• Autoritatea Nationala pentru Turism
  • Mitas 3D 2017
  • Liqui Moly
PROFESSIONAL PHOTO SERVICE

Jump to results:

  1. Gold
  2. Silver Single
  3. Silver Team
  4. Bronze Single
  5. Bronze Team
  6. Iron

Day 1 - Overall results 2014

Gold

Rank BIB Competitor Nat. Prolog Day 1 Total time Status
1 4 Jonny Walker GBR 00:02:00 04:09:08 04:11:08  
2 1 Graham Jarvis GBR 00:01:00 04:15:10 04:16:10  
3 5 Paul Bolton GBR 00:00:00 04:19:27 04:19:27  
4 3 Andreas Lettenbichler DEU 00:03:00 04:29:23 04:32:23  
5 6 Chris Birch NZL 00:06:00 04:36:59 04:42:59  
6 7 Wade Young ZAF 00:06:30 04:38:17 04:44:47  
7 8 Philipp Scholz DEU 00:05:00 04:52:36 04:57:36  
8 9 Lars Enoeckl AUT 00:10:00 05:03:53 05:13:53  
9 10 Miha Spindler SVN 00:06:45 05:07:24 05:14:09  
10 21 Blake Gutzeit ZAF 00:04:30 05:12:18 05:16:48  
11 33 Cory Graffunder CAN 00:05:30 05:18:02 05:23:32  
12 13 Rienk Tuinstra NLD 00:08:30 05:35:26 05:43:56  
13 30 Mike Skinner NZL 00:08:45 05:48:37 05:57:22  
14 26 Homero Diaz MEX 00:08:00 06:22:47 06:30:47  
15 11 Pierre Pallut FRA 00:04:00 06:36:07 06:40:07  
16 18 Altus De wet ZAF 00:07:45 06:34:06 06:41:51  
17 28 Graham Hedgcock ZAF 00:10:00 06:59:16 07:09:16  
18 17 Phillip Cheater NZL 00:10:00 07:10:40 07:20:40  
19 31 Otto Freund DEU 00:10:00 07:31:30 07:41:30  
20 27 Philipp Schneider AUT 00:07:00 07:44:30 07:51:30  
21 24 Didier Goirand MEX 00:08:15 08:45:22 08:53:37  
22 32 Carlos Enrique ESP 00:07:30 08:47:30 08:55:00  
23 29 Dwayne Kleynhans ZAF 00:07:15 08:49:16 08:56:31  
24 25 Noel Bolso CAN 00:10:00 12:59:51 13:09:51  
25 23 Jason Krause ZAF 00:10:00 16:26:02 16:36:02  
26 22 David Thomas ZAF 00:10:00 17:23:07 17:33:07  

Silver

Rank BIB Competitor Nat. Prolog Day 1 Total time Status
1 105 Greg Delatour NZL 00:00:00 5:03:33 5:03:33  
2 100 Kevin Archer NZL 00:04:30 5:00:52 5:05:22  
3 160 Guillaume Gagnoud FRA 00:05:00 5:10:00 5:15:00  
4 102 Benjamin Diesel AUT 00:04:00 5:30:28 5:34:28  
5 116 Dougy Herbert NZL 00:08:45 5:29:51 5:38:36  
6 172 Emanuel Gyenes ROU 00:02:00 5:43:53 5:45:53  
7 106 Paul Cristian Harpa ROU 00:10:00 6:00:30 6:10:30  
8 114 Mark Jackson GBR 00:06:45 6:04:38 6:11:23  
9 104 Ethan Depiazzi AUS 00:01:00 6:12:34 6:13:34  
10 139 Peyret Florian FRA 00:07:00 6:10:07 6:17:07  
11 158 Gustavo Pellin BRA 00:03:00 6:56:33 6:59:33  
12 167 Emanuel Rogojan ROU 00:07:15 7:16:31 7:23:46  
13 101 Marcel Teucher DEU 00:06:30 7:18:02 7:24:32  
14 145 Andreas Obereder AUT 00:15:00 7:16:47 7:31:47  
15 148 Craig Stevenson AUS 00:08:00 7:38:13 7:46:13  
16 171 Zsolt Varga ROU 00:11:00 7:37:49 7:48:49  
17 111 Mark Delatour NZL 00:11:00 7:44:28 7:55:28  
18 122 Warren Barwell ZAF 00:07:45 7:56:18 8:04:03  
19 115 Seppo Suttner DEU 00:08:30 7:58:13 8:06:43  
20 131 Thomas Arnold DEU 00:15:00 7:59:47 8:14:47  
21 153 Marius Helmersen NOR 00:11:00 8:13:39 8:24:39  
22 103 Enrico Garavelli ITA 00:10:00 8:25:39 8:35:39  
23 132 Markus Dengler DEU 00:06:00 8:35:24 8:41:24  
24 155 Frederic Bordet FRA 00:10:00 8:37:28 8:47:28  
25 161 Christophe Jond FRA 00:10:00 8:37:58 8:47:58  
26 108 Eddie Findling DEU 00:08:15 12:43:04 12:51:19  
27 162 Niki StelzmŸller AUT 00:12:00 13:44:44 13:56:44  
28 112 Roman Markl AUT 00:12:00 13:55:30 14:07:30  
29 149 Con Thermos AUS 00:15:00 14:03:35 14:18:35  
30 146 Ben Forsyth AUS 00:12:00 14:07:29 14:19:29  
31 126 Marc Berneburg DEU 00:11:00 14:16:23 14:27:23  
32 129 Jason Dwyer AUS 00:10:00 14:22:57 14:32:57  
33 168 James Nicholls GBR 00:05:30 14:30:38 14:36:08  
34 113 Chris Warwick AUS 00:10:00 14:33:12 14:43:12  
35 117 Marco Waldmann DEU 00:11:00 14:36:36 14:47:36  
36 124 Jason Martin AUS 00:10:00 14:40:10 14:50:10  
37 110 Kjetil Kvilhaug NOR 00:07:30 14:44:11 14:51:41  
38 107 Jon Kingston GBR 00:11:00 14:42:06 14:53:06  
39 170 Lee Cooper USA 00:11:00 14:42:20 14:53:20  
40 130 David McNulty IRL 00:15:00 14:49:13 15:04:13  
41 121 Vitalii Iakovenko UKR 00:12:00 14:54:14 15:06:14  
42 119 Justin Carter GBR 00:15:00 14:52:10 15:07:10  
43 157 Thales Liono BRA 00:15:00 15:00:34 15:15:34  
44 140 Willem Looijen NLD 00:10:00 15:06:17 15:16:17  
45 134 Neil Challice GBR 00:10:00 15:09:40 15:19:40  
46 125 John Attard MLT 00:11:00 15:09:17 15:20:17  
47 163 Byron Donnelly AUS 00:12:00 15:08:37 15:20:37  
48 133 Marcin Spirowski POL 00:15:00 15:07:39 15:22:39  
49 159 Juliano Castoldi BRA 00:10:00 15:15:37 15:25:37  
50 169 Vladan Komatovic SRB 00:15:00 15:11:06 15:26:06  
51 152 Bozo Ristic SRB 00:15:00 15:16:58 15:31:58  
52 166 Marian Bogdan Anghel ROU 00:15:00 15:17:43 15:32:43  
53 142 Pavol Slota SVK 00:15:00 15:19:21 15:34:21  
54 138 Markus Conrad DEU 00:15:00 15:23:06 15:38:06  
55 143 Udo Herrmann DEU 00:15:00 15:24:14 15:39:14  
56 164 Thomas DrŠger DEU 00:15:00 15:24:58 15:39:58  
57 123 Oliver Schiffbauer DEU 00:12:00 15:28:29 15:40:29  
58 147 Martin Orchard AUS 00:15:00 15:26:32 15:41:32  
59 120 Benjamin O'Brien AUS 00:12:00 15:30:19 15:42:19  
60 156 Georg Klassen DEU 00:15:00 15:27:52 15:42:52  
61 151 Dean Sinclair AUS 00:12:00 15:43:34 15:55:34  
62 154 Tommy Sell¾g NOR 00:12:00 15:55:45 16:07:45  
63 136 Christian Peiffer DEU 00:15:00 15:55:21 16:10:21  
64 118 Florian Walch AUT 00:11:00 16:12:13 16:23:13  
65 141 Nicolai Abela MLT 00:15:00 16:20:29 16:35:29  
66 127 Achilleas Dimou GRC 00:15:00 17:04:29 17:19:29  
67 137 Andrew Cassar MLT 00:12:00 17:13:44 17:25:44  
68 165 Julian Heer CAN 00:30:00 17:11:49 17:41:49  
69 150 Robert Szakacs ROU 00:11:00 20:40:00 20:51:00  

Silver Team

Rank BIB Competitors Team Nat. Prolog Day 1 Total time Status
1 201 David Cyprian Cyprian s.r.o team CZE 00:00:00 6:22:40 6:22:40  
  200 Zdenek Cyprian   CZE        
                 
2 202 Sean Clarke Team Kiwi Rider NZL 00:01:00 6:30:58 6:31:58  
  203 Mark Newton   NZL        
                 
3 223 Radu Calin Do More Team ROU 00:05:30 16:03:08 16:08:38  
  222 Dani Otil   ROU        
                 
4 209 Marc Holder enduroXevents Motul ProTwin Racing DEU 00:03:00 16:19:01 16:22:01  
  208 Dominique Essig   DEU        
                 
5 216 Mathieu Moise Bolox Factory Team FRA 00:06:45 16:17:59 16:24:44  
  217 Alain Steinhoff   FRA        
                 
6 215 Jonathan Pearson Off RoadSkills/Enduro21.com GBR 00:02:00 16:24:09 16:26:09  
  214 Llewelyn Pavey   AUS        
                 
7 206 Andreas Paragios NorthStar EnduroTouring GRC 00:04:00 16:31:02 16:35:02  
  207 Petros Zachos   GRC        
                 
8 210 Hendrik Beate MADproductions DEU 00:06:30 17:17:16 17:23:46  
  211 Dieter Vogel   DEU        
                 
9 213 Joseph Jonet team Enduroad.be BEL 00:04:30 17:35:39 17:40:09  
  212 Maurice Gerard   BEL        
                 
10 218 Steven Stuyven FMX4Ever/STOICAGRAF BEL 00:05:00 17:52:19 17:57:19  
  219 Giovanni Stuyven   BEL        
                 
11 205 Jos Voncken Benedco NLD 00:06:00 18:10:19 18:16:19  
  204 Marc Lambriex   NLD        

Bronze

Rank BIB Competitor Nat. Prolog Day 1 Total Time Status
1 427 Brice Danglard FRA 00:02:00 3:24:13 3:26:13  
2 337 Wilson Malo ECU 00:00:00 3:26:16 3:26:16  
3 404 Taylor Grey NZL 00:01:00 3:26:25 3:27:25  
4 346 Stefan Schršck ITA 00:04:00 3:23:52 3:27:52  
5 300 Toomas Triisa EST 00:03:00 3:27:34 3:30:34  
6 390 Lukas Bleiner AUT 00:05:30 3:33:21 3:38:51  
7 422 Ernst Hostettler CHE 00:04:30 3:37:52 3:42:22  
8 314 Olivier Bertels BEL 00:07:30 3:39:28 3:46:58  
9 466 Daniel Nicolae ROU 00:05:00 3:43:30 3:48:30  
10 303 Adam Kubarski POL 00:15:00 3:36:06 3:51:06  
11 406 Mark Haimes NZL 00:11:00 3:43:57 3:54:57  
12 446 AlvaroRoca Gomez-Pineda ESP 00:15:00 3:40:34 3:55:34  
13 310 Holger Dettmann DEU 00:06:30 3:49:42 3:56:12  
14 325 Sven Capelli AUT 00:06:00 3:50:22 3:56:22  
15 445 Tomer Shemesh ISR 00:12:00 3:49:44 4:01:44  
16 306 Keith Jenkins GBR 00:07:00 3:58:53 4:05:53  
17 457 Milo_ Novakovic SVN 00:10:00 3:56:58 4:06:58  
18 324 Glenn Toner AUS 00:12:00 3:55:15 4:07:15  
19 304 Janne Porvari FIN 00:15:00 3:52:20 4:07:20  
20 302 Alexandr Luzhin RUS 00:07:45 3:59:58 4:07:43  
21 451 Stefan Rohr CHE 00:10:00 3:59:32 4:09:32  
22 357 Michael Oleary IRL 00:08:15 4:01:25 4:09:40  
23 307 Thomas Pintal DEU 00:15:00 3:54:42 4:09:42  
24 432 Alexandre Laroche FRA 00:10:00 3:59:54 4:09:54  
25 453 Dean Peters NZL 00:11:00 3:58:59 4:09:59  
26 431 Stefan Reiter DEU 00:10:00 4:00:09 4:10:09  
27 312 Jean Paul Vaele BEL 00:08:00 4:05:34 4:13:34  
28 327 Lars Nyberg SWE 00:08:30 4:05:17 4:13:47  
29 405 Tony Grey NZL 00:11:00 4:03:41 4:14:41  
30 459 Felix BrŠuer DEU 00:07:15 4:07:27 4:14:42  
31 340 Chris Dodd AUS 00:15:00 4:03:42 4:18:42  
32 442 Steven Gerber USA 00:15:00 4:04:35 4:19:35  
33 458 Kirsten Landman ZAF 00:10:00 4:10:29 4:20:29  
34 347 Robin Scarry GBR 00:08:45 4:15:38 4:24:23  
35 335 Ben Spinks AUS 00:15:00 4:09:47 4:24:47  
36 460 Timo Jungmann DEU 00:15:00 4:10:38 4:25:38  
37 331 Radu Alexandru Brumar ROU   00:15:00 4:10:51 4:25:51  
38 301 Martin Lindtner AUT 00:15:00 4:11:20 4:26:20  
39 398 Gideon Pieter Malherbe ZAF   00:12:00 4:16:45 4:28:45  
40 315 Yoram Lavee ISR 00:15:00 4:16:45 4:31:45  
41 433 Pierre Alex-Balzarini FRA 00:12:00 4:19:47 4:31:47  
42 434 Nedeljko Matovic SVN 00:15:00 4:18:45 4:33:45  
43 345 Ian Worrall GBR 00:10:00 4:24:21 4:34:21  
44 339 Josef Stutz CHE 00:15:00 4:19:34 4:34:35  
45 311 Peter Schweingruber CHE 00:06:45 4:30:47 4:37:32  
46 393 Philip Skinner NZL 00:11:00 4:26:34 4:37:35  
47 320 Darren Blagg GBR 00:12:00 4:26:10 4:38:10  
48 467 Jack Barwick GBR 00:15:00 4:23:40 4:38:40  
49 349 Mark Kirby GBR 00:15:00 4:24:55 4:39:55  
50 392 Michael Zajc AUT 00:15:00 4:26:34 4:41:34  
51 348 Gert Pieper NLD 00:10:00 4:32:30 4:42:30  
52 342 Runar Bardsen NOR 00:11:00 4:31:41 4:42:41  
53 452 David Hasler CHE 00:11:00 4:31:42 4:42:42  
54 329 Liam O'Brien IRL 00:11:00 4:35:50 4:46:50  
55 323 Grant Herbert NZL 00:15:00 4:32:02 4:47:02  
56 443 Christoph Hauthaler AUT 00:15:00 4:33:34 4:48:34  
57 436 Jens Durnez BEL 00:11:00 4:38:25 4:49:25  
58 448 Dag Martin Watvedt NOR 00:10:00 4:42:40 4:52:40  
59 351 Goran Prolusic SRB 00:15:00 4:40:55 4:55:55  
60 394 Martin Rathgeb AUT 00:10:00 4:47:53 4:57:53  
61 411 James Doherty AUS 00:15:00 4:45:49 5:00:49  
62 410 Anders Karlsson SWE 00:15:00 4:46:31 5:01:31  
63 308 Peter Nesuta AUT 00:15:00 4:47:26 5:02:26  
64 401 Michael Haase DEU 00:12:00 4:50:56 5:02:56  
65 385 Christian Netzer DEU 00:15:00 4:51:52 5:06:52  
66 377 Grigoras Gabriel ROU 00:15:00 4:51:52 5:06:52  
67 397 Paul Philipp CAN 00:15:00 4:52:52 5:07:52  
68 449 William Schofield AUS 00:15:00 4:55:26 5:10:26  
69 309 Miron Martin DEU 00:15:00 5:00:15 5:15:15  
70 344 Graydon Ilderton ZAF 00:12:00 5:05:02 5:17:02  
71 343 Itzik Kelner ISR 00:15:00 5:03:52 5:18:52  
72 305 Vladimir Kamushkin RUS 00:15:00 5:09:46 5:24:46  
73 341 Jeroen van den Bor NLD 00:11:00 5:14:50 5:25:50  
74 330 Lee Walters GBR 00:15:00 5:10:57 5:25:57  
75 313 Alexander Samoylov RUS 00:15:00 5:11:05 5:26:05  
76 456 James Meston GBR 00:15:00 5:11:44 5:26:44  
77 386 Roland Herzmanek AUT 00:15:00 5:12:36 5:27:36  
78 430 Kevin Novello USA 00:15:00 5:12:46 5:27:46  
79 375 Nick Lines NZL 00:15:00 5:13:25 5:28:25  
80 416 Matthew Seiler USA 00:15:00 5:16:50 5:31:50  
81 333 Rune Blik¿ NOR 00:15:00 5:16:59 5:31:59  
82 316 Richard Ekstrand SWE 00:15:00 5:18:37 5:33:37  
83 391 Remi Aasli NOR 00:15:00 5:18:39 5:33:39  
84 441 Vincent Vanderheyde BEL 00:15:00 5:18:43 5:33:43  
85 369 Janne Granlund SWE 00:12:00 5:22:39 5:34:39  
86 374 Jonas Schwarzenhšlzer DEU   00:15:00 5:19:51 5:34:51  
87 407 Justin Denn GBR 00:15:00 5:21:32 5:36:32  
88 380 Donovan Barnes ZAF 00:15:00 5:21:54 5:36:54  
89 338 Geir Blik¿ NOR 00:15:00 5:23:06 5:38:06  
90 437 Torkjell Lisland NOR 00:15:00 5:24:05 5:39:05  
91 425 Scott Roper GBR 00:15:00 5:24:56 5:39:56  
92 389 BernardoDominguezMoino MEX 00:15:00 5:25:34 5:40:34  
93 400 Paul Dutton GBR 00:15:00 5:25:52 5:40:52  
94 366 Forrest Hobbs USA 00:15:00 5:26:03 5:41:03  
95 350 Jonathan Wadsworth GBR 00:15:00 5:27:09 5:42:09  
96 409 Neil Marshall GBR 00:15:00 5:28:14 5:43:14  
97 318 Carl Venter GBR 00:15:00 5:30:42 5:45:42  
98 415 Sebastian Puehse AUT 00:15:00 5:35:20 5:50:20  
99 355 Vitalii Shevchenko UKR 00:15:00 5:37:44 5:52:44  
100 322 Mark Eastment USA 00:15:00 5:38:02 5:53:02  
101 413 Sven-Ake Hillgren SWE 00:15:00 5:38:02 5:53:02  
102 435 Alain Durnez BEL 00:15:00 5:42:13 5:57:13  
103 319 Seb Chilvers GBR 00:15:00 5:42:15 5:57:15  
104 328 Ian Wilson GBR 00:15:00 5:42:49 5:57:49  
105 364 Frederik Ganter DEU 00:15:00 5:43:44 5:58:44  
106 368 Nick Palmer GBR 00:15:00 5:44:50 5:59:50  
107 387 Hagen Murgg AUT 00:15:00 5:47:12 6:02:12  
108 365 Ivar Wangen NOR 00:15:00 5:48:36 6:03:36  
109 363 Kai Wei§enberger DEU 00:12:00 5:54:24 6:06:24  
110 379 Artur Pawlak POL 00:15:00 5:52:09 6:07:09  
111 447 Dirk Kunzmann DEU 00:15:00 5:55:19 6:10:19  
112 317 Andrei Cohn ROU 00:15:00 5:59:38 6:14:38  
113 360 Kenny McMillan GBR 00:15:00 6:01:57 6:16:57  
114 444 Sjaak Dekker NLD 00:15:00 6:05:28 6:20:28  
115 334 Aleksandr Pozdniakov RUS 00:15:00 6:07:34 6:22:34  
116 429 Pierre Schendel DEU 00:15:00 6:08:14 6:23:14  
117 384 Raz Heymann ISR 00:15:00 6:08:46 6:23:46  
118 426 Stuart Robinson USA 00:15:00 6:10:13 6:25:13  
119 376 Dirk Vanlaer NLD 00:12:00 6:15:41 6:27:41  
120 396 Franz Hansjšrg AUT 00:15:00 6:14:03 6:29:03  
121 455 Robert Porazka POL 00:15:00 6:15:34 6:30:34  
122 383 Bruno Regamey CHE 00:10:00 6:22:42 6:32:42  
123 417 Milos Zivkovic SRB 00:15:00 6:26:36 6:41:36  
124 359 Alan Pendrey GBR 00:15:00 6:30:40 6:45:40  
125 399 Nico Poublon BEL 00:15:00 6:30:45 6:45:45  
126 420 Brian Roper GBR 00:15:00 6:31:18 6:46:18  
127 371 Grahame McKenzie AUS 00:15:00 6:32:45 6:47:45  
128 367 Dimitris Manetas GRC 00:15:00 6:34:12 6:49:12  
129 354 Herbert Sanjath AUT 00:15:00 6:35:39 6:50:39  
130 352 Tobia Bellomo ITA 00:15:00 6:35:49 6:50:49  
131 378 Alan Flinter IRL 0:15:00 6:36:31 6:51:31  
132 353 Waltraud Sanjath AUT 0:15:00 6:36:34 6:51:34  
133 440 Henning Bolso CAN 0:15:00 6:37:11 6:52:11  
134 419 Ben Roper GBR 0:15:00 6:43:50 6:58:50  
135 373 Matthew Watterson GBR 0:15:00 6:44:38 6:59:38  
136 408 Robert Pearce GBR 0:15:00 6:49:33 7:04:33  
137 424 Kelly Huffman USA 0:15:00 6:51:01 7:06:01  
138 402 John Gilbertson GBR 0:15:00 6:52:59 7:07:59  
139 423 Marshal Wheeler USA 0:15:00 6:54:56 7:09:56  
140 358 Martin Kalt CHE 0:15:00 6:58:25 7:13:25  
141 418 Nate Nickerson USA 0:15:00 6:58:51 7:13:51  
142 421 Bogo Vatovec SVN 0:15:00 7:02:43 7:17:43  
143 462 Philipp Gehlen DEU 0:15:00 7:03:48 7:18:48  
144 361 Mark Henderson GBR 0:15:00 7:08:48 7:23:48  
145 362 David Powell GBR 0:15:00 7:08:54 7:23:54  
146 439 Micha Roozeboom NLD 0:15:00 7:09:37 7:24:37  
147 428 Leon Gehlen DEU 0:15:00 7:12:06 7:27:06  
148 465 Ashley Topham GBR 0:15:00 7:13:39 7:28:39  
149 461 Christoph Gehlen DEU 0:15:00 7:14:55 7:29:55  
150 464 Cosmin Marinescu ROU 0:15:00 7:17:47 7:32:47  
151 463 Luca Bartalesi ITA 0:30:00 7:04:44 7:34:44  
152 332 Darrell Axford GBR 0:15:00 7:24:40 7:39:40  
153 414 Michael Puehse DEU 0:15:00 7:31:13 7:46:13  
154 321 Eoin O'hEochaidh IRL 0:15:00 7:36:10 7:51:10  
155 438 Denes Elsjan NLD 0:15:00 7:40:20 7:55:20  
156 370 Roberto D'Auria ITA 0:15:00 7:48:48 8:03:48  
157 403 Stefan Johannessen NOR 00:15:00 8:07:38 8:22:38  
158 450 Charilaos Alexopoulos GRC 00:15:00 8:38:09 8:53:09  
159 381 Grzegorz Sowa POL 00:15:00 11:22:24 11:37:24  
160 454 Vasilis Fraggedakis GRC 00:15:00 11:49:39 12:04:39  
161 395 Roy Janssen NLD 00:15:00 12:45:34 13:00:34  
162 388 Andreas Niedermeyer DEU 00:15:00 14:40:50 14:55:50  
163 356 Stephen Lander GBR 00:11:00 15:41:08 15:52:08  
164 382 Thomas Domican IRL 00:15:00 16:03:07 16:18:07  
165 326 Marco Caribotti ITA 00:15:00 20:50:00 21:05:00  

Bronze Team

Rank BIB Competitors Team Nat. Prolog Day 1 Total time Status
1 519 Joakim Nordlund Team Crazy Swedes SWE 00:04:00 4:00:15 4:04:15  
  518 Mikael Nilsson   SWE        
                 
2 515 Teemu Valkonen Silverskin Racing FIN 00:06:30 3:58:55 4:05:25  
  514 Riku Ruokolahti   FIN        
                 
3 502 Timo Hermlin VHB Enduro Team EST 00:01:00 4:05:02 4:06:02  
  503 Vaido Kalm   EST        
                 
4 501 Mart Meeru RM Estonian Extreme EST 00:00:00 4:14:16 4:14:16  
  500 Riho Kollist   EST        
                 
5 533 Francois Vulliet romeo & francois FRA 00:05:00 4:11:18 4:16:18 -2 min. Help
  532 Romeo Dunca   ROU       Bonus
                 
6 520 Vasily Burtsev Cannibal Racing RUS 00:05:30 4:14:55 4:20:25  
  521 Mikhail Burtsev   RUS        
                 
7 506 Christian Haun KTM Kini Oldboyz AUT 00:04:30 4:19:44 4:24:14  
  507 Thomas Leitner   AUT        
                 
8 530 Jiri Fejta DAFE PLAST Racing CZE 00:07:45 4:31:38 4:39:23 GPS Pen:+10 min.
  531 Mircea Tudor   ROU        
                 
9 509 Sorin Sandu SOSO Team ROU 00:07:15 4:41:36 4:48:51  
  508 Sorina Sandu   ROU        
                 
10 517 Karl Oberst KTM KINI Beard BOYZ AUT 00:07:00 4:43:07 4:50:07  
  516 Walter Koidl   AUT        
                 
11 505 Paul Westgarth Eurotek GBR 00:06:00 4:49:34 4:55:34  
  504 Mark Fenwick   GBR        
                 
12 513 Hans Bindels Woaappp NLD 00:03:00 4:54:57 4:57:57  
  512 Davy Aarts   NLD        
                 
13 523 Wayne Player Lost and furious GBR 00:08:15 5:21:13 5:29:28  
  522 Shaun Benson   GBR        
                 
14 527 Bruno Werder SBS Husqvarna CHE 00:07:30 5:24:13 5:31:43  
  526 Marco Guldimann   CHE        
                 
15 525 Helmut Pichler Berger Motorsport AUT 00:08:00 5:39:21 5:47:21 GPS Pen:+10 min.
  524 Hermann Berger   AUT        
                 
16 510 Jake Szabo racing Team szabo / desert rose GBR 00:02:00 6:21:52 6:23:52  
  511 Lee Szabo   GBR        
                 
17 529 Lars Lindh Team Duells Sweden SWE 00:06:45 20:50:00 20:56:45 GPS Pen:+10 min.
  528 Magnus Sterberg   SWE        

Iron

Rank BIB Competitor Nat. Total time Status
1 807 Martin Steinlechner AUT 3:16:05  
2 806 Martin Capelli AUT 3:17:19  
3 801 Andrew Mills GBR 3:19:27  
4 820 Darren Gwyther GBR 3:28:12  
5 830 Rodrigo Hernando ESP 3:29:32  
6 842 Rene Reist CHE 3:29:55  
7 836 Walter Haunschmid AUT 3:30:24  
8 815 Francois Poucet FRA 3:33:25  
9 833 Matthias Meister CHE 3:34:08  
10 804 Werner Schwee AUT 3:34:41  
11 822 Ilya Malikov RUS 3:34:50  
12 829 Stefan Baer DEU 3:34:53  
13 809 Bob Dowsett AUS 3:36:58  
14 837 Peter Haunschmid AUT 3:42:48  
15 828 Pedro Zapata Gil ESP 3:43:21  
16 844 Stewat Rogers GBR 3:46:46  
17 826 Franz Schirnhofer AUT 3:51:35  
18 824 Michael Schäfer DEU 3:54:49  
19 819 Julian Rapp GBR 4:00:34  
20 802 Matthew Mills GBR 4:01:50  
21 812 Markus Berthold AUT 4:05:08  
22 813 Markus Obendorfer AUT 4:07:46  
23 814 Philippe Nestor Milhem FRA 4:08:47  
24 843 Arkadii Sviridov RUS 4:17:06  
25 838 Malcolm Sleet AUS 4:18:25  
26 827 Raphael Coutelier FRA 4:21:57  
27 832 Maxence Pons FRA 4:22:10  
28 839 Beat Glauser CHE 4:22:12  
29 831 Alexey Vanyan RUS 4:22:19  
30 848 Ercument Ali Gülkaya TUR 4:22:27  
31 800 Emily Davey GBR 4:23:22  
32 805 Thomas Bauriedl AUT 4:26:02  
33 834 Joachim Wiek DEU 4:28:27  
34 845 Ralph Spinks AUS 4:29:23  
35 808 Reto Lehmann CHE 4:32:47  
36 818 Alexander Schoenborn DEU 4:32:59  
37 823 Jan Hagedorn DEU 4:34:03  
38 835 Michael Gilbert DEU 4:35:19  
39 846 Murat Ekmekci TUR 4:44:37  
40 821 Christian Haeusle AUT 4:44:53  
41 811 Martin Widmaier DEU 4:49:12  
42 847 Stephan Hoeltz DEU 4:53:49  
43 825 Ralph Medele DEU 4:58:58  
44 841 Ben Pickard GBR 5:02:52  
45 810 Cristina Silva MEX 5:03:53  
46 840 Martin Pickard GBR 5:07:47  
47 817 Ulla Gorber DEU 5:08:36  
48 803 Timofey Demikhov RUS 5:20:47  
49 816 Ivan Coufal ESP 5:34:45