tanzmannschaft ROU

Hobby

Rank BiB Competitor Nat.
1 338 Gomarin Inyaki ESP
2 376 Oliveira Pedro POR
3 303 Vaele Jean Paul BEL
4 388 Evans Craig AUS
5 329 Dodd Chris AUS
6 364 Knispel Michael DEU
7 300 Hostettler Ernst SWZ
8 357 Nolf Gery BEL
9 305 Main Richard GBR
10 313 Herrmann Udo DEU
11 309 Boller Andy DEU
12 345 Gerber George RSA
13 381 Dettmann Holger DEU
14 308 Bertels Olivier BEL
15 320 Pieper Gert DEU
16 350 Mccracken Ross AUS

Hobby Team

Rank BiB Competitor Team / Sponsor Nat.
1 411 Brandauer Erich Reitwagen Racing/Cofain 699 AUT
2 427 Strengberger Christian MaxSimchawllasnt.ecnosmtad/tMSV AUT
3 401 Kollist Riho RM Estonian Extreme EST
4 414 Holcak Radek Rama team CZE
5 406 Vondrak Ales Dr.K racing team No.1 CZE
6 400 Meeru Mart RM Estonian Extreme EST
7 415 Urban Martin Rama team CZE
8 409 Lach Jaromir Bodro Team CZE
9 431 Dunca Cristian DUNCA ROU
10 407 Rathousky Ondrej Dr.K racing team No.1 CZE
11 430 Dunca Romeo DUNCA ROU
12 410 Dallhammer Veronika Reitwagen Racing/Cofain 699 AUT
13 404 Fila Jiri Dr.K racing team No.2 CZE
14 402 Vulliet Francois regiment 13 ride competition FRA
15 405 Sindelar Vlastimil Dr.K racing team No.2 CZE
16 421 Maracineanu Traian Asterix si Obelix ROU