• Autoritatea Nationala pentru Turism
  • Liqui Moly
  • PROFESSIONAL PHOTO SERVICE
  • Enduro for Romania

Pro

Rank No. Name Nat. Bike Day 3
1 1 Graham Jarvis GBR HUSABERG TE 300 06:01:17
2 16 Alfredo Gomez ESP HUSABERG TE 300 06:24:23
3 2 Andreas Lettenbichler DEU HUSQVARNA 300 WR 06:31:47
4 3 Jonny Walker GBR KTM 300 EXC 06:05:06
5 13 Paul Bolton GBR KTM 250 EXC 06:29:30
6 4 Chris Birch NZL KTM 300 EXC 06:35:08
7 38 Ben Hemingway GBR BETA 300 RR 06:45:48
8 22 Wade Young ZAF HUSABERG 300 07:17:39
9 9 Philipp Scholz DEU KTM 250 EXC 07:04:40
10 15 Lars Enöckl AUT KTM 300 EXC 07:36:12
11 23 Alex Van den Broek NLD KTM 300 EXC 07:33:35
12 27 Dan Hemingway GBR BETA RR 07:31:09
13 10 Scott Bouverie ZAF KTM 300 EXC 07:20:29
14 32 Thomas Hostinsky SVK HUSABERG 08:11:08
15 21 Erich Brandauer AUT KTM Freeride 350 08:30:24
16 24 Miha Spindler SVN SHERCO SE300i 07:54:56
17 26 Adrian Broughton NZL KTM 300 EXC 09:05:20
18 36 Pierre Pallut FRA KTM 300 EXC 07:59:17
19 11 Jesus Zavala MEX HUSABERG TE 300 14:35:14
20 34 Xavi Leon ESP OSSA EXPLORED 280 09:10:22
21 39 Sergi Leon ESP HUSABERG 09:10:11
DSQ 17 Jurgen van den Goorbergh NLD KTM 300 EXC 13:06:23
DSQ 35 Gustavo Luis Pellin BRA KTM 350 EXC 25:42:04
DSQ 5 Melcior Faja ESP KTM 250 EXC DNS
DSQ 7 Altus De wet ZAF HUSQVARNA TE 310 11:11:13
DSQ 8 Rienk Tuinstra NLD HUSABERG 300 22:22:43
DSQ 12 Harry Neumayr AUT KTM 300 EXC 22:19:33
DSQ 18 Paulo Miranda PRT HUSABERG TE 300 23:42:44
DSQ 19 Chris Warwick AUS HUSABERG 300 13:47:10
DSQ 20 Martin Volny CZE BETA 300 DNS
DSQ 25 Ivan Cervantes Montero ESP KTM 250 XC DNS
DSQ 28 Albert Garcia Alonso ESP KTM 250 EXC DNS
DSQ 29 Matthieu Gagnoud FRA TM Racing France 14:06:23
DSQ 30 Fabio Mores BRA KTM 450 EXC DNS
DSQ 31 Benny Menzel DEU HUSABERG DNS
DSQ 33 Andrew Noakley GBR KTM 300 EXC DNS
DSQ 37 Gabriel Lister Butler DOM HUSABERG TE 250 31:14:22
DSQ 40 Erasmo Klering BRA KTM 250 EXC DNS
DSQ 41 Cristobal Guerrero Ruiz ESP KTM 250 XC 17:26:08

Expert

Rank No. Name Nat. Team Day 3
1 108 Sean Clarke NZL Kiwi Rider 06:05:52
2 168 Kevin Archer NZL Kiwi Rider 06:17:40
3 115 Marko Prodan HRV Tarco Racing/Helohaus Team 06:25:11
4 106 Emanuel Gyenes ROU Dementor KTM 06:25:58
5 112 Marcel Teucher DEU MX-Point.de - Team Enduro 07:08:23
6 164 Alexandru Baleanu ROU CSU STIINTA BUCURESTI 07:19:16
7 101 Stefan Schrock ITA SCUDERIA DOLOMITI 07:27:17
8 118 Benjamin Diesel AUT Contiger Energy 07:31:06
9 126 Greg Delautour NZL Goldentyre NZ 1 07:32:11
10 128 Juan Ignacio Arino ESP Mundo Offroad 07:32:22
11 104 Ethan Depiazzi AUS Bunbury Husaberg 07:35:40
12 116 Thomas Leiner DEU Team Ilupi 07:45:47
13 187 Walter Bauml AUT Leider Geil 07:45:57
14 127 Enrico Garavelli ITA Tecnobike Racing 07:47:42
15 121 Reini Rauch DEU acgarmisch-partenkirchen 07:54:07
16 103 Paul Cristian Harpa ROU Haita Deva 07:55:25
17 113 Stefan Mueller DEU KTM Mueller Racing Team 07:55:52
18 117 Stefan Herrmann DEU MTB ACADEMY 07:58:02
19 191 Sven Capelli AUT Enduroclub Oberland Vorarlberg 07:59:59
20 114 Michel Dumoulin BEL Enduroad team 08:07:48
21 194 Calvin Wright ZAF ccGallery/Ktm Gateway 08:18:09
22 105 Matthias Saric DEU www.houseofcross.de 08:21:51
23 181 Mark Auld NZL Gut Busters 08:22:36
24 132 Mark Newton NZL Team kiwi rider 08:22:47
25 154 Raymond Lempriere NZL Raymond Lempriere 08:26:47
26 124 Manfred Kargl AUT MSC Spital am Semmering 08:28:54
27 153 Gerhard Baier AUT Terra X-Dream 08:33:32
28 137 Alex Garbacea ROU Vectra Racing 08:42:03
29 129 Eddie Findling DEU Team Hornik / HMH-Mineralöle 08:42:21
30 173 Robert Lietz AUT Lietz Sport 08:45:53
31 130 Pascal Berlingieri BEL Belgium - Teneriffe Bulls 08:47:52
32 178 Sebastian Wolter DEU Team MOTOX Magazine 08:56:04
33 141 Stephan Gisler CHE CET-Club 09:05:44
34 185 Alex Vowles ZAF FDBR RACING 09:09:55
35 136 Byron Neu CAN Redwillo consulting 09:10:03
36 135 Stuart Gregory ZAF Nuts SA 09:14:04
37 162 Tim Hunt GBR John deere 09:18:41
38 151 Jason Kozinsky ZAF FDBR 09:21:26
39 158 Mark Hyde USA KTM 09:24:53
40 120 Oliver Brichard AUT Brichard Racing 09:26:15
41 186 Andreas Maier AUT MSC Mattighofen 09:26:42
42 159 Brandon Petrie ZAF FDBR Racing 09:26:49
43 110 Alfie Cox ZAF Alfie Cox Racing 09:27:15
44 170 Roman Markl AUT Enduroforlife 11:56:50
45 142 Steve Price AUS Gut Busters 12:02:34
46 165 Lukas Bleiner AUT Enduroteam Vorarlberg 12:02:49
47 197 Kjetil Kvilhaug NOR Bua Extreme enduro 12:12:17
48 195 Andrew Jeffries AUS RPH Racing 12:17:03
49 175 David Lacey NZL Gut busters 13:06:21
50 102 Mark Delautour NZL Goldentyre NZ 1 13:10:11
51 172 Didier Goirand MEX Avandaro motorsport 13:12:37
52 145 Oleg Bibikov RUS Sakhalin forever 13:20:00
53 131 Ben Spinks AUS Ziwa Racing 13:23:00
DSQ 182 Matthew Barker ZAF Barker 09:59:35
DSQ 193 Bradley Evans AUS Bunbury KTM 10:22:49
DSQ 107 Rene Dietrich DEU Team MOTOX Magazine 11:02:12
DSQ 183 Wilfried Schmidtmayr AUT Team Bmw Wien 12:08:07
DSQ 134 Jose Luis Fatule Simon PER SAN BARTOLO 12:09:55
DSQ 138 Razvan Avramescu ROU Amckart Racing Team 12:59:40
DSQ 125 Sergei Stepanenko RUS MOTOMIR.VL.RU 13:07:14
DSQ 155 Vladan Komatovic SRB RedBull Serbia and Bakery Lulu 13:08:57
DSQ 150 Alan Randt USA Enduro Engineering 15:14:50
DSQ 147 Josef Stutz CHE CET-Club Schweiz 15:57:49
DSQ 179 Mathias Schaub CHE CET CLUB Baselland 16:00:45
DSQ 176 Stefan Rohr CHE CET Baselland 16:07:04
DSQ 166 Brett Prawde ZAF FDBR 16:13:06
DSQ 190 Cuan Cronje ZAF Cuan Cronje 16:24:40
DSQ 174 Keith Wittstock ZAF KW 16:37:04
DSQ 152 Christopher Hilton NZL Gut Busters NZ 16:48:37
DSQ 169 Chris Christodoulou ZAF ccGallery 16:49:28
DSQ 119 Vitalii Iakovenko UKR KIEV ENDURO TEAM 17:08:32
DSQ 160 Walther Wessiak AUT Motocross Team Steiermark 17:21:20
DSQ 122 Itzik Kelner ISR Motorica 17:34:33
DSQ 157 Andryeyev Igor UKR Enduro Ukraina 17:47:54
DSQ 171 Roland Schellenberg CHE Cet Club Baselland 19:39:31
DSQ 184 Rolf Ziegler CHE Cet Clup Swistzerland 20:31:14
DSQ 148 Steven Carr ZAF BB CARS / BRICKIT KTM 22:05:42
DSQ 133 Florian Walch AUT PSVT - Anton Racing / XMoto 26:15:00
DSQ 149 Marcin Tujakowski POL Gdansk 26:15:00
DSQ 177 Achilleas Dimou GRC Dirt-Bike.gr 26:15:00
DSQ 163 Rolf Niklaus CHE CET-Club Baselland Schweiz 34:32:17
DSQ 180 Roland Herzmanek AUT CET 34:35:44
DSQ 156 Daniel Knoedler CHE CET-Club 34:42:26
DSQ 100 Tommy Kunert DEU Ilupi/ Motorrad Pohlenz DNS
DSQ 109 Dougy Herbert NZL Korito DNS
DSQ 111 Seppo Suttner DEU FURCHENADEL RACINGTEAM DNS
DSQ 123 Inaki Gomarin ESP Mundo Offroad DNS
DSQ 139 Giuseppe Pizzanelli ITA Motoclub Due Valli DNS
DSQ 140 Nathan Rafferty USA Ski Utah DNS
DSQ 143 Christoph Hauthaler AUT Team HAUTHALER DNS
DSQ 146 Kevan Hawley ZAF Mag 2 DNS
DSQ 161 Luke Copestake GBR Desert Rose Racing DNS
DSQ 167 James King AUS James king DNS
DSQ 188 Brad Keifer AUS Team Hairbrush DNS
DSQ 192 Daniel Sapinya Lopez ESP Mundo Offroad DNS
DSQ 196 Kevin Turko DEU Thueringen DNS

Expert Team

Rank No. Name Nat. Team Day 3
1 200, 201 Zdenek Cyprian, Rastislav Hanus CZE Cyprian s.r.o team 06:36:45
2 222, 223 Dani Otil, Lucian Neaga ROU DO:MORE 08:27:53
3 216, 217 Thomas Schranz, Patrick Voser CHE Gastlosen-Trophee 09:22:33
4 202, 203 Francois Vulliet, Jerome Feuillade FRA Ride-Competition France 12:20:53
5 230, 231 Ghuenther Wimmer, Fritz Steger AUT Glemmer Racing Team 12:34:09
6 220, 221 Frank Hahn, Andreas Pieper DEU JuraDuro 12:35:45
DSQ 208, 209 Mathieu Pingaud, Florian Thiefaine FRA Extreme Aventure MCHC 13:12:08
DSQ 226, 227 Wolfgang Erkner, Chris Standfest AUT BENZINE BROTHERS 15:40:23
DSQ 224, 225 David Biles, Mark Kirby GBR K & N Surfacing enduro 15:54:38
DSQ 206, 207 Duncan Mclaren, Tony Mclaren NZL NZ 13:25:01
DSQ 212, 213 Rodrigo D'Agostini Martins, Eduardo D'Agostini Martins BRA Team Brazil DNS
DSQ 218, 219 Simone Crimella, Stefano Pirola ITA ITALIA 1 16:16:58
DSQ 228, 229 Gerardo Ghioni, Roberto Motta ITA ITALIA 2 DNS

Hobby

Rank No. Name Nat. Team Day 3
1 357 Esteban Torres Bonet ARG Team Amped 04:35:01
2 368 Xavier Garcia ESP Mundooffroad 04:37:57
3 340 Kitt Stringer CAN Blind Fury 04:48:33
4 302 Toomas Triisa EST Redmoto Honda Racing 04:28:29
5 301 Martin Lindtner AUT Big Balls and Fire 05:00:19
6 422 Thomas Eleser DEU Elli Racing 05:11:29
7 336 Alexander Luzhin RUS AVM team 04:57:38
8 404 Michael Kay GBR VeeRubber 05:21:09
9 311 Adam Kubarski POL Dr.K racing team 05:19:42
10 358 Pascal Duterme BEL Exilis Worldwide - MP41 05:04:29
11 410 Paul Davies GBR Wayne Mounter mcs 04:26:41
12 377 David Serra ESP Mundoofroad 05:24:43
13 300 Ernst Hostettler CHE Sennerei-eriz.ch /housis.ch 05:46:53
14 323 Romeo Dunca ROU DUNCA Team 05:24:26
15 348 Dennis Urbanek DEU Team SWIETELSKY 05:24:55
16 405 Artem Denisenko RUS Sakhalin Dream Team 05:11:01
17 365 Janne Porvari FIN IPK-racing 05:38:11
18 316 Corne Ermers NLD Ermers 05:35:03
19 319 Andrey Iadov RUS Vladivostok 06:05:56
20 428 Paul Grecu ROU Haita Deva 05:41:10
21 390 Vladimir Kamushkin RUS Offroadpeople 05:38:20
22 400 Ionut Anghelus ROU Urban Invest 05:48:43
23 424 Sorin CHEBAC ROU Motoland Brasov 05:46:07
24 393 Keith Jenkins GBR southam trail riders 05:52:59
25 425 Thomas Pintal DEU Pintal Racing 06:48:10
26 371 Alois Bachleitner AUT Bachleitner 06:09:01
27 359 Warwick Batley NZL SATCO 05:56:03
28 375 Frederik Derycke BEL Turres Offroad 06:24:06
29 308 Christian Fendt DEU Crosskrank 06:27:01
30 364 Jaume Belles ESP Mundooffroad 06:23:46
31 337 Lukas Zehnder DEU MSC Rudersberg 06:19:16
32 305 Peter Nesuta AUT OMMA Old Men MX Assoc. 06:37:24
33 366 Matthias Vetiska AUT GS-Power Strengberg 06:38:50
34 423 Jerrit Geyer DEU Elli Racing 06:38:40
35 369 Michael Diebold DEU Team Pohlenz 06:41:08
36 338 Werner Zehnder DEU MSC Rudersberg 06:23:26
37 409 Matt West ESP Mundooffroad 07:04:36
38 401 Erik Ekelmans NLD Kamikaze Triple Maniacs 06:44:45
39 324 Sandu Sorina ROU SOSO Team 06:51:14
40 411 Miron Martin DEU MM 06:55:37
41 392 Graydon Ilderton ZAF Nomadik Tents 06:49:30
42 334 Paul Philipp CAN Enduro Canada 07:17:52
43 314 Holger Dettmann DEU Hanse Umwelt Racing Team 10:09:13
44 397 Edward Gwyther GBR Asphy wankers 07:13:38
45 322 Veronika Dallhammer AUT KTM Motothek 07:19:08
46 378 Chris Pratt GBR John Deer 07:14:28
47 328 Mats Igelstrom SWE Speed Man Racing 07:12:36
48 362 Anton Jordan DEU Team Linksträger 07:29:10
49 385 Ilya Uliannikov RUS montemoto.me 07:55:32
50 309 Werner Heissig AUT Team Advocat 07:59:15
51 356 Ronen Cohen ISR Rono 07:55:21
52 306 Mike Volz DEU team Pohlenz/ilupi 06:53:04
53 329 Matthew Hall GBR Paul Green Tyres - Touratech 07:12:21
54 414 Jamie Jenkins GBR Jenkins 06:00:40
55 331 Paul Green GBR Paul Green Tyres - Touratech 07:13:41
56 421 Matt Willis GBR Willis 07:20:01
57 387 Yossef Guttman ISR Yossi Guttman 07:55:30
58 303 Peter Schweingruber CHE Sennerei 05:57:55
59 354 Alexander Samoylov RUS Offroadpeople 08:49:46
60 418 Daniel Haskett GBR Haskett 07:26:31
61 321 Michael Knispel DEU MX-STORE96 Racing Team 05:47:06
62 304 Yoram Lavee ISR TUBLISS 05:25:33
63 327 Chilly White USA Enduro 360 15:32:37
64 372 Andreas Becht DEU Motorradfreunde Kapellen 15:04:40
65 427 Luca Salis ESP Mundooffroad 15:36:41
66 388 Frank M. Coll ESP Mundooffroad 15:29:12
67 395 John Maniatis GRC dirt-bike.gr 15:04:17
68 320 Alexandr Pozniakov RUS Vladivostok 15:18:32
69 374 Tom Griffiths GBR Team Turtle 15:12:12
70 429 Richard Ekstrand SWE Forest Racing Sweden 14:34:20
71 339 Eberhard Zehnder DEU MSC Rudersberg 16:05:51
72 344 Andrei Cohn ROU AMCKART DUNLOP 15:14:53
73 332 Charles Martins ZAF Single 17:35:00
74 396 Carl Venter GBR The flying marmots 15:24:24
75 398 Ian Pelser ZAF KTM Pretoria 15:02:39
76 342 Steve Norbury GBR UKXC 15:07:53
77 346 Antonio Venezia ITA Team i Lupi - AMC Kempten 15:07:17
78 402 Yoeri Bos NLD Kamikaze Triple Maniacs 14:58:34
79 326 Thomas Jiresch AUT Tom Jiresch 15:15:01
80 370 Steven Bird GBR Teamsnapper 07:10:08
DSQ 318 Michael Petkov AUT Drehwurm Racing 14:50:08
DSQ 347 Dave Fleet-Chapman GBR Team Wookie 12:50:32
DSQ 343 Slade Venter ZAF 2MCC Racing 15:16:08
DSQ 373 Oscar Simo ESP Mundooffroad 15:29:27
DSQ 351 Ivan Konovalov RUS Offroadpeople 15:42:59
DSQ 349 Jamie Price GBR Team Lucky 15:16:02
DSQ 417 Charlie Trew GBR gower coast mud slingers 16:05:41
DSQ 386 Malcom Rusell GBR str 16:08:01
DSQ 355 Paul Ellis-Smith GBR Proenergy race team 15:15:35
DSQ 412 Darren Jones GBR UK Enduro 15:26:51
DSQ 333 Keith Patsone GBR Patsone Racing 16:06:13
DSQ 399 Sebastian Chilvers GBR Carpathian Monkeys 17:35:00
DSQ 367 Stephan Kaufmann CHE CET-Club Baselland 19:25:05
DSQ 353 Patrick Rippstein CHE Rippli 19:33:32
DSQ 341 Ian Clarke GBR Ian Clarke 19:40:05
DSQ 379 Mauro Vaccher CHE Nu renunta! 19:32:38
DSQ 330 Mbabu Muturi KEN PERT 19:49:12
DSQ 310 Charles Fazackerley GBR Enduro UK 15:16:12
DSQ 312 Darren Blagg GBR Team Sulby 18:53:56
DSQ 313 Andreas Stetter DEU Ilupi DNS
DSQ 315 Willem Looijen NLD Polskamp BV 11:19:45
DSQ 317 Darren Perry GBR Darren Perry 15:12:40
DSQ 325 Brandon Allen USA Reno Envy 19:31:04
DSQ 335 Pancho Vanhees BEL BELGIAN BULLS 15:12:03
DSQ 345 Philippe Geelhand BEL BELGIAN BULLS DNS
DSQ 350 Eoin O'hEochaidh IRL Ar Aghaidh Leat 20:15:58
DSQ 352 Blake Summers GBR Pro Energy Race Team DNS
DSQ 360 Evgeniy Zhidkov RUS Russian Team DNS
DSQ 361 Ian Worrall GBR STR DNS
DSQ 363 David Crawford AUS Team Naught 19:45:14
DSQ 376 Michael Koelzer DEU Team Pohlenz DNS
DSQ 381 Reinhard Raffetseder AUT j.rambo 20:02:10
DSQ 382 Darrell Axford GBR The flying marmots 17:35:00
DSQ 383 Bartlomiej Grzmil POL mxmoto.pl 17:35:00
DSQ 384 Manuel Mueller DEU ilupi DNS
DSQ 391 Ulla Gorber DEU Madcow 17:35:00
DSQ 394 Andreas Böck DEU KTM Swietelsky DNS
DSQ 403 John Braas NLD Kamikaze Triple Maniacs 15:18:10
DSQ 407 Ian Wilson GBR Team Gerbing 15:07:54
DSQ 408 James Doherty AUS 2MCC Racing DNS
DSQ 413 Fabian Richard DEU Black-Rider 17:35:00
DSQ 415 Allan Baigent AUS Team Hairbrush 19:43:20
DSQ 416 Oliver Swiggs GBR 2MCC RACING DNS
DSQ 419 Andrew Mills GBR KME DNS
DSQ 420 Daniel Callis GBR Monsterdan Racing 20:25:00
DSQ 426 Warren Barwell ZAF BB CARS/BRICK-IT DNS

Hobby Team

Rank No. Name Nat. Team Day 3
1 502, 503 Ales Vondrak, Ondrej Rathousky CZE Dr.K racing team No. 1 04:47:39
2 508, 509 Manfred Spendier, Ernest Krispel AUT Tarco Racing Team 05:16:25
3 561, 562 Miroslav Otáhal, Richard Marsalek CZE Endurozabreh 05:03:34
4 506, 507 Mart Meeru, Riho Kollist EST RM Estonian Extreme 05:14:50
5 500, 501 Oldrich Brazina, Vlastimil Stupka CZE Bodroteam 05:33:58
6 504, 505 Jiri Fila, Jiri Fila junior CZE Dr.K racing team No.2 05:29:27
7 515, 516 Timo Hermlin, Vaido Kalm EST VHB Enduro Team 06:21:44
8 551, 552 Tobias Björkander, Linus Olsson SWE Swedish Vikings 07:54:51
9 553, 554 Martin Capelli, Martin Steinlechner AUT KINI Martin Team 08:55:28
10 513, 514 Glenn Morgan, Steven Huzzey NZL GSN Racing 09:08:56
11 529, 530 Mark Fenwick, Paul Westgarth GBR Eurotek KTM Hobby 09:00:46
12 536, 537 Lasse Lindh, Anders Karlsson SWE Team Sweden 14:53:59
13 510, 512 Geir Bliko, Tommy Selleag NOR Consentra/X-Rider Norway 14:42:36
14 540, 541 Victor Mihailescu, Bogdan Chirita ROU STIINTA Bucuresti 12:46:01
15 519, 520 Josef Figl, Marco Borsi AUT TRXRAID.COM 15:22:49
16 525, 526 Franz Wimmer, Andreas Reiterer AUT Offroad-Gang 14:56:24
17 547, 548 Manuel Gosav, Valentin Alain Chefani ROU NASU TEAM 15:03:14
18 555, 556 Stephen Lander, Robin Scarry GBR Team Sketchy 15:22:52
19 521, 522 Darren Gwyther, Jonathan Wadsworth GBR Piggy Racing 15:40:01
20 527, 528 Thomas Leitner, Christian Haun AUT KTM KINI Zillertal Oldboyz 06:23:11
DSQ 559, 560 Christoph Brandstetter, Andreas Mayr-Stockinger AUT SR-Store Racing Team 15:42:31
DSQ 517, 518 Manuel Hernandez, Cesar Maza VEN Venezuela Enduro Extremo 19:43:49
DSQ 523, 524 Marcel Dirks, Ronny Terwingen NLD Belgium Bulls DNS
DSQ 531, 532 Frank Weckert, Fabian Wilk DEU mountainbike rider magazine 16:23:11
DSQ 533, 534, 535 Waltraud Sanjath, Herbert Sanjath, Tobia Bellomo AUT Bellomoto 20:24:22
DSQ 538, 539 Torkjell Lisland, Ivar Wangen NOR Team finally 50 17:35:00
DSQ 542, 543 Wolfie Horlacher, Otto Horlacher ZAF team giantlight DNS
DSQ 544, 545, 546 Ralph Medele, Wienand Nelissen, Stephan Hoeltz DEU die Aerzte 20:27:24
DSQ 549, 550 Kevin O`readan, Carl Hutchings GBR Steerpikes 14:49:36

Rookie

Rank No. Name Nat. Team Day 3
1 801 Priit Biene EST Redmoto Honda racing 03:20:20
2 807 David Krajcar HRV Terra X-Dream 04:48:46
3 808 Christophe Frendo FRA Ride Competition France 03:16:32
4 803 Sandu Sorin ROU SOSO Team 03:00:06
5 804 Marcel Widmer CHE TC.P Xpower 04:36:20
6 802 Markus Obendorfer AUT TC.P Xpower 04:39:32
7 806 Ash Topham GBR Team Sulby 04:30:26
8 800 Stefan Johannessen NOR ROOKIE CLASS 04:36:46
DSQ 810 Justin Denn GBR Carpathian Monkey 08:49:04
DSQ 811 Robert Keogh GBR Carpathian Monkey 08:50:13
DSQ 809 Stewart Churchyard GBR Carpathian Monkey 08:52:34
DSQ 805 Subhamoy Paul IND TERRA X DREAM 06:20:00

Download results in PDF format here:

  1. Pros
  2. Expert Single
  3. Expert Team
  4. Hobby Single
  5. Hobby Team
  6. Rookie Single


Files in PDF format.